12. kolo - Corgoň liga: Nováčik si s majstrom body podelili

SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA 1:1 (1:1)

Šulla, Dian (60' Bruško T.), Harsányi (65' Kosík), Černáček "K", Kukoľ, Kuračka, Častulín, Ďuriš (77' Petráš), Mrva, Siva, Sládek.

Zostava Žiliny:
Dúbravka, Škriniar, Akakpo, Káčer (46' Angelovič), Pečovský, Piaček, Pich, Ceesay, Mihálik (65' Deza), Mabouka (46' Barčík), Nunes.

V Myjave sa dnes diváci tešili na futbalový sviatok, keď v 12. kole Corgoň ligy 2012/2013 zavítal na kopanice majster z minulej sezóny, tím MŠK Žilina. Cieľom hostí bolo získať 3 body do tabuľky, Myjavčania chceli uhrať čo najlepší výsledok. Na to, ako to celé napokon dopadne, bolo dnes zvedavých 1995 divákov a medzi hosťami na myjavskom štadióne boli aj reprezentační tréneri Stanislav Griga, Michal Hipp a bývalý kouč slovenského výberu a bratislavského Slovana, Vladimír Weiss. Okrem nich vedenie klubu na dnešný zápas pozvalo aj Vladimíra Mokrohajského, vôbec prvého československého reprezentanta z rokov 1957 - 1964, ktorý vzišiel z myjavského futbalového prostredia.

Stretnutie začali po úvodnom hvizde arbitra Pavlíka aktívnejšie hostia, ktorí sa mohli hneď v 2. minúte dostať do vedenia strelou Mihálika. No ten mieril nad bránu Michala Šullu. Tlak Žiliny však pokračoval aj naďalej a vyzeralo to tak, že spartakovci sa budú len ťažko dostávať pred Dúbravkovu svätyňu. Hostia svojou hrou len potvrdili predzápasové slová trénera domácich Ladislava Hudeca, že hrajú veľmi dobre technicky a sú na ihrisku rýchli. Od 9. minúty zaznamenali Žilinčania niekoľko pokusov ohrozenia domácej brány, ale Šulla s prehľadom šance likvidoval. Naopak, Dúbravka si na loptu vážnejšie siahol až v 19. minúte, kedy poslal loptu na bránu Matej Siva. Tá skončila v brankárovom náručí. Kopaničiari sa postupne začali dostávať do hry a využili svoju silnú stránku v štandardných situáciách. V 22. minúte po Kuračkovom priamom kope poslal hlavou domácich do vedenia Roman Častulín. Myjava - Žilina 1 : 0. V 27. minúte kopali priamy kop hostia, Šulla dokázal loptu len vytlačiť pred seba a následná strela Škriniara opečiatkovala brvno. V 33. minúte nevyužil otvorený priestor pred sebou Ďuriš a jeho strela skončila vysoko nad Dúbravkom. V 37. minúte sa po chybe domácej obrany prepracoval do pokutového územia Pečovský a peknou strelou prekonal myjavského gólmana. Žilina vyrovnala na 1 : 1. V 39. minúte poslal strelu po zemi na Dúbravku Častulín a v 42. minúte po chybnej rozohrávke vyrazil Pichovu dobre mierenú strelu na roh Šulla. Prvá polovica hry napokon skončila nerozhodne.

V druhom polčase nastúpili hostia na trávnik v zmenenej zostave - Káčera s Maboukom vymenili Barčík a Angelovič. V 54. minúte hrozil zakončením akcie Pich, ale domáca obrana spolu s brankárom zapracovala. O minútu na to sa dral do zakončenia Harsányi, ale pre ofsajd akciu dokončiť nemohol. V 58. minúte po rohovom kope pekne nabehol pred bránu Častulín a Dúbravka musel zasahovať. Hostia boli stále aktívnejší, ale cez organizovanú hru domácich sa im nedarilo dostať do vážnejších šancí. V 72. minúte si loptu na hranicu šestnástky postavil Tomáš Bruško, jeho priamy kop však skončil na žlto-zelenom múre. O chvíľu sa pokúšal prehlavičkovať žilinského gólmana Černáček. Neúspešne. V 76. minúte likvidoval na bránkovej čiare po Dezovom centri veľkú Ceesayovu šancu Šulla. V 80. minúte zahrávali priamy kop z asi 18 metrov Žilinčania, Barčíkova strela išla nad bránu. V 89. minúte sa pokúsili opäť dostať do vedenia spartakovci. Kuračka zahrával priamy kop, ale lopta v skrumáži úspešného zakončovateľa nenašla. V nadstavenom čase sa ešte predviedol Šulla, keď zasahoval pri Ceesayovej presnej hlavičke. Myjava si napokon body so Žilinou podelila, keď zápas skončil nerozhodne gólmi z prvého polčasu - 1 : 1.

Teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej Myjavčania vycestujú do Zlatých Moraviec a následne budú doma hostiť Trnavu. Okrem toho ich čaká pohárový zápas v Košiciach, ktorého odveta je naplánovaná na november.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA (6. 10. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Z našej strany je hodnotenie jednoduchšie, pretože vieme, kde je Žilina a kde sme my. Chalani podali perfektný výkon, hrali sme organizovane. Začiatok bol zlý, lebo sme stratili dve ľahké lopty a prišli ťažké štandardné situácie. Dostať gól v 2. minúte by bolo pre nás veľmi zlé. Čakali sme však na svoju šancu. Vieme, že nám idú štandardné situácie a napokon sme to aj potvrdili gólom. Zo zápasov v Ružomberku a so Žilinou máme štyri body, takže sme spokojní. Chalanom treba poďakovať. Vieme, že Žilina hrá technický futbal, takže nás bod teší."

Frans Adelaar, tréner MŠK Žilina:
"Zápas sme začali veľmi dobre, hneď v 2. minúte sme mali výbornú šancu. Vedeli sme, že Myjava hrá veľmi organizovane a kompaktne a je silná v štandardných situáciách. Nakoniec z toho dala aj gól. No neviem, či sú na Slovensku iné pravidlá ako v Holandsku, ale zákrok na Picha v pokutovom území, to mala byť penalta. Naším najväčším problémom je, že z veľa šancí dávame málo gólov..."

Rozhodovali: R - Jozef Pavlík, AR1 - Erik Weiss, AR2 - Rastislav Žákech, NR - Patrik Hrčka
Návštevnosť: 1.995 platiacich divákov
Góly: MYJAVA - 22' R. Častulín, ŽILINA - 37' V. Pečovský