Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish
Daršekové poukazy na futbalovysen.sk

Myjava začala prípravu pred sezónou 2012/2013

ilustračný obrázok

Vo štvrtok 14. 6. 2012 o 16:00 h sa oficiálne prvým tréningom mužov Myjavy začala príprava na historický štart v Corgoň lige 2012/2013. Na tréning nastúpilo 24 hráčov vrátane dorastencov a nových posíl – Petra Kuračku (Trnava), Petra Majerníka (Brašov), Tomáša Mrvu (Dubnica), Lukáša Šebeka a Tomáša Marčeka (obaja Nové Mesto nad Váhom).

Pôvodne mal do prípravy nastúpiť aj Štefan Pekár z Ružomberka, no vedenie klubu pod Čebraťom sa napokon rozhodlo, že si hráča v kádri ponechá a Štefan tak na Myjavu nepríde. "Či budeme miesto neho ešte niekoho hľadať zatiaľ povedať neviem. Náš káder je dosť široký. Mňa teší, že zostali Štrba, Ďuriš, Sabo, Petráš. A príchodom nových hráčov sa mužstvo len posilnilo.", komentuje hráčsku základňu kopaničiarov tréner Ladislav Hudec. Z pôvodnej, ešte druholigovej, zostavy chýbali Ivan Chalány, ktorému skončilo v Myjave hosťovanie a brankárska dvojka Jaroslav Mareček. Ten sám ukončil pôsobenie v myjavskom "áčku", no vedenie Spartaka stále hľadá spôsob, ako Marečka do tímu opätovne zapojiť. Zranení hráči Pavol Straka a Michal Dian sa dnes na tréning síce iba prizerali, no čoskoro sa aj oni zapoja do procesu prípravy. Straka už zajtra, teda 15. 6. 2012 a Dian v pondelok 18. 6. 2012. Počas sezóny zranený Peter Kumančík sa k tímu pripojil už dnes, naplno začne trénovať do konca júna.

V príprave je aj štvorica dorastencov Marek JASTRÁB, Matúš JORÍK, Marcel ONDER a brankár Erik JURICA, ktorých však v mužstve Myjavy nepovažujeme za novicov, nakoľko už v jarnej časti minulej sezóny pendlovali z dorastu aj v mužoch.

Muži Spartaka myjava na prvom tréningu

Príprava sa začala stretnutím s vedením klubu v kabíne a pokračovala klasickým tréningom na ihrisku. "Hlavnou časťou dnešného tréningu je hra, na ktorú sa všetci tešia, ale samozrejme, že sa predtým rozbeháme, rozcvičíme, aby sa nedajbože nestalo nejaké zranenie.", hovorí Hudec. Vzhľadom na to, že myjavský štadión prechádza rekonštrukciou, aby sa na ňom mohla najvyššia futbalová súťaž hrať, budú spartakovci okrem umelej trávy využívať ihriská v Turej Lúke a Brestovci. "Do začiatku súťaže zostávajú štyri týždne, takže kondične sa tam už veľa robiť nedá. Väčšinou budeme robiť s loptou, bude to intenzívne, aby sme sa na silných súperov dobre pripravili. A samozrejme, čakajú nás aj prípravné zápasy.", konštatuje Hudec. Od 20. júna si spartakovci zmerajú sily v šiestich prípravných zápasoch so Sigmou Olomouc, Šaľou, ukrajinskou Odesou, 1. FC Slovácko a v generálke so Sencom. Na 23. 6. súpera zatiaľ stále hľadajú (Aktualizovaný plán prípravných stretnutí nájdete v článku Prípravné zápasy mužov pred sezónou 2012/2013).

Pred samotným vybehnutím na umelú myjavskú trávu sme oslovili nových hráčov v tíme, aj keď trojica Peter Kuračka, Peter Majerník a Tomáš Mrva sa vlastne na Myjavu vrátili. Za novicov v príprave tak môžeme považovať len Trenčanov Šebeka a Marčeka, ktorí hrali v minulej sezóne za Nové Mesto nad Váhom.

Vyjadrenia nových hráčov Myjavy:

 • Peter Kuračka, rodák z Myjavy, ktorý sa po rokoch vracia domov:
  Peter Kuračka"Domov sa veľmi teším, Myjava je moje rodné mesto. Mesto, kde som dlho žil a hrával som tu futbal od malička. Takže, určite sa teším a dúfam, že mužstvo bude šliapať tak, ako šliapalo doteraz a že sa nám bude v Corgoň lige dariť. Z mužstva si herne pamätám ešte na Kosíka, Solničku, ale aj Petra Majerníka i ďalších chalanov. Takže sa vraciam do známeho kolektívu. Mužstvu verím, dúfam že sa budeme pohybovať v pokojných vodách stredu tabuľky a že si budeme futbal užívať. Verím, že budeme dosť zápasov vyhrávať a že sa budeme baviť futbalom my, hráči, tréneri aj celé myjavské okolie. Teším sa na myjavské publikum, dúfam že bude chodiť dosť divákov."
   
 • Peter Majerník, rodák z blízkeho Vrbového, ktorý spolu s bratom futbalovo vyrastal na Myjave.
  Peter Majerník Vo svojich devätnástich rokoch odišiel za futbalom z Myjavy, pôsobil najskôr v ŠKP Devín Bratislava, potom v Púchove, Interi Bratislava, Ružomberku a naposledy v rumunskom Brašove. Takže návrat na Myjavu prišiel prakticky po štrnástich rokoch. V poslednom pôsobisku v Brašove sa mu hralo dobre a priniesol si odtiaľ nové skúsenosti:
  "Som presvedčený, že na Myjave sa vytvorí ešte lepšia partia, dobré mužstvo, ktoré bude hrať dôstojnú úlohu v lige. Čo sa týka postu a miesta v zostave, musím absolvovať dobrú prípravu, ukázať sa v prípravných zápasoch a potom je na trénerovi, na aký post ma vyberie... Isté miesto v zostave ale nemá nikto, treba sa oň pobiť. A potom sa v lige uvidí."
   
 • Tomáš Marček:
  Tomáš Marček"Spoločne s Lukášom Šebekom som bol v tom istom čase oslovený vedením klubu. Od príchodu na Myjavu očakávam to, že sa dostanem tam, kam sa túži dostať každý futbalista. Presadiť sa v najvyššej súťaži, teda v Corgoň lige. Myslím si, že ako nováčik by Myjava mohla uhrať lepší stred tabuľky, veď to u nováčikov býva skoro pravidlom. Prvý rok je rokom nováčikovského elánu a mužstvá sa v lige umiestnia vcelku dobre. Tiež som hrával predtým v Trenčíne, za dorast i za mužov, a ako kmeňový hráč Trenčína som naposledy pôsobil v Novom Meste na Váhom."
   
 • Tomáš Mrva:
  Tomáš Mrva"Viem, že som mohol byť späť na Myjave už pred polrokom a vtedy som určite zaváhal. Ale teraz som tu a prijal som ponuku s radosťou. Na prípravu s mužstvom sa teším, veď tu mám veľa kamarátov i spoluhráčov zo žiakov a dorastu. Roky sme hrávali s Ľubom Ulrichom i Petrom Sládekom. Ale poznám prakticky celé mužstvo. Chcel by som aj touto cestou poopraviť informácie z masmédií, kde ma zaradili ako odchovanca a hráča Dubnice. Takže som odchovanec Brezovej a hlavne Myjavy, hrával som v Dubnici i v Brondby Kodaň v Dánsku, potom opäť v Dubnici a tiež v Dolnom Kubíne, Ružinej i v Senici. Myslím si, že s týmto mužstvom by sme mohli hrať niekde v polovici tabuľky."
   
 • Lukáš Šebek:
  Lukáš Šebek"Moja cesta na Myjavu viedla po oslovení pánom Halabrínom asi pred troma týždňami. Ponuka ma prekvapila a hlavne potešila. Od prípravy očakávam najmä šancu, lebo by som sa chcel v mužstve presadiť a ukázať, čo vo mne je. Prichádzam do prípravy v Myjave z domovského mužstva v Trenčíne i keď minulú sezónu som odohral v Novom Meste nad Váhom."

 


Na prvý zápas do majstrovskej Žiliny mali Myjavčania pôvodne vycestovať v sobotu 14. júla 2012, no podľa aktuálnych informácií sa stretnutie odohrá už v piatok 13. 7. kvôli televíznemu prenosu televízie Digi sport.

autor textu : M. Hrin, MZŠ

 
   
 
Muži - IV. liga severozápad
  Doma  CelkomVonku
  VRPB
Malženice2006
Častkovce1003
Hlohovec1003
Prečín1003
Vrbové1003
Boleráz1003
J. Bohunice1003
Šimonovany1003
Myjava0000
10 N. Dubnica0010
Tr. Stankovce0010
V. Kostoľany0010
Domaniža0010
14 Tr. Teplice0010
15 Partizánske0010
16 Holíč0010
  VRPB
Prečín2006
Hlohovec2006
Vrbové2006
Malženice2006
Boleráz2006
Šimonovany2006
Častkovce1013
Partizánske1013
J. Bohunice1013
10 N. Dubnica1013
11 Tr. Stankovce0020
V. Kostoľany0020
13 Myjava0020
14 Tr. Teplice0020
15 Holíč0020
16 Domaniža0020
  VRPB
Partizánske1003
Prečín1003
Šimonovany1003
Hlohovec1003
N. Dubnica1003
Vrbové1003
Boleráz1003
Malženice0000
J. Bohunice0010
10 Tr. Stankovce0010
V. Kostoľany0010
12 Častkovce0010
Holíč0010
14 Tr. Teplice0010
Myjava0020
16 Domaniža0010