9. kolo - Corgoň liga: O víťazstve Trenčína rozhodla penalta

AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 3:2 (1:1)

Šulla, Mrva, Černáček, Častulín, Siva, Majerník (46' Ďuriš), Kukoľ, Kuračka (71' Dian), Marček, Sládek, Harsányi (58' Kosík).

Zostava Trenčína:
Volešák, Čögley (65' Mazan), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň (80' Malec), Baéz, Mondek, I. Díaz, Lobotka (77' Štefánik), Holúbek, Depetris .

Výborný futbal s nervóznym záverom sa hral na nevľúdnom trenčianskom štadióne. Umelá tráva, na ktorej Trenčania svoje zápasy hrávajú, lepšie vyhovuje domácim, ktorí na nej dokážu súpera kombinačne prevýšiť. Tak to bolo aj v tomto zápase a domáce "motorové myši" ako ich nazval jeden z domácich divákov od úvodu dobre kombinovali, výborne sa pohybovali a hostia mali plné nohy práce, aby ich akcie zastavili.

V 3. minúte prišla pekná akcia domácich. Holúbek dostal prihrávku na ľavú stranu, od autovej čiary odcentroval loptu do šestnástky, tam sa dostala na kopačku Davida Depetrisa, ktorý ale dobre mierenou strelou do dolného rohu Šullu neprekonal. Novic v myjavskej bráne sa predviedol bravúrnym zákrokom a loptu vytlačil na rohový kop. V 8. minúte videli diváci ďalšie zakončenie, opäť prišlo od Depetrisa, no tentoraz hlavou. Prudkú loptu ale zachytil na bránkovej čiare stojaci brankár Šulla. V 21. minúte mal možnosť rozohrávať štandardnú situáciu Kuračka, ale center nenašiel Častulína, našiel len brankára Volešáka. V 25. minúte Lobotka "spravil" dvoch myjavských obrancov na ľavej strane, poslal prízemný center na kopačku Baeza, ktorý bol ale prirýchly a lopta mu smerovala na päty. Dobre ho odblokoval Vlado Kukoľ. V 27. minúte už padol prvý gól. Baez zabojoval o loptu hlavičkou, ktorá prišla k Holúbekovi. Trenčiansky ľavý záložník odcentroval, našiel voľného Baeza pred bránkou, ale ten ešte do tandemu posunul loptu DePetrisovi, ktorý potvrdzuje povesť najlepšieho kanoniera ligy a nedal Šullovi šancu 1:0. Myjava otvorila hru v snahe o vyrovnávajúci gól, ale útočné akcie hostí boli prerušované domácou obranou. V 36. minúte prišla prvá šanca hostí, ktorú môžete označiť za azda doposiaľ najväčšiu príležitosť Myjavy. Po rohovom kope prišla nebezpečná hlavička Častulína, ale lopta letela tesne nad bránu. V závere polčasu kopali hostia tri rohové kopy. Všetky realizoval Kuračka a ten tretí v 45. minúte v nastavenom čase prvého polčasu posadil na hlavu vysokého obrancu Sivu a ten nezaváhal. 1:1. Tak tomuto sa hovorí gól do šatne, ale doslova. Po rohovom kope sa hlavičkou presadil Matej Siva.

Do druhého polčasu vystriedal Ďuriš Majerníka, ktorý už mal žltú kartu. V 51. minúte Čogley posunul loptu do behu do pokutového územia Holúbkovi, ten prepasoval loptu na DePetrisa stojaceho pred Šullom, ale brankár hostí zasiahol tak, že ho lopta nečakane trafila do tváre. Následne musel byť ošetrený. V 53. minúte prihral Da Silva na Lobotku, ten do uličky Baezovi, no ten sám pred Šullom v páde netrafil prázdnu bránu. Hostia mali šťastie. V 61. minúte Tomáš Mrva poriadne naplašil vlastného brankára, keď mu poslal takú malú domov, že myjavský brankár sa riadne zapotil. Šulla to, našťastie pre hostí, zvládol. Domáci neustále tlačili, ale v zakončení boli bezzubí. Naopak, v 71. minúte sa hostia z Myjavy ocitli prvýkrát v druhom polčase až pred bránou AS Trenčín a bol z toho vedúci gól. Po centri Petra Sládeka, ktorý sa veľmi pekne uvoľnil na pravej strane, obohral protihráča a z pravej strany odcentroval, lopta preletela až na opačnú žrď, kde sa presadil nikým nekrytý Vladimír Kukoľ. 1:2. Domáci tréner dvakrát vystriedal a práve striedajúci Štefánik v 80. minúte zabojoval, dostal sa s loptou po pravej strane pred pokutového územie, odkiaľ našiel v ňom Depetrisa. Ten sa s loptou otočil a sám pred Šullom pálil nad. V 81. minúte hlavičku druhého striedajúceho Tomáša Maleca dokázal vytesniť Šulla len na bránkovú čiaru, kde loptu dorazil do siete David DePetris. 2:2. Do konca stretnutia domáci dobíjali bránu Myjavy, hostia sa úspešne bránili. Keď štvrtý rozhodca Pavlík z Bratislavy ukázal prítomným divákom tabuľku s troma nastavenými minútami, prišla situácia, ktorú vo futbale na takejto úrovni často nevídať. Center domácich z pravej strany, závar pred Šullom, Častulín odoberá loptu domácemu hráčovi, tá sa dostala k Černáčkovi, ktorý ju odkopol až skoro na polovicu. Tam sa o jej zisk snaží Kosík... STÁLE SA HRÁ! Prešli minimálne tri sekundy, lopta je pri polovici ihriska a nasleduje hvizd rozhodcu Fajčíka, ktorý beží do šestnástky a ukazuje na biely bod. Pokutový kop proti Myjave! Diváci v hľadisku sú zdesení, aj domáci diváci sa divia a krútia hlavami. Niektorí sa usmievajú, s poznámkami, že toto sa môže stať naozaj len na Slovensku. Myjavčania na čele s kapitánom Černáčkom dlho u rozhodcu protestujú, ale nič to nepomáha. Penaltu kope strelec DePetris, ale jeho strelu Šulla vytesňuje na brvno, lopta sa však odrazila pred striedajúceho hráča a Tomáš Malec skóroval. 3:2.

Domáci sa radujú, hostia cítia veľkú skrivodlivosť a právom sú nahnevaní. Rozhodca Fajčík ich vymyslenou penaltou pripravil o bod. Na záver sa ešte nedá nespomenúť nedôstojné miesto pre myjavských divákov v sektore hostí na nevľúdnom štadióne v Trenčíne, kde sa diváci cítili ako na zbúranisku. O rozhodcoch je asi zbytočné sa vyjadrovať...

Napokon Spartaka Myjava podáva po tomto stretnutí oficiálny protest:

Slovenský klub Spartak Myjava chce informovať verejnosť, že vedenie klubu podáva oficiálny protest proti rozhodovaniu zápasu v Trenčíne.
Gól Trenčína z 81. min na 2:2 padol po jasnom faule trenčianskeho útočníka Davida Depetrisa na obrancu Myjavy.
Gól Trenčína v nadstavenom čase na 3:2 padol po dvojnásobnom faule Trenčanov a následnom vymyslenom pokutovom kope.
Zároveň Myjava podáva oficiálny protest proti používaniu sektora hostí, aký bol v Trenčíne poskytnutý pre divákov Myjavy.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA (15. 9. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Trenčín bol jednoznačne lepší po viacerých stránkach a svojou kvalitnou hrou nás prinútil predovšetkým brániť. "Murovať" nebol náš pôvodný zámer, chceli sme hrať predovšetkým pekný futbal. Mrzí ma však, že zápas dopadol takýmto spôsobom, pretože skvelé kombinačne hrajúci Trenčín nepotrebuje pomoc rozhodcov. Tento arbiter je veľmi slabý, pri jedenástke v záverečnej minúte povedal nášmu hráčovi, že on faul nevidel, ale bol... Nebyť niekoľkých sporných situácií, mohli sme z tohto stretnutia vyťažiť viac."

Adrián Guľa, tréner AS Trenčín:
"Bol to vynikajúci zápas, v ktorom sme z našej strany predviedli výborný výkon. Stretnutiu nechýbala rýchlosť, dravosť, technika i pekné góly. Súpera sme doslova žmýkali, ibaže jeho brankár podal dobrý výkon a museli sme nezlomne bojovať až do konca, aby sme to dokázali zlomiť. Musím pochváliť mužstvo za víťaznú mentalitu a prejavený charakter, ktorým dokázalo otočiť zápas."

Rozhodovali: Fajčík - Chládek, Slyško, Pavlík
Návštevnosť: 3.168 divákov (z toho asi 400 z Myjavy)
Góly: TRENČÍN - 27' a 80' Depetris, 90' Malec; MYAJAVA - 45' Siva, 70' Kukoľ
ŽK: TRENČÍN - 78'. Rodríguez da Silva; MYJAVA - 6' Majerník, 32' Marček, 35' Harsányi, 69' Šulla, 90' Ďuriš