25. kolo - II. liga muži: Spartak priviezol z východu cenné 3 body

25. kolo (14. 4. 2012) :
MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - TJ SPARTAK MYJAVA 1:4 (0:2)

Solnička, Chalány (Kvasnica), Z. Štrba, R. Častulín, M. Duga, P. Ďuriš, J. Petráš, E. Sabo, T. Bruško (Manák), P. Sládek, Kosík (Ulrich).

Na duel s nádychom šlágra bolo zvedavých 2.620 divákov, ktorí na štadióne vytvorili skvelú futbalovú atmosféru, aká rozhodne nebýva na druholigových trávnikoch pravidlom. S tromi bodmi počítali domáci, ktorí sa pred zrakmi svojich fanúšikov chceli pokúsiť o prelomenie smoly, keď si v posledných stretnutiach so Sencom a béčkom Ružomberka zaknihovali dve prehry a spadli na piatu priečku v tabuľke. Napokon sa im to nepodarilo a v emotívnom zápase dostali rovnaký počet gólov, ako pod Čebraťom.

Snaha Zemplína sa začal pomaly rúcať už v 8. minúte zápasu, kedy si po priamom kope Tomáša Bruška nešťastne odrazil loptu do vlastnej brány Dargaj a kopaničiari sa ujali vedenia. 0:1. "Vstup do zápasu sme mali naozaj dobrý. Výborne kopnutá štandardka a súper si dal vlastný gól. Ale boli sme tam aj my pripravení dorážať...", hodnotí prvú gólovú situáciu tréner Spartaka Ladislav Hudec. 12. minúta a strelecký pokus domáceho Kuncu, ktorý však mieri vedľa. Strela Sládeka v 22. minúte je veľmi nepresná. V ďalších minútach sa Myjavčania snažili hrať najmä na brejky, čo so sebou prinieslo kartovú situáciu v 24. minúte. Unikajúceho kapitána hostí Kosíka fauloval v šanci pred šestnástkou Korijkov, za čo mu hlavný arbiter Perašín udelil červenú kartu. Zvyšok zápasu tak hrali Zemplínčania v oslabení a v bojovnosti sa nenechali zahanbiť. Ďalší gól padol v 26. minúte, kedy dal z priameho kopu ukážkovú šibenicu Tomáš Bruško. Michalovce - Myjava 0:2. V 29. minúte Škvarka prenikol po pravej strane, prihral do päťky Uškovičovi, ktorému lopta ušla do autu. Domáci si vypracovali šancu v 36. minúte stretnutia, kedy musela spartakovská obrana doslova z bránkovej čiary odkopávať loptu po vydarenom rohu Gamkrelidzeho. V 38. minúte sa priamy kop T. Bruška iba obtrel o bočnú sieť Brudňakovej brány. 41. minúta a Strela Dargaja spoza šestnástky putuje vedľa Solničkovej brány. Do konca prvého polčasu sa už však nič nezmenilo a Myjavčania odchádzali na prestávku s dvojgólovým náskokom i hráčskou prevahou v poli.

V druhom polčase musel proti Kuncovi hneď v úvode zasahovať myjavský gólman Solnička, ktorý strelu likvidoval na dvakrát. Ďalším dôležitým momentom v hre bol v 53. minúte Hottekov faul na Saba v pokutovom území, po ktorom rozhodca nariadil penaltu. Tú bez problémov premenil Peter Sládek a Myjava už viedla o tri góly. 0:3. V 60. minúte sa rozvlnila aj myjavská sieť, ale Uškovičova dorážka nebola uznaná pre ofsajd. V 66. minúte prízemnú strelu striedajúceho Ulricha vytlačil na roh Brudňak. O päť minút na to sa predviedol peknou strelou Gamkrelidze, ale ani jemu strelecké šťastie neprialo. Zato opäť prialo hosťom, keď v 76. minúte po Bruškovom centri prekonal z voleja Brudňaka Ľubo Ulrich. Michalovce – Myjava 0:4. Spartakovci pritom mohli pridať aj ďalšie góly, a to v 82. minúte, kedy netrafil bránu Petráš a v 87. minúte zasa zblízka trafil domáceho brankára Sládek. V 89. minúte Uškovič vystrelil z hranice šestnástky iba do gólmana Solničku. V úplnom závere zápasu sa konečne zadarilo aj Michalovčanom a doslova v posledných sekundách v 90+ minúte prešla za Solničku z boku šťastná strela Kovaľa.
Oba tímy sa tak rozišli s výsledkom 1:4 v prospech Spartaka, ktorý si na budúcu sobotu zmeria sily na domácom trávniku so Sencom.

Rozhodovali: Perašín - Balko, Petríček
Diváci: 2.620
Góly: MICHALOVCE - 90+ Kovaľ; MYJAVA - 8' Dargaj (Michalovce - vlastný), 26' T. Bruško, 53' Sládek (z pok. kopu), 75' Ulrich
ŽK: MI - 33' Krmpotič; MY - 43' T. Bruško, 45+ Chalány
ČK: 24' Korijkov (Michalovce)