27. kolo - II. liga muži: Myjava zvýšila svoj náskok na čele tabuľky

27. kolo (28. 4. 2012) :
MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - TJ SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:1)

Solnička, Chalány, Štrba, Častulín, Duga, Ďuriš, Petráš (Manák), Sládek (Neoveský), Bruško T. (Ulrich), Sabo, Kosík.

Príjemné slnečné popoludnie prialo futbalu z futbalového štadióna v blízkom Okoličnom. Domáci Tatran bol s 29-imi bodmi na desiatom mieste v tabuľke, čiže jednu priečku nad pásmom zostupu, oproti tomu Myjavčania sú vedúcim celkom II. ligy. Hostia na svojom konte mali pred zápasom 56 bodov, čo je takmer o polovicu viac, ako Mikulášania. Obom celkom však išlo o veľa. Liptáci potrebujú každý bod k záchrane.

V úvode prišiel rohový kop domácich v 2. minúte, ale Labaška zakrútil loptu príliš, pretože preletela bránu. Už v 3. minúte Myjava dala gól, domáci hráči prehrali súboj v strede poľa, následne sa hráči Myjavy presunuli do 16-tky domácich. Peter Sládek si po centri z pravej strany prebral loptu a prekvapivou strelou nedal nárok brankárovi Ďurčovi. 0:1. V 7. minúte po rohu domácich, ktorého autorom bol Labaška, si to lopta nasmerovala do 5-ky súpera. V zmätku vyskočil najvyššie na loptu obranca hostí, ktorý ju nešťastne poslal na vlastnú bránu, no brankár hostí Solnička predviedol bravúrny zákrok. V 10. minúte priamy kop hostí zahrával Bruško, loptu trafil ideálne, mala ten správny falš, ale preletela len tesne vedľa ľavej tyče. Sektor hostí stále "žil" viac ako ten domáci, fanúšikovia Myjavy hnali svoj tím hlasnými pokrikmi "bielo-čierny". V 23. minúte Ján Petráš ukázal, že je rýchlik. Obhodil si Fótyika, natlačil sa priam pred Ďurča, poslal loptu k druhej tyči, ale tam ju zle trafil hlavou Sládek. V 25. minúte Petráš opäť využil svoje technické a rýchlostné schopnosti. Obhodil si obrancu, poslal loptu do 16-ky, kde ju z prvej odkopol do autu Lišivka. V 26. minúte priamy kop z ľavej strany zahral Labaška. Prudká lopta smerovala medzi tyče, ale bývalý reprezentant Zdeno Štrba sa zorientoval v 5-ke najlepšie a loptu odkopol do bezpečia. V 30. minúte loptu z priameho kopu nadvihol v 16-tke Chalány, jeho hlavička minula tesne brvno.

V druhom polčase hostia vyvíjali neustály tlak smerom na mikulášsku bránu, zatiaľ ale bez úspechu. Hráči Myjavy sa pohrávali s obranou domáceho tímu, ktorá nebola v typickom zložení. Hráči Myjavy nepúšťali súpera k lopte, z čoho plynulo aj ich 80% držanie lopty. V 61. minúte Bruško poslal dlhú loptu do 16-ky, nakoniec skončila až v rukách Ďurča. V 65. minúte po rohu hostí sa dostal k zakončeniu strelec prvého gólu Sládek, tento krát si dal už brankár domácich pozor a jeho strelu vyrazil pred seba, následne obrana domácich zapracovala ako mala. V 77. minúte lopta z ľavej strany smerovala do 5-ky Myjavy, tam ju hlavou nadvihol Kubus no minul bránu. V 83. minúte sa striedajúci Ulrich dostal k lopte, tento krát mu nevyšla strela z otočky. Zápas sa blížil k samotnému záveru, ale v 86. minúte Myjava dala aj druhý gól. Sabo sa v samotnom závere dostal do samostatného nájazdu a zoči-voči Ďurčovi nezaváhal. Elegantne si ho potiahol do strany a do prázdnej brány zakončil. 0:2.
Myjava zvíťazila na Liptove zaslúžene a keďže druhá Podbrezová dokázala v Prievoze na Petržalke len remizovať, Myjavci svoj náskok na prvom mieste opäť zvýšili na 8 bodov.

Rozhodovali: Piatka - Hrčka, Jankovič