33. kolo - II. liga muži: Posledné kolo sa nieslo v znamení osláv

33. kolo (27. 5. 2012) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK DUBNICA NAD VÁHOM 3:1 (1:0)

Mareček, Štrba, Kosík, Černáček, Ďuriš (74' Manák), Petráš (46' Jorík), Častulín, Sládek, Duga, Bruško L. (76' Chalány), Sabo.

V poslednom 33. kole II. ligy 2011/2012 sa Myjavčania stretli na štadióne v Turej Lúke s mužstvom Dubnice nad Váhom, ktorá pred zápasom figurovala na 7. mieste v tabuľke. Napriek tomu, že o víťazstve v lige sa rozhodlo už v stredu v Podbrezovej, bol to všetkými očakávaný zápas. Najmä kvôli oslavám, ktoré vedenie klubu avizovalo. Preto sa v Turej Lúke v peknom slnečnom počasí zišlo 1125 divákov, ktorých tu od 15.00 h čakali detské atrakcie, hudobná produkcia skupiny Happy End a sólistu Slovenského rozhlasu Mira Dudíka, bohaté občerstvenie... Na Myjavu tiež prišli zástupcovia Únie ligových klubov na čele s Dušanom Tittelom a hokejista Branko Radivojevič s rodinou.

Od začiatku stretnutia zvolili hostia z Dubnice taktiku sústavného napádania a snažili sa spartakovcov zatlačiť na ich polovicu ihriska. Preto mala domáca obrana dosť práce s ich akciami. No s pribúdajúcimi minútami snaha hostí postupne mizla a do tempa sa dostávali Myjavčania hnaní vpred skvelou kulisou fanúšikov. V 3. minúte pekne centroval pred Kukuliašovu bránu Štrba, ale jeho prihrávka nikoho nenašla. Kukuliaš opäť zasahoval v 5. minúte, keď bez problémov chytal do rúk ľahkú Petrášovu strelu po zemi z 25 metrov. O minútu na to nezachytil dobre mierenú prihrávku cez päťku Abrahám a vzápätí mierila vysoko nad Marečkovu bránu dubnická strela. V 8. minúte stopol prienik dubnického útoku Černáček a vykopol loptu na roh. 10. minúta stretnutia priniesla prvú žltú kartu, ktorú za faul inkasoval Abrahám. Následný priamy kop Ďuriš prestrelil. V 21. minúte presne mieril na Marečkovu svätyňu Mrva, no myjavský brankár strelu zlikvidoval. V ďalšej minúte po Sabovej prihrávke prešiel cez vybiehajúceho Kukuliaša Sládek, ale obranca hostí loptu odkopol. V 27. minúte dubnický kapitán Ižvolt nedočiahol na dobre mierenú prihrávku pred Marečkom. V 31. minúte nemohol strieľať na bránu voľný Vaško pre ofsajd, ktorý odmával postranný rozhodca. V 33. minúte posunul loptu Sládekovi Kosík a ten mieril tesne vedľa žrde. V 35. minúte sa mohol v skrumáži pred dubnickou bránou presadiť myjavský kapitán Černáček, ale úspech sa dostavil až v nasledujúcej minúte, kedy prekonal dubnickú obranu Štrba a zboku poslal loptu do siete hostí. Myjava – Dubnica 1 : 0. V 39. minúte pálil z 30 metrov Sabo, ale strelecké šťastie nemal. Do prestávky sa už nič nezmenilo a Myjavčania odchádzali do šatne s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase nastúpili Myjavčania na ihrisko v nových "víťazných" dresoch v čierno zlatej kombinácií a pozmenenej zostave, keď miesto Petráša nastúpil autor postupového gólu Matúš Jorík. Hneď v 49. minúte inkasoval žltú kartu za faul na Joríka Božoň a hlavný arbiter Matúš nariadil pokutový kop z 11 metrov, ktorý bezpečne premenil Sládek. Myjava – Dubnica 2 : 0. V 58. minúte prišli dve strely nad dubnickú bránku, prvú skúšal Sládek, druhú Štrba. Kukuliaš znova zasahoval proti Štrbovi v 61. minúte, ale v 62. minúte už taký pohotový nebol a Štrbom tečovanú loptu poslal za jeho chrbát Sládek. Myjava – Dubnica 3 : 0. V 63. minúte sa podarilo preniknúť domácou obranou Matejovi Ižvoltovi a ten znížil na 3 : 1. V 65. minúte sa v šanci ocitol Kosík a ľavačkou mieril vedľa žrde. V 72. minúte zasa páli priamo do Kukuliašových rúk Sládek. V 75. minúte vystriedal zraneného Lukáša Bruška na ihrisku Ivan Chalány. V 81. minúte diváci videli Kosíkov faul a hostia priamy kop z 25 metrov prestrelili. Do konca zápasu sa ešte pokúšali presadiť Kosík, Jorík a Sládek, no bez úspechu. Oba tímy sa tak napokon rozišli za stavu 3 : 1 pre Myjavu.

Po záverečnom hvizde sa na turolúckom štadióne hneď začali oslavy víťazstva v II. lige 2011/2012, ktoré mali Myjavčania naplánované. Spartak tak splnil cieľ, ktorý si dal pred jarnou časťou. Domácich hráčov i realizačný tím dekoroval Dušan Tittel medailami a kapitánovi Martinovi Černáčkovi odovzdal pohár víťazov II. ligy.
Na otázku, či sa oslavuje aj postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, odpovedal generálny manažér Spartaka Myjava, Ing. Peter Halabrín stručne: "Verejnosť sa naše rozhodnutie dozvie v utorok večer..."

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Boli sme prví v III. lige, zachutilo nám to, skočili sme rovno do II. ligy, boli sme jesenní majstri a povedali sme si, že skúsime túto súťaž vyhrať. Podarilo sa nám to a dnes sa ukázalo, že dva roky poctivej práce priniesli svoje ovocie. Nechcem, aby to znelo ako fráza, ale naozaj je tu výborná partia, výborné vedenie a výborní fanúšikovia. Tento trojuholník funguje dokonale. To, že na prvých dvoch priečkach skončili dvaja nováčikovia ukazuje, že sú to dobré tímy, ekonomicky stabilizované a umiestnenie v tabuľke je logickým vyústením tejto situácie. Teraz máme taký program, ako povedal prezident klubu, že sa tri dni budeme baviť a potom sa rozhodneme, čo ďalej. Čo sa týka postupu do Corgoňligy, myslím si, že to skúsime. Že ten pozitívny tlak našich šéfov obmäkčí... Futbal sa hrá pre ľudí a tu v Myjave ľudia na futbal chodia..."

Zostava Dubnice: Kukuliaš, Beňo, Múdry, Šupák (54' Liener), Grabež, Božoň, Abrahám (66' Šinaľ), Ižvolt, Masárik, Vaško, Mrva.

Rozhodovali: Roman Matúš - Radoslav Bobko, Martin Borsányi
Diváci: 1.125 divákov + 92 online divákov na webovej stránke
Góly: MYJAVA – 36' Zdeno Štrba, 50' (pok. kop) a 61' Sládek; DUBNICA - 63' M. Ižvolt
ŽK: Len Dubnica – 10' Abrahám, 49' Božoň