18. kolo - II. liga muži: Myjava sa rozlúčila s jeseňou víťazne

18. kolo (19. 11. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK DOLNÝ KUBÍN 3:0 (2:0)

Solnička, Kvasnica, Kosík, Černáček, Ulrich, Neoveský, Častulín, Sládek, Duga (87' Mišura), Bruško T. (89' Manák), Sabo (81' Bruško L.).

Posledné jesenné kolo II. ligy postavilo proti sebe dve zaujímavé dvojice z čela tabuľky. V Podbrezovej (druhá v poradí) sa predstavili Michalovce (štvrté) a k vedúcemu celku na Myjavu prišiel tretí Dolný Kubín. Hostia prišli tiež s vizitkou mužstva, ktoré z posledných piatich zápasov štyri vyhralo a len raz remizovalo. Zaujímavosťou bolo tiež, že v oboch tímoch chýbali viacerí hráči základnej zostavy. Myjave Pavol Straka a Michal Dian, Dolný Kubín mal mimo vraj dokonca 5 hráčov.

Vzájomný duel prvého s tretím sa začal pred peknou diváckou kulisou 1100 návštevníkov vyrovnane. Dolný Kubín bol v úvode Myjave určite rovnocenným súperom. Už v 6. minúte presne mieril ďalekonosnou strelou na dolnokubínsku bránu Ondrej Neoveský, ale brankár Trabalík chytil loptu do rúk. Myjavský hráč Ulrich mohol v brejku ohroziť gólmana hostí v 9. minúte, no jeho strela išla tesne mimo bránu. O minútu na to pre zmenu chytil strelu hosťujúceho Ujčíka do rúk myjavský brankár Solnička. Potom hostia ohrozovali viac krát domáceho brankára Solničku po dlhých autových vhadzovaniach až do domácej šestnástky, na čo boli Myjavci pripravovaní už pred zápasom. V 18. minúte Dolnokubínčania kombinačnou hrou vytvorili tlak na súpera v šestnástke, ale gólová príležitosť z toho napokon nebola. Na to v 21. minúte do tretice pokúšal šťastie Neoveský, keď jeho pekne mienená strela mierila nad súperovu bránu. V 24. minúte skúšal dorážať pred myjavskou bránou Horváth, ale pohotový Solnička loptu chytil. O minútu na to po chybe v domácej obrane postupoval s loptou na Solničku Ujčík, ale ani naňho sa strelecké šťastie neusmialo. Prvý gólový moment prišiel v 31. minúte, keď Tomáš Bruško z priameho kopu peknou technickou strelou ponad obranný múr hostí prekonal neistého súperovho brankára, ktorý na loptu zle zareagoval a tá skončila v bližšom hornom rohu Trabalíkovej brány. 1:0. Úvodný gól stretnutia domácich naštartoval a začalo sa im v hre viac dariť. Po prvej žltej karte, ktorú udelil rozhodca Marhefka Dolnokubínčanovi Ivanovi Stupakovi, mohol v 35. minúte v dvoch šanciach dorážať do brány Pavol Kosík, ale nestihol spracovať loptu. V 40. minúte výbornú strelu Tomáša Bruška z 25 metrov neistý brankár Trabalík, vyrazil len pred seba, tá sa dostala k nestráženému Ľubomírovi Ulrichovi, ktorý dorážkou prakticky do prázdnej bránky zvýšil vedenie Myjavy na 2:0. V 42. minúte videl druhú žltú kartu po faule na Ulricha a následne aj červenú hráč MFK Dolný Kubín Ivan Stupak. Do konca prvého polčasu sa už stav nezmenil a hráči odchádzali do šatní s dvojgólovým náskokom domáceho Spartaka.
Druhý polčas pokračoval v nasadenom hernom tempe. V 47. minúte agilný Tomáš Bruško chcel prekvapiť Trabalíka skákavou loptou, ktorá mu narobila problémy, ale gól z toho nebol. V 49. minúte predviedli peknú akciu Ulrich so Sládkom. Ten sa dostal po ľavej bránkovej čiare cez dvoch protihráčov až na päťku, ale miesto nahrávky na úplne voľného Ulricha (bol by z troch metrov dokopol loptu do prázdnej brány) strelil len do bočného sita hosťujúcej brány. Len menšie sebectvo Sládeka zabránilo domácim streliť tretí gól. V 52. minúte prišla pekná akcia na ľavej strane, keď Kvasnica s Kosíkom zakombinovali až po šestnástku, tu sa však v poslednej chvíli Ulrich pošmykol a šanca z toho nebola. V 55. minúte skúšal dorážať prihrávku Daniela Kvasnicu opäť aktívny Ľubomír Ulrich. O štyri minúty nato chcel hlavičkou zakončiť dobre mierenú strelu Pavol Kosik, ale na loptu nedočiahol. Ďalšia šanca domácich sa rysovala v 65. minúte. Stopér Jurky vyrobil hrúbku po ktorej išiel sám na Trabalíka Neoveský. Z vnútra šestnástky ale vystrelil tesne vedľa žrde. Hostia mali šťastie. V 73. minúte prešiel po hosťujúcej bránkovej čiare do šestnástky až po päťku opäť Sládek, ale ani teraz neprihral dvom voľným spoluhráčom. Futbalové umenie ukázal v 74. minúte Erik Sabo, ktorý v pravom rohu ihriska na súperovej polovici sám obohral troch brániacich hráčov a pokúsil sa zakončiť. Jeho prudkú strelu Trabalík vyrazil mimo bránu. V 77. minúte mohol po Ulrichovej presnej prihrávke v tutovke zakončiť Pavol Kosík, ale chýbalo mu strelecké šťastie po veľmi peknej akcii. V 83. minúte zakončoval nad bránu aktívny Tomáš Bruško, tentokrát ale nad hosťujúcu bránu. V 87. minúte využil hrubú chybu súperovej obrany Ľubomír Ulrich, keď stopér Jurky a brankár Trabalík si pri "malej domov" nerozumeli, k lopte sa dostal dobiehajúci Ulrich a poľahky strelil tretí gól Myjavy. Do konca zápasu sa už na ihrisku nič vážnejšie neudialo a jesenný majster súťaže potvrdil svoju vedúcu pozíciu v tabuľke konečným víťazstvom nad Dolným Kubínom 3:0.
Myjava tak bude zaslúžene zimovať na prvom mieste so 7-bodovým náskokom pred druhou Podbrezovou, ktorá zvíťazila na domácej pôde na Michalovcami 3:1.

Hráčov vyprevádzal do kabín spontánny potlesk prítomných divákov za predvedenú hru nielen v tomto zápase, ale aj za celú jeseň. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhodnotení na domácej strane Tomáš Bruško a za hostí myjavský odchovanec, Tomáš Mrva. Aj touto cestou chceme poďakovať všetkým hráčom, trénerom, realizačnému tímu, funkcionárom, sponzorom i divákom za najúspešnejšiu jeseň v histórii myjavského futbalu. MYJAVA JE JESENNÝ VEDÚCI CELOK DRUHEJ LIGY, čo u nováčika asi nikto nepredpokladal. Za predvedené výkony, kvalitnú hru a tým aj výsledky je však toto postavenie absolútne zaslúžené.

Peter Vavák, asistent trénera Spartaka Myjava:
"Na zápase bolo vidieť, že máme vykartovaných Diana so Strakom. Najmä v úvode zápasu bolo markantné, že na ihrisku chýbajú. Boli sme trochu pomalší na lopte, ale po góle Tomáša Bruška sme sa dostali do hry a až do konca zápasu sme mali vývoj situácie pod kontrolou. Na súpera sme sa dobre pripravili. Poznali sme jeho silné aj slabé stránky a naši chlapci jednoznačne plnili to, na čom sme sa v kabíne dohodli. Sme radi, že sme takto zakončili jesennú časť, pretože sme ako nováčik súťaže na začiatku ani len nedúfali, že to dotiahneme na prvú priečku. Tešíme sa z toho!"

Pavol Bača, tréner MFK Dolný Kubín:
"Chýbalo nám 5 hráčov základnej zostavy, čo sa v zápase napokon aj ukázalo. Myslím si, že prvých 30. minút zápasu sme hrali veľmi vyrovnanú partiu a snažili sme sa aktívne eliminovať silné stránky Myjavy, jej technické zdatnosti. Škoda, že sme nevyužili našu vyloženú šancu v 25. minúte. Myjave sa naopak podarilo gólom Tomáša Bruška dostať do vedenia a do pohody. Keď zvýšili na 2:0 a my sme prišli o vylúčeného Stupaka, už to bolo veľmi ťažké. V druhom polčase domáci dominovali a my sme sa sústredili na defenzívu. Myjava zaslúžene vyhrala a gratulujeme im k prvenstvu v jesennej časti."

Rozhodovali: Boris Marhefa - Radomír Sluk, Peter Ličko
Diváci: 1.100 (+150 online na webovej stránke)
Góly: Myjava - 31' Tomáš Bruško (priamy kop), 40' Ľubomír Ulrich, 87' Ľubomír Ulrich
ŽK: 78' Ondrej Neoveský (MY) - 34' Ivan Stupak (DK), 42' Ivan Stupak (DK)
ČK: 42' Ivan Stupak (DK)