29. kolo - II. liga muži: Remizovala Podbrezová aj Myjava

29. kolo (12. 5. 2012) :
MFK DOLNÝ KUBÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 2:2 (1:2)

Solnička, Chalány, Častulín, Černáček, Duga, Sládek, Štrba, Ďuriš (Neoveský), Petráš (Ulrich), Sabo, Kosík.

V úvodných pätnástich minútach mali aktivitu na svojich kopačkách hostia z Myjavy, loptu držali a umne kombinovali, ale chýbala im efektivita v hre dopredu. Myjavcov od prvej minúty vytrvalo povzbudzovali členovia hosťujúceho fanklubu, ktorí vytvorili pre Myjavu doslova domácu atmosféru. V 11. minúte zahrával priamy kop Ďuriš, ale domáci hráči na dvakrát loptu odkopli. Ešte dve akcie hostí skončili len na pozornej obrane domácich. V 19. minúte, sa "zabudol" za líniou obrany Chalány, hostia tak vykryli "ofsajd" domáceho hráča, domáci sa dostali do šance po lopte z ľavej strany keď myjavská obrana v strede nechala voľného Ujčíka a ten na dvakrát poslal domácich do vedenia. Prvú strelu mu ešte stihol Solnička vyraziť, ale na dorážku už nedočiahol. 1:0. V 24. minúte prišla výborná prihrávka Štrbu na Sládeka, ten si loptu spracoval a v čistej šanci trafil domáceho brankára Trabalíka. O minútu kopali aktívni Myjavci rohový kop Ďurišom, z voleja loptu trafil opäť Sládek, ale prudká lopta letela asi pol metra nad bránu. V 25. minúte po faule na Saba kopal priamy kop Ďuriš, jeho centrovanú loptu pozorná domáca obrana odhlavičkovala do poľa. Hostia v týchto fázach zápasu naozaj zvýšili herné tempo a v 27. minúte prišiel prudký center Myjavcov z ľavej strany, brankár Trabalík mokrú loptu neudržal, tá sa odrazila k bývalému slovenskému reprezentantovi vo farbách Spartaka - Zdenovi Štrbovi, ktorý ju prudko z 8 metrov poslal do siete. 1:1. V 30. minúte vystrelil zo šestnástky Sládek, ale domáci obranca tečoval loptu na ďalší myjavský rohový kop. V 35. minúte spravil chybu Sabo, keď prihral dozadu presne na nohu Dolinajcovi, ktorého strela zo šestnástky len tesne minula Solničkovu bránu. Hostia po chybe mali šťastie. V 38. minúte sa dostal do šestnástky Štrba, no miesto strely volil ešte prihrávku na spoluhráča, ku ktorému sa lopta nedostala. Škoda, že Štrba v šanci radšej nestrieľal. Pred koncom prvého polčasu, v 45. minúte, po centri Zdena Štrbu z ľavej strany stopér domácich odhlavičkoval loptu len na nohu Jána Petráša a ten z voleja ukážkovo trafil šibenicu domácej brány a otočil tak vývoj zápasu v prospech Myjavy. 1:2. Na prestávku tak odchádzali mužstvá s jednogólovým vedením pre Spartak Myjava.

V II. polčase Myjavčania pokračovali v zabehnutom hernom štýle a v niektorých herných situáciách by sa dalo povedať, že to bol až laxný prístup k vývoju na ihrisku. Už v 47. minúte pekne obohral dvoch protihráčov na ľavej strane Duga, potom sa však miesto šprintu s loptou na domácu bránu nepochopiteľne zastavil a spätnou prihrávkou "daroval" loptu rovno na nohu domácemu hráčovi, ktorý našťastie v šanci Solničku neprekonal. Ale bolo to varovanie pre Myjavcov. O minútu po prihrávke Saba trafil strelou zo šestnástky Petráš obrancu, inak by lopta asi skončila v domácej sieti. V 54. minúte vystrelili domáci zo šestnástky, Solnička loptu na dvakrát chytil. V 58. minúte po dobrom centri Petráša bol v náznaku šance Sládek, ale pri lopte bol neskoro a domáci obranca loptu odkopol na roh. Po jeho zahratí mal tutovku Černáček, ale v tiesni prekopol z päťky domácu bránu. Nedáš – dostaneš, aj kvôli nedôraznosti hostí v strede ihriska hneď z protiútoku domáci Myjavcov potrestali. V 59. minúte vyrovnali, keď prekvapivá strela Dolinajca z 18 metrov sa od bočnej žrde odrazila do siete brankára Solničku. 2:2. Vyrovnanie vlialo do žíl domácich nový impulz a od tejto chvíle boli Myjavcom viac, ako vyrovnaným súperom a mali aj šance. V 65. minúte po chybe v myjavskej obrane Ujčík vystrelil len tesne nad myjavskú bránu. V ďalších minútach hry si už tímy nedokázali vytvoriť čisté šance, hoci pokusy mali Sabo, Kosík a Sládek. V Kubíne sa tak napokon zrodila zaslúžená remíza, pre Spartak už šiesta v jarnej časti súťaže. Keďže aj Podbrezová remizovala bezgólovo v Michalovciach, náskok Myjavy ostal osembodový.

Najbližšie stretnutie odohrajú Myjavci už v stredu 16. mája 2012 s Lučencom, a to na ihrisku v miestnej časti Turá Lúka. Dôvodom zmeny miesta zápasu so súhlasom súpera a Únie ligových klubov je rozbiehajúca sa rekonštrukcia myjavského štadióna.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Chceli sme vyhrať a mrzí nás, že sa tak nestalo. Ale treba povedať, že Dolný Kubín je dobrý súper. S ním sa nehrá ľahko. Majú vysokých hráčov, ktorí dobre hlavičkovali a my sme mali problém sa voči nim presadiť. Vpredu sme boli málo nebezpeční, viac sme kombinovali v strede ihriska. Potom prišiel trochu nešťastný gól, snáď hneď z prvej šance, kedy sa súper dostal pred našu bránu. To nás trochu naštartovalo a začali sme hrať lepšie. Vyrovnali sme a pred koncom polčasu dali aj krásny vedúci gól. Atmosféra na štadióne bola veľmi dobrá a naši fanúšikovia nám robili peknú atmosféru, cítili sme sa tam vďaka nim, ako doma“ ,hovorí po zápase tréner Ladislav Hudec"

Rozhodovali: Špaček - Balko, Mikulaj
Diváci: 550 (z toho asi 100 z Myjavy)
Góly: DOLNÝ KUBÍN - 19' Ujčík, 59' Dolinajec; MYJAVA - 27' Štrba, 45' Petráš
ŽK: Dolný Kubín – 33' Čarnota, Myjava – 72' Chalány