Prípravný zápas mužov: Šaľa - Myjava 1 : 4

LETNÁ PRÍPRAVA 2012/2013 :
FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - SPARTAK MYJAVA 1:4 (0:1)

Szekely (Jurica), Neoveský, Černáček, Bruško, Mrva, Majerník, Ďuriš, Sabo, Štrba, Sládek, Kosík.
Striedali : Častulín, Duga, Kvasnica, Petráš, Ulrich, Marček, Jastráb, Manák, Kumančík, Šebek, Jorík.

V stredu 27. júna 2012 odohral Spartak Myjava druhý prípravný zápas pred začiatkom novej sezóny na pôde FK Slovan Duslo Šaľa - "navrátilca" do II. ligy.

Staro-nový účastník II. ligy, mužstvo Šale, začalo prípravný zápas na domácej pôde aktívnejšie. V prvých troch minútach kopali domáci tri rohové kopy, ale hosťujúca obrana pracovala spoľahlivo. V 11. minúte po akcii Zdena Štrbu otvoril skóre Peter Majerník. 0:1. To nabudených domácich pribrzdilo a uvedomili si, s kým hrajú. Do konca 1. polčasu sa už ani jedno mužstvo gólovo nepresadilo.

Do druhého polčasu prišlo k hromadnému striedaniu u hostí a v 51. minúte po akcii Marek Jastráb - Ján Petráš druhý menovaný zvýšil na 0:2 pre hostí. V 64. minúte výborne vystrelil Manák, no bol z toho len rohový kop pre Myjavu. V 69. minúte po chybe Myjavcov v strede ihriska domáci znížili na 1:2. V 73. minúte sa strela Manáka odrazila od žrde brány Šale, loptu získal Lukáš Šebek, ktorý presne prihral a Matúš Jorík zvýšil na 1:3. V 79. minúte predviedli peknú akciu Petráš s Ulrichom, ale strela z kopačky Ľuba Ulricha letela nad bránu. Posledný gól zápasu padol v 80. minúte po faule na Joríka, keď penaltu premenil Tomáš Marček. 1:4.

Ďalší prípravný zápas odohrajú Myjavci v piatok 29.6.2012 od 17:00 hodiny v metropole Rakúska - Viedni proti kvalitnému súperovi z ruskej Odessy.

Góly Myjavy: 11' Peter Majerník, 51' Ján Petráš, 73' Matúš Jorík, 80' Tomáš Mareček (pokutový kop)