24. kolo - II. liga muži: Kanonáda Myjavy v čierno-bielom derby

24. kolo (7. 4. 2012) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC PETRŽALKA 1898 6:1 (2:0)

Solnička, Štrba, Kosík, Dian (80' Jorík), Straka, Ďuriš (52' Chalány), Petráš, Častulín, Sládek, Duga (66' Kvasnica), Bruško T.

Pred zápasom prvého s posledným sa výrazne rozpršalo, čo ovplyvnilo terén myjavského ihriska. Prvú šancu mali domáci už v 20-tej sekunde, no Petrášova tutovka pred Jenčovou bránou mierila vedľa žrde. V 3. minúte mohli ukážkovo potrestať chybu spartakovskej obrany Petržalčania, no ani im sa po nevydarenej Ďurišovej prihrávke na Štrbu nepodarilo skórovať a loptu myjavský gólman Solnička vyrazil na rohový kop. V 6. minúte sa rýchlo uvoľnil Sládek a pálil vedľa brány. Ten istý hráč sa pokúšal o prienik v 10. minúte, ale petržalská obrana bola bdelá a útok zastavila. O päť minút na to prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, Petráš a Jenčo musel zasahovať. Ďalšiu šancu domácich priniesla 20. minúta, kedy pekný center Sládeka našiel Straku a ten tesne pred bránou prestrelil. V 22. minúte musel Petržalčana Drobňáka v brejku zastavovať Častulín a o dve minúty zasahoval Jenčo proti osamotenému Strakovi. Agilný Straka skúšal šťastie aj v 26. minúte a strieľal z 25 metrov nad hornú žrď. Aj v ďalších minútach sa hra pomerne rýchlo striedala z jednej strany na druhú a výkony na ihrisku pôsobili vyrovnaným dojmom. Skóre sa podarilo otvoriť v 30. minúte Jánovi Petrášovi, ktorý využil Strakov vydarený center a poslal Myjavu do vedenia, keď jeho polocenter prepadol za brankára hostí.1:0. Ďalšia strela mierila v 34. minúte na myjavskú bránu z kopačky Hečka, ale aj tento raz lopta skončila nad sieťou. V 40. minúte tečoval priamy kop Bruška hlavou Zdeno Štrba do opačného rohu brány a zvýšil náskok Myjavy na 2:0. Za tohto stavu opúšťali tímy ihrisko na polčasovú prestávku.

V druhom polčase boli jednoznačne aktívnejší Myjavčania a snahu hostí o ofenzívnejšiu hru s chybami trestali. V 48. minúte trafil brvno Sládek, ale dorážku už spartakovci nestihli. O minútu strieľal vedľa Straka a v 50. minúte po Strakovej prihrávke mohol skórovať Sládek, no trafil nohu načahujúceho sa petržalského brankára. V 51. minúte sa skúšal hlavou presadiť Štrba a Jenčo jeho loptu chytil. V 52. minúte po jedinej žltej karte v zápase, ktorú inkasoval Petržalčan Hečko, Myjava prestriedala a v 53.minúte sa už radovala z tretieho gólu, ktorý dal hlavou Straka po presnom centri Bruška na prednú žrď. Myjava – Petržalka 3:0. V 54. minúte pekne pätou prihral Straka Kosíkovi, no ten trafil brankára hostí. V 55. minúte sa petržalská sieť rozvlnila znova, keď po signáli z rohového kopu presne zo šestnástky trafil PeterSládek, čím zvýšil skóre kopaničiarov na 4:0. Ďalší gól pridal v 61. minúte z 25-tich metrov Michal Dian a Myjava viedla 5:0. Jediný čestný gól hostí dal v 63. minúte Jurkovič tečovanou strelou, ktorá prelobovala aj Solničku v domácej bráne. 5:1. 70. minúta zápasu priniesla priamy kop Petržalky, ale Hečko mieril vedľa. V 78. minúte prihrával Strakovi Ďuriš a brankár stihol loptu v tejto akcii chytiť. Pekný futbalový moment zažili diváci v 82. minúte, keď priamy kop z 25-tich metrov krásne zakončil gólom Tomáš Bruško a upravil skóre na konečných 6:1 pre Myjavu. Petržalčania mali ešte jednu šancu v 86. minúte, kedy strelu Juhosa vyrážal Solnička na rohový kop. Tak sa zápas skončil zaslúženým vysokým víťazstvom domácich hráčov.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas sme začali zahodenou stopercentnou šancou v 20 sekunde, potom prišla chyba a mohli sme aj prehrávať... Po tých štyroch remízach to bol veľmi dôležitý zápas, ktorý sme potrebovali vyhrať. Povedali sme si, že pre to urobíme všetko. Z toho dôvodu sme urobili aj niekoľko chýb – rýchlo sme chceli rozhodnúť, rýchlo sme chceli dať gól... Ale po tom prvom góle sa to upokojilo. Toto víťazstvo si treba vážiť, ale vôbec ho netreba preceňovať, lebo nás čakajú iní súperi, ťažší. A tu si podobné pochybenia nesmieme dovoliť. Dnešné víťazstvo nám pomohlo po psychickej stránke. Treba tie body pomaly zbierať a čo je pre nás tiež dôležité, že sme sa dostali už na 50-bodovú hranicu."

Emil Stranianek, tréner FC Petržalka 1898:
"Som veľmi nahnevaný na svojich hráčov za výkon v dnešnom zápase. Neprišli sme na Myjavu s tým, že urobíme nejakú dieru do sveta, ale jednoznačne sme mali na to, aby sme to Myjave sťažili a urobili stretnutie oveľa napínavejším. Nedali sme z veľkých šancí góly a nepotrestali hrubé chyby domácich. Je to taká naša neskúsenosť a nezostáva nám nič iné, len aby chlapci zbierali ďalšie skúsenosti a potrápili tých súperov pred sebou. Chlapci chceli v druhom polčase hrať ofenzívne, na čo som ich upozorňoval, že Myjava je súper, ktorý veľmi ľahko potrestá každú chybu. Ale boli sme v niektorých veciach nedôslední a preto je ten výsledok taký, aký je..."

Zostava Petržalky: Jenčo, Stranianek ml., Niňaj, Jurkovič, Brányik, Královič (55' Kozák), Drobňák, Hečko, Kamenca (46' Juhos), Štefún, Kratochvíl.

Rozhodovali: Štefan Molitoris, Peter Jenčura – AR1, Gabriel Ádám – AR2, Peter Vlčej – NR
Diváci: 975 divákov + 155 online divákov na webovej stránke
Góly: Myjava – 30' Petráš, 40' Štrba, 53' Straka, 55' Sládek, 61' Dian, 82' Bruško T.; Petržalka – 63' Jurkovič
ŽK: 52' Hečko (Petržalka)
Najlepší hráči zápasu: Myjava – T. Bruško, Petržalka – Emil Stranianek