3. kolo - Corgoň liga: Myjava si odváža z Trnavy bod

1:1 (0:0)

Solnička, Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (60' Kosík), Petráš (85' L. Šebek), Štrba (66' Dian), Peter Majerník, Sabo, Kuračka, Sládek.

Zostava Trnavy:
Raška, Stožický, Čvirik, Janečka, Hanzel, Bicák, Karhan, Gross, Michal Gašparík (78' Čarnota), Vyskočil (46' Mikovič), Derras (46' Pavelka) .

Nováčik z Myjavy prišiel do Trnavy s výhodou, že nemá čo stratiť a môže len získať. Hráči Myjavy preto začali uvoľnene a boli po technickej stránke lepším mužstvom. Už v 2. min Sabovu strelu z ľavej strany a z 20 metrov domáci brankár Raška chytil. Nováčik pokračoval v nebojácnom výkone a v 6. min zazvonila Raškova žrď po rohovom kope a strele Častulína. Domácich Myjavčania zaskočili behavou, kombinačnou a veľmi kvalitnou hrou. Domáci mali len náznaky šancí. Strely zo strednej vzdialenosti spoľahlivý Solnička kryl. Naopak, v 37. min sa po ľavej strane dostal do šance Kuračka, jeho gólovú strelu ale Raška spod brvna vytlačil na rohový kop. V 45. minúte opäť Kuračka preveril domáceho brankára, ktorý vytlačil loptu znova na roh.

V druhom polčase patril úvod opäť technickým hosťom. Od 50. minúty ale prebrali iniciatívu domáci Trnavčania. Po zbytočne zle zahratej lopte myjavského ľavého obrancu do autu domáci Spartakovci získali loptu a následne aj rohový kop. Po jeho rozohraní v 52. minúte sa lopta dostala až k voľnému Michalovi Gašparíkovi, ktorý z hranice pokutového územia trafil loptu k pravej žrdi myjavskej brány. 1:0. Domáci sa dostali do tempa, boli aktívnejší a aj nebezpeční. V 56. minúte mohol zvýšiť vedenie Trnavy Gross, ale lopta z jeho hlavy letela tesne nad Solničkovu bránku. Potom hostia veľmi dobre vystriedali. Do hry prišli Kosík s Dianom a zrazu znova Myjavčania prebrali iniciatívu. V 64. minúte mal vyrovnanie na kopačke Petráš, ale v páde asi z metra poslal loptu vedľa pravej žrde Raškovej brány. V 67. minúte Myjavčania Kosík, Dian a Kuračka výborne zakombinovali pred šestnástkou Trnavy, Sládek vnikol s loptou do šestnástky a Bicák ho zastavil už len faulom. Po faule videl domáci Bicák druhú žltú kartu a následne aj červenú a z pokutového kopu Sládek vyrovnal. 1:1. Potom domáci hráči dvakrát ohrozili Solničkovu bránu, ale najväčšiu šancu zápasu zahodil v poslednej minúte Myjavčan Sabo, ktorý išiel sám na domáceho brankára Rašku. Ten zabránil len pádom pod nohy istému gólu, ktorý by znamenal prehru Trnavy. Hostia si napokon z horúcej trnavskej pôdy odviezli spravodlivý cenný bod. Podľa predvedenej hry mohli Spartakovci z Myjavy získať aj body tri.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK TRNAVA - SPARTAK MYJAVA (29. 7. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Strašne sa tešíme, čo sme dnes získali. Z nášho pohľadu to bol veľmi pekný zápas. Na začiatku duelu sme mali problémy, ale neustále sme hrozili. Poviem otvorene, po vylúčení Bicáka sme chceli vyhrať. Veľmi sa tešíme z bodu z trnavskej pôdy."

Pavel Hoftych, tréner Trnavy:
"Sme sklamaní. Myjava neustále hrozila. Mali niekoľko situácií, pri ktorých nás podržal brankár Raška. My sme si vypracovali ďalšie tri tutovky, potom však prišiel jedenástkový moment. Snažili sme sa hrať na víťazstvo. Erik Sabo mal v závere na kopačke víťazstvo, ale vďaka výborne chytajúcemu Raškovi sme ani v tomto prípade neinkasovali."

Rozhodovali: Jaška - Žákech, Valášek
Diváci: 5.813 divákov (asi 250 z Myjavy)
Góly: TRNAVA - 52' M. Gašparík; MYJAVA - 67' Sládek (z pok. kopu)
ŽK: TRNAVA - 25' Čvirik, 32' Stožický, 47' Bicák; MYJAVA - 6' Štrba, 70' Kuračka
ČK: 66' Bicák (Trnava) po druhej ŽK