Prípravný zápas mužov: Myjava - MSK Břeclav 4 : 1

ZIMNÁ PRÍPRAVA 2011/2012 :
TJ SPARTAK MYJAVA - MSK BŘECLAV 4:1 (1:0)

Mareček, Chalány, Častulín, Černáček, Duga, Sládek, L. Bruško, T. Bruško, Sabo, Straka, Ulrich.
Striedali: Dian, Žák, Kvasnica, Jorík, Kosík, Neoveský.

Na posledný prípravný zápas doma na myjavskej umelej tráve si Myjavci pozvali tradičného súpera – hráčov z juhomoravskej Břeclavi.

Prvý polčas mali domáci viac z hry, ale hostia hrali zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. Dokonca do 17. minúty mali hostia tri dobré príležitosti na skórovanie. Gól však nedali a tak v 21. minúte po priamom kope presne trafil Tomáš Bruško. 1:0. Myjavcom sa nedarilo kombinačne, kazili veľa prihrávok a vpredu sa nevedeli presadiť ani Straka, ani Ulrich.

Do druhého polčasu ováciami privítali myjavskí diváci uzdraveného Miša Diana a zrazu sa začala Myjava presadzovať, keď presné prihrávky Diana hlavne na pravo na Petra Sládeka prinášali veľké nebezpečenstvo pre hosťujúceho brankára Prokopa. Prvé tri Sládekove centre ešte hostia so šťastím odvrátili, no po štvrtom sa v 61. minúte k lopte dostal Erik Sabo, kľučkou na šestnástke sa uvoľnil a do protipohybu brankára skóroval. 2:0. Na opačnej strane po rohovom kope a nepozornosti domácich na šestnástke strelou cez spleť nôh dokázal presadiť v 65. minúte Pavel Simandl, ktorý k opačnej žrdi po zemi znížil. 2:1. Domáci tréner potom ešte viackrát prestriedal, nakoľko počasie bolo opäť veľmi chladné a nefutbalové. V závere sa mu za dôveru odvďačil dvoma gólmi dorastenec Matúš Jorík.
Myjavci tak zvíťazili nad tradičným súperom rovnako, ako v minulom roku 4:1.

Góly: MYJAVA - Matúš Jorík (2x), Tomáš Bruško, Erik Sabo; BŘECLAV - Pavel Simandl