Nová posila v drese Myjavy a prípravný duel s Malajziou

Od utorka 14. augusta 2012 posilnil myjavský Spartak nový hráč, 27-ročný Matej Siva.

Ako informoval generálny manažér klubu Peter Halabrín, s Matejom sa klub dohodol zatiaľ na zmluve na jeden rok bez opcie. Obranca Siva je odchovancom MFK Ružomberok a od januára 2010 pôsobil v českom tíme FK Teplice, v ktorého drese odohral viac ako 50 zápasov a strelil 3 góly.
Pre portál šport.sk nováčik v spartakovskom drese povedal: „Chcem Myjave pomôcť a byť jej platným hráčom. Mužstvo síce ešte nevyhralo, no dôležité je, že herne to s ním nevyzerá zle. Keď sa vyvarujeme zbytočných chýb v defenzívnej činnosti, začnú pribúdať body i víťazstvá. Tím má určite na to, aby sa pohyboval vyššie. Navyše, je tu skúsený káder, ciele sú jasné - udržať ligu pre Myjavu.“
V Myjave bude Matej Siva nosiť na drese číslo 24, ktoré pred tým používal Erik Sabo.

Matej, vitaj v Myjave a nech sa Ti tu darí!

SPARTAK MYJAVA - MALAJZIA 2:0

V utorok 14. augusta 2012 sa spartakovci stretli na ihrisku SFM Senec vo Veľkom Bieli v prípravnom zápase s reprezentáciou Malajzie. Pôvodne sa mal duel hrať v Myjave, no na poslednú chvíľu sa vedenie výpravy rozhodlo na kopanice necestovať.

Myjavčania v tomto stretnutí dávali priestor najmä hráčom, ktorý v ligových zápasoch bežne nenastupujú. Základná zostava vyzerala nasledovne: Székely, Černáček, Onder, Siva, Mrva, Častulín, Jastrab, Petráš, Kuračka, Šebek, Marček. Postupne striedali Bruško L., Kvasnica, Jorík, Sládek, Dian, Holíč, Jurica...

Duel napokon skončil víťazstvom Spartaka 2 : 0, keď góly strelili v 24. minúte Peter Kuračka a v 75. minúte Matúš Jorík, ktorý úspešne zakončil akciu Michala Diana s Martinom Černáčkom. Nezostáva nám iné, len si želať, aby podobne dopadli aj ligové zápasy... Spartak do toho!

text: M. Hrin