Prípravný zápas mužov: SV Horn - Myjava 1 : 1

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS:
SV HORN - SPARTAK MYJAVA 1:1 (0:1)

Szekely (Jurica), Mrva, Černáček, Častulín, Siva (Kvasnica), Kukoľ, Majerník, Ďuriš, Kuračka (Dian - Jastráb), Jastráb (Sládek - Šebek), Harsányi (Jorík).

Tento prípravný zápas sa hral v blízkej dedinke, kde prítomní diváci brali tento duel ako futbalový sviatok, aký sa u nich často nedeje. Za domácich nastúpili dvaja naturalizovaní Brazílčania i niekoľkí hráči s "juhoslovanskými" priezviskami.

Napriek tomu boli hostia z Myjavy od úvodu lepší a už v 3. minúte mohol po presnom vysunutí Černáčkom skórovať Harsányi, ale jeho úmysel domáci gólman vystihol. Potom sa hra odvíjala väčšinou v domácej šestnástke. Myjavci boli herne lepší, čo sa domáci snažili eliminovať bojovnosťou. Do 25. minúty hostia kopali viacero rohových kopov i priamych kopov z väčšej vzdialenosti. Nebezpečný bol hlavne na hrote Harsányi. V 41. minúte predviedol peknú akciu na ľavej strane Kukoľ, ktorý obohral troch protihráčov, prihral voľnému Ďurišovi, ktorý po vniknutí do šestnástky strelou k bližšej žrdi otvoril skóre. 0:1. Ďalšiu šancu mal v 43. minúte Harsányi, ktorý dostal výbornú loptu od Kukoľa, ale z uhla zakončil len do brankára. Domáci hráči niektoré akcie Myjavy zastavovali len za cenu nebezpečných faulov, čo rakúsky arbiter toleroval a žltou kartou trestal Myjavcov za protesty.

V druhom polčase hostia viackrát prestriedali, boli znova aktívnejší a mali aj šance. V 52. minúte si na loptu z rohového kopu výborne vyskočil Harsányi, ale jeho hlavička letela len tesne nad vinklom domácej brány. V 54. minúte sa po zrážke zranil Sládek a musel byť striedaný. Potom kopal dva priame kopy Dian, ale bez úspechu. V 80. minúte predviedol nevyberavý zákrok na Ďuriša domáci stopér, rozhodca však miesto žltej karty pre domáceho hráča poslal z ihriska Diana za protesty. Loptu si postavil Ďuriš a utešenou strelou trafil brvno. Dorážku v čistej šanci už nepremenil na gól Jorík. Od tohto okamžiku nevídane "zapracoval" domáci rozhodca, ktorý odpískal pre domácich viacero priamych kopov, ktoré vôbec neboli. A tak hráči Hornu aspoň v závere vytvorili tlak na bránu striedajúceho Juricu. Vo štvrtej minúte nastavenia po centri z ľava sa lopta dostala až k osamotenému brazilskému hráčovi Da Silvovi, ktorý prekonal myjavského brankára. 1:1. Možno to bolo aj dobre, lebo by sa asi nezmyselne predlžovalo ďalšie dlhé minúty. Hneď po vyrovnaní rozhodca zápas ukončil.