5. kolo - Corgoň liga: Belasí zvíťazili nad kopaničiarmi o gól

2:1 (0:0)

Solnička, Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (4' Mrva), Petráš, Dian (65' Marček), Kuračka, Majerník, Sládek, Kosík (80' Šebek).

Zostava Slovana:
Putnocký, Bagayoko (46' Pauschek), Gorosito, Kolčák, Lukšík, Milinkovič, Halenár, Grendel, Hlohovský, Piroška (59' Peltier), Šebo.

V 5. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže vycestoval myjavský Spartak do Bratislavy, kde sa v sobotu 11. 8. stretol s domácim tímom ŠK Slovan. Myjavčania mali v úmysle podať na Pasienkoch dobrý výkon a zmazať tak nepríjemný dojem z posledného domáceho stretnutia s Nitrou, ktorej podľahli 0 : 2. Bratislavčania na stretnutie nastupovali s novým tímovým kormidelníkom Samuelom Slovákom, pod ktorého vedením dokázali slovanisti zvíťaziť v predošlom kole nad Trnavou 1 : 0. Myjavský tím už tradične sprevádzali aj fanúšikovia, ktorých v hosťovskom sektore prišli podporiť aj skalní priaznivci Petržalky a Interu.

Hneď v úvode zápasu, v 4. minúte, musel z ihriska odísť zranený Miro Duga, ktorého vo vynútenom striedaní nahradil Tomáš Mrva. V 9. minúte sa pokúšal brankára Putnockého prekonať tvrdou strelou Peter Sládek, ktorý dobre spracoval prihrávku od Kosíka. Vyloženú šancu mal v 10. minúte Roman Častulín, ktorý po zahrávaní rohového kopu hlavou netrafil odkrytú bránku Slovana. V 15. minúte musel zasahovať Peter Solnička, ktorý vyrážal Šebovu strelu z pokutového územia. Ten istý hráč nevyužil gólovú príležitosť v 20. minúte a strelou zasiahol len stojaceho myjavského obrancu. V ďalších minútach prvého polčasu Slovan nevedel nájsť účinný recept na kopaničiarov a márne sa pokúšal rozvlniť myjavskú sieť. Treba povedať, že zásluhu na tom mala konsolidovaná obrana hosťujúceho nováčika. Zaujímavejší moment sa do prestávky objavil až v 42. minúte, kedy sa po Lukšíkovom centri dostal k zakončeniu hlavou Filip Hlohovský, ale Solnička bol pohotový a previedol pekný zákrok. Prvá polovica hry tak skončila bezgólovo 0 : 0.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom tempe a Slovan sa stále nevedel gólovo presadiť. Tretiu šancu zahodil Šebo, ktorý v 61. minúte nebránený netrafil myjavskú bránu. Konečné víťazstvo Slovana sa začalo rysovať až v 65. minúte. Filip Hlohovský šikovne zmenil smer strely a prekonal tak myjavského gólmana. Slovan - Myjava 1 : 0. Od tohto momentu začali domáci na súpera tlačiť a Myjava sa musela zamerať najmä na obranu. Zvýšiť náskok mohol napríklad v 66. minúte Peltier, ale hlavička mu nesadla. Za zmienku určite stojí akcia Tomáša Mravu v 78. minúte zápasu, kedy svojou strelou ohrozil brankára Putnockého a doslova z bránkovej čiary odkopával loptu Pauschek. O minútu na to Filip Hlohovský hlavičkoval loptu do žrde, od ktorej sa lopta odrazila do za Solničku a Slovan viedol 2 : 0. Myjava skorigovala výsledok v 82. minúte. Po priamom kope sa v skrumáži ujala strela Petra Kuračku a Myjava znížila na konečných 2 : 1 pre Slovan.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA (11. 8. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Musím priznať, že pred týmto stretnutím sme mali určité obavy, pretože v Slovane prišlo k zmenám, vymenil sa u nich tréner a vyhrali v Trnave. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Mužstvo však hralo dobre, hráči išli na doraz, ale dnes sa ukázalo, že Slovan je predsa len iné mužstvo. My si musíme vážiť, že máme na Myjave ligu, že k nám prídu takí súperi ako Banská Bystrica, Košice či Trnava. Poviem pravdu, po prehre s Nitrou som si myslel, že v Bratislave dostaneme debakel."

Samuel Slovák, tréner Slovana:
"My sme vedeli, že nás čaká srdnatý a bojovný súper. To sa napokon aj potvrdilo. Nebolo ľahké prekonať kompaktný obranný val Myjavy. Som však rád, že sa nám to v druhom polčase podarilo a pre Slovan sú momentálne najdôležitejšie tri body. Myjava hrala bojovne, ja som nebol cez polčasovú prestávku nervózny, pretože som veril, že to zlomíme. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili."

Rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Kubačka
Diváci: 1.989
Góly: SLOVAN - 65' a 80' Hlohovský; MYJAVA - 82' Kuračka