Prípravný zápas mužov: Myjava - Šamorín 5 : 1

ZIMNÁ PRÍPRAVA 2011/2012 :
TJ SPARTAK MYJAVA - ŠTK 1914 ŠAMORÍN 5:1 (3:1)

Solnička, Chalány, Kvasnica (14' Sabo), Černáček, Noveský, Sládek, Ďuriš (81' Jastráb), Bruško T. (45' Dian), Petráš, Straka (75' Jorík), Kosík (45' Ulrich).

V poslednom prípravnom zápase, ktorý sa mal pôvodne odohrať u súpera na prírodnej tráve, boli v prvých pätnástich minútach hostia aktívnejší, čo vyvrcholilo v 11. minúte po centri z prava a presnej hlavičke Juraja Kubu. 0:1. Potom zabrali aj Myjavci, keď najskôr v 21. minúte z vnútra šestnástky k bližšej žrdi presne trafil Peter Sládek. 1:1. O dve minúty vybojoval loptu Kosík a po rýchlej akcii zakončil strelou z ľavej strany do opačného rohu brány Pavol Straka. 2:1. Myjavci zjavne ožili, podnikali pekné a rýchle akcie, kde po jednej v 29. minúte z ľava zacentroval Neoveský a Pavol Straka tentokrát hlavou pridal tretí gól. 3:1. O dve minúty mohol Straka zaknihovať čistý "hetrik", ale po rýchlej akcii a jeho dobrej hlavičke lopta skončila na brvne hosťujúcej brány. V 42. minúte na druhej strane mal hosťujúci Kopún tutovku, ale Solnička bravúrnym zákrokom loptu vyrazil na rohový kop.

V polčase obaja tréneri prestriedali, hra sa otvorila a hostia často zastavovali myjavské akcie len za cenu faulov. Štvrtý gól padol v 71. minúte, keď po chybe hosťujúceho Vaška trafil z ľavej strany presne Ján Petráš. 4:1. V 80. minúte mal hosťujúci Mezovský čistú šancu, ale zaváhal. Posledný gól padol v 89. minúte po akcii Ľuba Ulricha, keď na samom konci bol opäť Ján Petráš a ten uzatvoril skóre zápasu. 5:1.
Myjavci sa tak rozlúčili so svojimi divákmi vo veternom počasí vysokým víťazstvom.

Góly: MYJAVA - 21' Peter Sládek, 23' Pavol Straka, 29' Pavol Straka, 71' Ján Petráš, 89' Ján Petráš; ŠAMORÍN - 11' Juraj Kuba