Prípravný zápas mužov: Myjava - Zlín 0 : 2

ZIMNÁ PRÍPRAVA 2011/2012 :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC TESCOMA ZLÍN 0:2 (0:2)

Solnička, Duga (79' Žák), Ďuriš, Sabo (56' Mikinič), Častulín, Kosík (62' Ulrich), Straka (74' Jorík), Bruško T. (45' Sládek), Neoveský (70' Bruško L.), Černáček, Chalány (68' Kitta).

Štvrtý prípravný zápas Spartaka Myjava bol na programe dnes o 11.00 h a domáci futbalisti v ňom privítali na umelej tráve účastníka českej II. ligy, tím FC Tescoma Zlín. V mrazivom, no slnečnom počasí, sa na duel prišlo pozrieť asi 160 divákov, ktorí boli zvedaví, či kopaničiari oplatia Zlínčanom prehru z minuloročnej zimnej Tipsport ligy. Vtedy práve vzájomný duel rovnakých súperov znamenal pre Myjavu stop pred pražským finále súťaže. Ako sa ukázalo, "moraváci" si prišli na kopanice po repete...

Domáci "mančaft" tento raz nezačal dobre. Hneď po úvodnom hvizde hlavného rozhodcu Jána Obedu si takmer dal vlastný gól a vzápätí v prvej minúte stretnutia hostia využili chybu v strede obrany, nabehli si z domácej pravej strany pred Solničkovu bránu a po centri úspešne premenil šancu Zlína Peter Švach. Myjava – Zlín 0 : 1. Treba povedať, že hostia využívali všetky svoje futbalové "zbrane". Hrali rýchlo, kombinačne a dobre bránili. Spartakovci boli o čosi pomalší a robilo im problém hrať dopredu. Prvý náznak šance domácich sa črtal v 23. minúte, no Pavla Straku pohotovo stopol zlínsky obranca. O tri minúty na to mieril tesne nad spartakovskú bránku Tomáš Poznar, ktorý sa dostal do rýchleho brejku vďaka chybujúcej obrane. V 30. minúte mohol ísť sám na bránu strelec prvého gólu Švach, ktorého však stihol odstaviť stopér Martin Černáček. A v tej istej minúte mohli diváci vidieť prvú strelu spartakovcov na bránku, no neúspešnú. V 31. minúte centroval tesne pred gólmana hostí Straka, ten chytil strelu priamo do rúk. V 37. minúte využil pomalšiu reakciu myjavskej obrany Švach, zacentroval Poznarovi a ten vzápätí strelil druhý gól stretnutia. Myjava – Zlín 0 : 2. S týmto výsledkom napokon odchádzali hráči na krátku polčasovú prestávku a tréneri prestriedali zostavy.

Druhý polčas pokračoval v nasadenom hernom tempe a stále bolo vidno, že hostia majú navrch. Na druhej strane, aj Myjavčania sa začali viac snažiť a dokázali si v druhej polovici hry nejaké šance vytvoriť. Premeniť však nie... V 62. minúte kopal priamy kop Peter Sládek a jeho dobre mierenú strelu vyrazil brankár tesne nad brvno. V čistej šanci sa v 68. minúte ocitol Ľubo Ulrich, ale aj jeho snahu dokázal pohotový brankár Dostál zlikvidovať. Ulrich pokúšal streleckú šťastenu aj v 72. minúte a v 74. minúte po centri Mira Dugu, opäť bez radostného záveru. Do konca stretnutia sa domáci snažili aspoň o čestný gól ešte dvakrát a za zmienku stojí najmä ďalší Sládekov kop, po ktorom tečovaná lopta skončila na hornej sieti bránky Zlína. Do konca stretnutia sa už však nič nezmenilo a FC Tescoma Zlín zdolal mužstvo Spartaka Myjava 0 : 2.
Aktuálny domáci líder druholigovej tabuľky si tak zaknihoval v rámci zimnej prípravy prvú prehru.

Ďalšie zápasy na domácom ihrisku čakajú Myjavčanov v stredu 1. 2. 2012 o 16.00 h s juniormi Slovana Bratislava a v sobotu 4. 2. 2012 o 11.00 h so Šamorínom.

Rozhodovali: Ján Obeda - Miroslav Sládek, Ján Truhlík