Slovnaft Cup: V zápase s jasným postupujúcim padli tri góly

SPARTAK MYJAVA - FC Nitra 2:1 (1:0)

Székely (78' Jurica) - Jastrab, Kvasnica, Peter Majerník, M. Dian, J. Petráš, P. Ďuriš, T. Bruško (65' Sládek), T. Mrva (74' M. Siva), Jorík, Šebek.

Zostava Nitry:
Stránský, Dubeň, Kinček, Petráš (46' Kemláge), Poluch (46' Kotora), Paukner, čery, Zelenický (80' Mičic), Hnilica, Ivančík, Ács.

V Myjave sa dnes popoludní odohral zvláštny zápas 3. kola Slovnaft Cupu 2012/2013 medzi domácim Spartakom a tímom FC Nitra. Zvláštny bol v tom, že kvôli disciplinárnym postihom Nitry mal vopred jasného postupujúceho štvrťfinalistu – Myjavu. A tak sa na kopaniciach vlastne nemalo o čo hrať. Aj z toho dôvodu nastúpili oba tímy v neštandardnej zostave a priestor dostali predovšetkým hráči, ktorí v ligových dueloch bežne neúčinkujú. Nitra dala prednosť mladým chlapcom, ktorých časť sa môže objaviť už v zimnej príprave A - mužstva, pri Myjave stojí za zmienku napríklad premiéra Tomáša Bruška po jeho návrate do spartakovského tímu.

V prvom polčase mali viac z hry domáci. Vytvárali si šance a pomerne ľahko prenikali do pokutového územia Nitry. Ich koncovke však často chýbala presnosť alebo lopta skončila na kopačkách obrany. V 7. minúte mieril tesne nad bránu Majerník a o minútu na to sa podaril pekný prienik Joríkovi, ktorý však poslal loptu nabiehajúcemu Jastrábovi príliš ďaleko a ten na ňu nedočiahol. Peknú akciu predviedli spartakovci v 12. minúte. Kombináciu Petráša a Jastrába úspešne zakončil Šebek a poslal tak Myjavu do vedenia 1 : 0. V 17. minúte centroval pred bránu Joríkovi Kvasnica, no túto strelu sa nitrianskemu gólmanovi Stránskemu podarilo vyraziť. V 21. minúte nesadla strela Šebekovi a vzápätí tutovku pred nekrytou bránou spálil Jastráb. V 23. minúte posunul pred šestnástkou Dian loptu Petrášovi, ale zapracovala obrana a črtajúcu sa šancu zrušila. O dve minúty na to nevyužil šancu vystreliť na Székelyho bránu z hranice pokutového územia Zelenický. Po nepresnej strele Jastrába sa Myjavčania na viac krát pokúšali presadiť v skrumáži pred Stránským. Neúspešne... V 35. minúte centroval priamo do brankárskych rukavíc Petráš a hneď na to Ivančíkova dorážka zblízka skončila v rukách Székelyho. Do prestávky videlo 1130 prítomných (a neplatiacich) divákov ešte asi štyri pokusy domácich zvýšiť svoje gólové vedenie. Nič sa však nezmenilo a po I. polčase sa mužstvá rozišli do šatní za stavu 1 : 0 pre Myjavu.

V úvode II. polčasu Nitra vystriedala, Petráša a Polucha na ihrisku nahradili Kemláge a Kotora. A akoby si oba tímy vymenili svoje úlohy z prvej polovice hry. Hostia začali na kopaničiarov viac tlačiť a tí sa museli brániť. Presadiť sa mohli v skrumáži v 50. minúte pred Székelyho svätyňou. V 54. minúte po Majerníkovom faule nariadil hlavný arbiter Hracho priamy kop a myjavský brankár musel chytať peknú strelu Hnilicu. Nitranom sa ich snaha vyplatila a v 55. minúte po chybe obrany prestrelil Székelyho Ivančík. Myjava - Nitra 1 : 1. V 61. minúte videl prvú žltú kartu stretnutia za faul domáci Majerník a vzápätí aj Nitran Paukner za predčasné zahratie priameho kopu. Ten opakovaný pekne opečiatkoval "vinkeľ" domácej brány... V 65. minúte nahradil na trávniku Tomáša Bruška Peter Sládek a ten sa hneď o dve minúty na to tešil z gólu, keď hlavičkou prehodil brankára hostí. Myjava - Nitra 2 : 1. V 69. minúte opäť zasahoval Stránský a vedľa mieril o chvíľu Petráš. Tempo hry sa postupne spomalilo a objavilo sa aj viacero chýb v prihrávkach. V 78. minúte ešte trafil brvno Dian, potom predviedol pekný zákrok po rohovom kope Nitry striedajúci brankár Jurica a zápas v nadstavenom čase skončil strelou hostí tesne nad bránu Myjavy.

Spartak tak nielen kvôli postihu Nitry, ale aj vďaka výsledku zápasu postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu. Ďalšími postupujúcimi sú v tejto chvíli aj tímy Spartak Trnava, FK Dukla Banská Bystrica a MFK Košice.

ilustračný obrázok ilustračný obrázok ilustračný obrázok ilustračný obrázok

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Príležitosť dnes dostali chalani, ktorí hrávajú menej. Bez ohľadu na problémy Nitry by takáto zostava nastúpila na zápas aj za normálnych okolností. My sa potrebujeme v prvom rade sústrediť na Corgoň ligu a pohár je pre nás takým bonusom.... Takže z tohto pohľadu je dobré, že chalani ukázali, čo dokážu a že sa na nich môžeme spoľahnúť."