13. kolo - Corgoň liga: Zl. Moravce ukončili úspešnú sériu Myjavy

FC VION ZL. MORAVCE - SPARTAK MYJAVA 3:1 (2:1)

Šulla , Siva, Častulín, Černáček, Mrva, Marček (60' Dian), Peter Majerník (78' T. Bruško), Sládek, Kuračka, Kukoľ, Kosík (70' Harsányi).

Zostava Zl. Moraviec:
Kuciak, Pavlenda, Pavol Majerník, Bortel, Chren, Obročník, Orávik, Škvarka, L. Kováč (90' P. Farkaš), Hodek (64' Candrák), Bernáth (78' M. Pavlovič).

Do Zlatých Moraviec na útulný štadión ViOnu prišlo z Myjavy asi 150 fanúšikov, ktorí boli zvedaví, či domáci naplnia doterajšiu víťaznú sériu z vlastného ihriska, alebo im Myjavci uchmatnú nejaký bod. Zápas sa hral pod umelým osvetlením, čo ešte viac vytváralo dobrú futbalovú atmosféru.

A hneď v samom úvode prišli sľubné gólové príležitosti na oboch stranách. Už v 3. minúte domáci Obročník hlavou len tesne minul Šullovu bránku. Myjavci odpovedali v 7. minúte, keď na Kuračkov center najvyššie vyskočil Peter Majerník, jeho hlavičku však brankár Kuciak zázračne vytlačil na rohový kop. Prvý gól dali domáci v 14. minúte, keď útočník Bernáth využil dieru v zadných radoch Myjavy a po vyrazenej lopte od brankára asi z ôsmich metrov trafil. 1:0. V 19. minúte Martin Černáček potiahol akciu pred šestnástku, loptu posunul na Sládeka, ktorý z hranice šestnástky mieril nad Kuciakovu bránku. Domáci hráči zvýšili vedenie v 29. minúte, keď sa na ľavej strane pri rohu šestnástky len pozerali dvaja myjavskí hráči čo spraví Škvarka. Ten našiel spoluhráča, ktorého strelu Šulla vyrazil pred Kováča a ten ho zblízka prestrelil. 2:0. V 35. minúte mal ďalšiu domácu šancu Bernáth, ktorého strelu gólman Šulla len s námahou vyrazil. V 41. minúte po domácej kombinácii Chrena s Bernáthom na bránkovej čiare zabránil odkopom istému gólu Častulín. Myjavcov vrátil do zápasu v 44. minúte Matej Siva, ktorý najlepšie vyskočil na Kuračkov center z priameho kopu z pravej strany a hlavou do opačného horného rohu prekonal Kuciaka. 2:1. Tak sa skončil polčas, v ktorom boli lepší domáci hráči, keď mali viacero výborných šancí. Myjava ale dala kontaktný gól a tak všetci čakali, ako prebehne druhý polčas.

Ten začali aktívnejšie hostia. V 50. minúte sa ocitol v dobrej šanci Peter Kuračka, jeho strelu ale v poslednej chvíli zblokoval obranca Chren a miesto gólu bol len rohový kop. Najväčšiu šancu Myjavy v druhom polčase mal v 62. minúte Sládek, ale jeho prudkú gólovú strelu z uhla Kuciak reflexívne vyrazil nohou na roh. Myjavci boli aj naďalej lepší, dobre kombinovali a tlačili sa k šestnástke. Bohužiaľ viacerými pokazenými prihrávkami vo finálnej fáze sa pripravili o šance. V záverečných trinástich minútach hrali hostia vabank, na hrot útoku sa vysunul aj stopér Černáček. Šance z rýchlych brejkov mali domáci. V 88. minúte prihral Škvarka Kováčovi, ten zo šiestich metrov prestrelil. V 90. minúte Candrák v páde mieril nad. V nadstavenom čase si na Pavlovičov center nabehol Candrák a s prehľadom prekonal bezmocného brankára Šullu. 3:1. Po rozohrratí rozhodca odpískal koniec. Myjavci si za predvedený výkon v druhom polčase nezaslúžili prehrať o dva góly. V tomto zápase doplatili na dve veľké chyby v obrane a nepremenenie svojich šancí.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Dnes je to zvláštne hodnotenie, pretože sme dostali góly, ktoré by sme nemali inkasovať. Do hry sme sa dostali kontaktným presným zásahom, domáci majú fazónu a hrajú dobrý futbal. Nás môže len tešiť, že sme ich dnes potrápili. Pre divákov to bol dobrý futbal, pre mňa ako trénera však nie."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec:
"Sledujem Myjavu, ktorú možno mnohí pred súťažou odpisovali, avšak oni idú hore. Majú veľmi dobré štandardné situácie, z čoho nakoniec rezultoval aj ich kontaktný gól. Po zmene strán sme chceli rýchlo rozhodnúť, čo sa nám však nepodarilo, a preto Myjava stále žila. Blahoželám Candrákovi ku gólu v jeho 100. corgoňligovom stretnutí."

Rozhodovali: Sedlák - Brendza, Lieskovský
Návštevnosť: 1.646 divákov
Góly: ZL. MORAVCE: 14' Bernáth, 29' Kováč, 90+ Candrák, MYJAVA: 44' Siva
ŽK: 57' Kukoľ (Myjava)