11. kolo - Corgoň liga: Spartak vyhral v Ružomberku 0:4

MFK RUŽOMBEROK - SPARTAK MYJAVA 0:4 (0:0)

Šulla, Majerník (58' Dian), Harsányi (55' Kosík), Černáček "K", Kukoľ, Kuračka, Častulín, Marček (36' Ďuriš), Mrva, Siva, Sládek.

Zostava Ružomberka:
Zich, Greššák, Nosek, Maslo, Práznovský, Nagy, Lupták, Kotora (65' Pekár), Ďubek ,"K", Serečin (75' Almaský), Mukendi (58' Lovás).

Po domácom víťazstve nad Košicami cestovali v sobotu Myjavčania do Ružomberka s odhodlaním získať aspoň bod. Zápas bol špecifický hlavne pre trojicu Myjavcov - Majerník, Siva, Kukoľ, ktorí pôsobili v predchádzajúcich futbalových časoch práve v Ružomberku, odkiaľ ich cesty smerovali do okolitých krajín, aby sa znova stretli na trávniku pod Čebraťom, tento krát ako súperi domácich v drese Spartaka Myjava.

Úvod zápasu sa niesol v obojstrannom opatrnom kombinovaní v jasnej snahe neurobiť chybu. Prví zaútočili domáci v 7. minúte, keď na Serečinov center z priameho kopu dosiahol hlavou Práznovský, ale nedokázal loptu usmerniť medzi žrde. Po štvrťhodine domáci hráči pritlačili hostí v ich šestnástke, kam smerovalo niekoľko centrov. Ten najnebezpečnejší poslal Ďubek z ľavej strany a loptu len tesne minuli nabiehajúci Mukendi a Serečin. Akcie vyvrcholili v 15. minúte, keď nebezpečná strela Serečina letela tesne nad bránu Myjavy. V 22. minúte mali prvú tutovku hostia. Harsányi sa na ľavej strane v šestnástke ocitol sám pred brankárom Zichom, ale strelou pozdĺž celej brány tesne minul ľavú žrď domácej svätyne. V 30. minúte domáci Nosek unikol po ľavej strane, no následným centrom nenašiel svojich spoluhráčov pred Šullom. Následne vyslal z rovnakej pozície točený center aj Ďubek, ale hosťujúci gólman loptu chytil. V 36. minúte musel zraneného Marčeka vystriedať Ďuriš. V závere prvého polčasu sa Spartak usadil pred domácou bránou, ale následnými prihrávkami sa mu nepodarilo dostať do šance. Útočná snaha bola zakončená centrom do šestnástky, ktorý odvrátil hlavou Práznovský. Tak skončil prvý polčas.

V 49. minúte sa domáci Ďubek snažil prebojovať až do šestnástky, ale tam bol nedovolene zastavený štvoricou brániacich hráčov Myjavy. Ružomberok získal priamy kop asi z 20 metrov. Ten zahral Ďubek. Zvolil priamu strelu, ktorou len tesne minul žrď myjavskej brány. V 54. minúte sa Myjava nakrátko usadila na domácej polovici, následne sa dostali domáci do protiútoku, ktorý ťahal Serečin. Pred šestnástkou hostí ho čisto odzbrojil Častulín. O minútu bol vystriedaný Harsányi, do hry prišiel Kosík. V 57. minúte po súboji zostali ležať na trávniku Majerník a Mukendi. Majerníka s rozbitou hlavou striedal Dian. Mukendiho dokonca odnášali na nosidlách...V 60. minúte sa v Ružomberku riadne rozpršalo a to akoby prinieslo nové sily a šťastie Myjavčanom. V 62. minúte bol v šanci z ľavej strany Kukoľ, ale strela mu nesadla a letela nad domácu bránu. V 63. minúte sa Lovás dostal k lopte za obranou Myjavy v pokutovom území hostí, ale jeho gólový pokus vyrazil Šulla. V 65. minúte Myjava dala prvý gól. Hostia získali roh a po jeho zahraní Kuračkom sa dostal k strele z voleja z hranice šestnástky Peter Sládek a svojou strelou prekonal brankára Zicha. 0:1. Hostia potom rozumne kombinovali a nepúšťali domácich do šancí. Naopak, podnikali rýchle brejky v snahe ešte skórovať. V 73. minúte kopal roh z ľava opäť Kuračka, tento krát predĺžil loptu hlavou Kosík na zadnú žrď a hlavou sa presadil Roman Častulín. 0:2. Domáci sa aj napriek nepriaznivému skóre nevzdávali, no Myjavčania opäť zaútočili v 78. minúte. Cez Kukoľa a Diana sa lopta dostala k Sládekovi, ktorý ju kolmo do šestnástky prihral Sivovi, ktorého len faulom zozadu zastavil Lovás. Dostal žltú kartu a Peter Sládek nariadenú penaltu bezpečne premenil. 0:3. To už domáci diváci húfne odchádzali zo štadióna a hosťujúci fanúšikovia neutíchajúco svojich povzbudzovali. V nadstavenom čase, v 92. minúte hostia opäť získali loptu, najlepší hráč na ihrisku Sládek ju potiahol do šestnástky, obohral obrancu a z pravej strany skoro z bránkovej čiary presne odcentroval na voľného spoluhráča a Pavol Kosík hlavou pridal štvrtý gól Myjavy. 0:4. Po rozohraní rozhodca zápas ukončil.

Tak si Myjavčania odvážajú z Liptova tri body po prekvapivom, ale zaslúženom vysokom víťazstve, ktoré im symbolicky priniesol hustý dážď od 60. minúty. Hostia dali domácim riadnu lekciu z efektivity, keď pri tradične kvalitnej obrane dokázali premeniť svoje šance. Vďaka patrí aj početnej enkláve myjavských fanúšikov, ktorí svojich povzbudzovali počas celého zápasu a odmenou im bolo vysoké víťazstvo Myjavy.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA MFK RUŽMBEROK - SPARTAK MYJAVA (29. 9. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Výsledok je pre nás akoby z ríše snov. O našom víťazstve rozhodla väčšia skúsenosť hráčov, ktorí prišli na ihrisko po striedaniach."

Ladislav Šimčo, tréner MFK Ružomberok:
"Šesťdesiatpäť minút sme dobíjali myjavskú bránku, no bezvýsledne. Bol to zápas o prvom góle, žiaľ, nám sa ho nepodarilo streliť. Súper bol trikrát v našej šestnástke a dostali sme tri góly. Tento výsledok je pre nás krutý."

Rozhodovali: Smolák - Slyško, Somoláni
Návštevnosť: 1.681 divákov
Góly: MYJAVA - 65' Sládek, 73' Častulín, 78' Sládek (pokutový kop), 90+ Kosík
ŽK: MYJAVA - 8' Marček, 21' Harsányi, 90+ Šulla, RUŽOMBEROK - 78' Nosek