Dohrávka 19. kola - II. liga muži: Myjava nerozhodne aj v Lučenci

Dohrávka 19. kola (4. 3. 2012) :
LAFC LUČENEC - TJ SPARTAK MYJAVA 2:2 (2:0)

Solnička, Sabo, Štrba, Častulín, Duga (Chalány), Ďuriš, Petráš, Dian, Bruško T. (Jorík), Sládek, Kosík.

Myjavci na dohrávku 19. kola nastupovali opäť nekompletní, keď ešte chýbali Černáček so Strakom. Dlhodobo Neoveský a Kumančík. V 12. min. si vypracovali prvú čistú šancu keď unikol po ľavej strane Sládek, predĺženým centrom našiel na zadnej žrdi Petráša, toho však fantastickým zákrokom vychytal brankár domácich. Zdalo sa, že hostia jednoznačne idú za svojim cieľom, ale práve naopak. Táto akcia a šanca bola z ich strany v prvom polčase jediná. Naopak domácich posadil na koňa hlavný rozhodca, keď odpískal penaltu pre domácich. Penaltu, keď ešte dnes nik z normálnych fanúšikov nevie prečo... V 19. minúte premenil rozhodcom Kráľovičom spomínaný nariadený pokutový kop Semeník a poslal Lučenec do vedenia 1:0. Tréner Spartaka Myjava Ladislav Hudec však hodnotí situáciu na ihrisku nasledovne: "Semeník s Dugom boli v šestnástke pri sebe, ani neviem, či sa tam niečo stalo a rozhodca to hneď odpískal. Ani na poslednej dedine sa takáto jedenástka nepíska. Samozrejme, že nás to potom frustrovalo a boli sme z toho istý čas znechutení..." Pred touto situáciou však mali peknú šancu aj spartakovci. Veľmi pekne centroval Peter Sládek na Jána Petráša, ktorý z voleja pálil na lučeneckú bránu. Brankár však dokázal takmer zázračne rukou loptu zachytiť. "To bola šanca, to mal byť gól. Mali sme ísť do vedenia a nie doháňať 1 : 0...", komentuje Hudec. V 27. minúte však Lučenčania svoj náskok ešte zvýšili. Pri štandardnom zahrávaní rohového kopu zostal pred Solničkom nepokrytý Semeník, ktorý sa hlavou presadil a bolo 2:0 pre domácich. V ďalších minútach sa Myjavčania síce snažili situáciu na ihrisku zmeniť, ale mali veľa nedotiahnutých situácií, chýbali im finálne prihrávky.

Počas prestávky si spartakovci v kabíne povedali, že tento zápas nesmú prehrať a stále majú šancu s tým niečo urobiť. Do druhého polčasu tak nastúpili naši chlapci ako úplne iný tím... Koncentrovane, odhodlane a hlavne s obrovskou chuťou. Skvelá kombinačná hra priniesla za prvých 10 min druhého polčasu 3 obrovské šance, ale v drese domácich bol nielen skvelý brankár ale hlavne obrovské šťastie. Najskôr Kosik, následne Petráš a tretím bol Štrba. Dokázali si vypracovať aj niekoľko ďalších šancí, ktoré hrozili gólom. Prvý gól Myjavčanov však padol z jedenástky, voči ktorej sa zase ohradzovali domáci fanúšikovia. "Paľo Kosík sa výborne obtočil okolo stopéra, prebral si loptu, no ten ho rukami stiahol. Bola to jedenástka, aj keď domácim sa to nepáčilo.", hovorí myjavský tréner. Pokutový kop v 59. minúte stretnutia premenil Mišo Dian a znížil tak na 2:1. Rovnaký strelec - Michal Dian bodoval aj v 79. minúte, keď z asi 18-tich metrov z voleja rozvlnil lučeneckú sieť. 2:2. Treba však otvorené priznať, že gólu predchádzal jasný faul hosťujúceho hráča na obrancu domácich. Tento moment hosti uspokojil a domáci mohli znova trestať. Záchrancom pre hosti bol Chalány, ktorý zázračne upratal loptu z bránkovej čiary. Potom sa oba tímy naďalej snažili ohroziť súperovu bránu a vytvárali na seba vzájomný tlak. Následne sa hostia znova prebrali a do konca stretnutia si vypracovali ešte ďalšie 4 čisté, úplne vyložené šance. Duel napokon skončil nerozhodne 2 : 2 a Spartak si zaknihoval štvrtú remízu v poradí v jarnej časti.

Celkovo treba povedať, že hostia mali jednoznačne zvíťaziť, to by však museli chcieť od 1 minúty. Domáci boli v 16-ke hostí za cely zápas 5 krát (na bránu 3 strely) a dali dva góly, pritom hostia si vypracovali v druhom polčase 8 čistých gólových šancí. Ale hra a nasadenie v druhom polčase bolo to, čo MYJAVU zdobilo v jesennej časti tak veríme, že UŽ TO PÔJDE!

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Bol to taký zvláštny zápas. Musím otvorene povedať, bez toho aby som sa vyhováral, že nám vôbec nevyhovoval terén. Bol asi najhorší, s akým sme sa stretli za posledných pár rokov. A výkon rozhodcu nebol dobrý ani voči nám, ani voči domácim. Čo sa týka nášho tímu, sú to šance, šance a ešte raz šance. Nesmieme ich zahadzovať. Tam sa musíme jednoznačne zlepšiť."

Rozhodovali: Kráľovič - Súkeníková, Poracký
Diváci: 760
Góly: LUČENEC - 19' a 27' R. Semeník (prvý z pok. kopu); MYJAVA - 59' a 79' Dian (prvý z pok. kopu)
ŽK: LUČENEC - 59' Paldan, 69' M. Szabó, 75' Nilaš, 80' Mat. Pyrka, 80' M. Michalík, 84' T. Opiela;