Prípravný zápas mužov: Myjava - Zl. Moravce 0 : 1

ZIMNÁ PRÍPRAVA 2011/2012 :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC ViOn Zl. Moravce 0:1 (0:1)

Solnička, Duga, Ďuriš, Častulín, Straka, Kosík, Sabo, Chalány, Sládek, Černáček, Neoveský.
Striedali: Žák, Onder, Horeš, Jorík, Ulrich, Bruško L.

Rozbehnutá zimná príprava myjavského Spartaka pokračovala zápasom s corgoňligovým súperom FC ViOn Zlaté Moravce. Stretnutie v mrazivom počasí sa na umelej tráve začalo v stredu 8. 2. 2012 o 14.00 h za účasti asi stovky divákov.

Od prvej chvíle sa hral väčšinou futbal medzi šestnástkami. Hosťom sa darilo vytvárať na domácich tlak, ktorému už v 5. minúte zápasu podľahli, keď Peter Orávik zľava prešiel cez Ivana Chalányho a strelou po zemi poslal Zlaté Moravce do vedenia - 0 : 1. Myjavčanom akcie nevychádzali a cez hosťovskú obranu sa im nedarilo ohroziť súperovho brankára. Naopak, v 25. minúte sa mohli opäť presadiť "červenomodrí", keď skúšal šťastie presnou hlavičkou pod brvno Andrej Hodek, ale pohotový Solnička loptu vyrazil. V 38. minúte sa do šance dostal myjavský kapitán Černáček, no nezakončil. V ďalších minútach prvého polčasu pekné akcie na ihrisku divákom chýbali a zo strany Spartaka bolo cítiť, že mu v strede ihriska chýbajú Michal Dian a Tomáš Bruško. Za zmienku ešte stojí nad myjavskú bránu mierená strela Petra Orávika v 44. minúte a krátka polčasová prestávka začala s nezmeneným skóre v prospech hostí.

V druhej časti hry sa Spartak predsa len stal aktívnejším a v 56. minúte hlavičkoval tesne vedľa žrde Peter Ďuriš, ktorý zostáva v Myjave na ročnom hosťovaní. O minútu na to vytiahol hlavný rozhodca Ján Obeda prvú žltú kartu v zápase. Dostal ju za faul domáci Chalány. Druhú videl v 63. minúte stretnutia Zlatomoravčan Pavlovič. V 71. minúte prenikol sprava k šestnástke Peter Sládek a pokúšal sa prihrať na hlavičku pred bránou stojacemu Ulrichovi. No gól z toho nebol. V 75. minúte po zemi dobre mieril Pavlovič, Solnička loptu chytil. V 76. minúte po nepríjemnom zákroku na Ďuriša poslal rozhodca vystriedať Martina Luhového, miesto ktorého do hry nastúpil Martin Ondrejka. 80. minúta priniesla divákom rýchly brejk a prudkú strelu Martina Hrušku, no mieril nad brvno. V tej istej minúte sa podarilo preniknúť cez hosťovskú obranu Pavlovi Strakovi, ktorý sa snažil využiť vybehnutie brankára. Lopta sa však nestihla dokotúľať do brány a tesne pred čiarou ju súperovi hráči odkopli. O minútu na to unikol obrancom Ľubomír Ulrich, ktorý išiel sám na brankára a tesne pred šestnástkou ho fauloval Chren, za čo ho rozhodca poslal na lavičku vystriedať. Posledná šanca na zmenu výsledku prišla v 84. minúte z kopačky Romana Častulína, no aj táto lopta skončila na hornej sieti. Zlaté Moravce napokon v Myjave zvíťazili jednogólovým náskokom.

ilustračný obrázok ilustračný obrázok

Ďalší zápas na domácom ihrisku odohrá Spartak Myjava v sobotu 11. 2. 2012 o 11.00 h s MSK Břeclav (ČR).

Zostava Zl. Moraviec: Kuciak, Pavlovič, Pilát, Paur, Candrák, Hodek, Chren, Husár, Orávik, Majerník, Hruška, striedali: Ondrejka, Pinter, Brčák, Bernáth, Luhový.

Rozhodoval: Hl. Rozhodca - Ján Obeda