14. kolo - Corgoň liga: V spartakovskom derby sa body delili

SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK TRNAVA 2:2 (0:0)

Šulla, Siva, Častulín, Černáček, Mrva, Ďuriš, Kuračka (78' Majerník), Kukoľ (63' Dian), Marček (63' Jastráb), Sládek, Kosík.

Zostava Trnavy:
Rusov, Janečka, Koubský, Čvirik, Sabo, Čarnota, Hanzel (58' Pavelka), Karhan, Gašparík (90+ Schranz), Ciprys (68' Vlasko), Vyskočil.

Napriek nepriazni počasia sa dnes v Myjave hral zaujímavý zápas pred plnými tribúnami a atmosféra bola naozaj futbalová. Spartak Myjava totiž v 14. kole Corgoň ligy 2012/2013 hostil na domácom ihrisku trnavský Spartak, ktorý pricestoval na kopanice s cieľom odraziť sa z dna tabuľky a získať tri body. Oba tímy hnali dopredu ich fankluby a z Trnavy prišlo povzbudzovať "andelov" viac ako 300 priaznivcov, ktorí okrem hosťovského sektora zaplnili aj časť hlavnej tribúny.

Po vystavení symbolických červených kariet rasizmu a nešportovému správaniu sa na štadiónoch pred úvodným hvizdom do hry vstúpili akčnejšie hostia a myjavský gólman Šulla si na loptu siahol po prvý raz v 12. minúte, keď naňho po zemi poslal loptu Gašparík. Vzápätí sa ukázali domáci, no Sládekovu tutovku dokázal strážca trnavskej svätyne Rusov vyraziť na rohový kop. V 21. minúte sa dral do pokutového územia hostí Kuračka, ale obrana ho k zakončeniu nepustila. V 23. minúte pre zmenu museli ukázať svoje umenie myjavskí stopéri, keď zblokovali strelu z akcie dua Gašparík - Janečka. V 26. minúte sa mohli dostať do vedenia Myjavčania, no Kukoľ po Kuračkovej prihrávke pálil z asi 9 metrov nad brvno. Ďalšou šancou Trnavy bola Janečkova hlavička v 31. minúte, ktorá našťastie pre domácich skončila vedľa žrde. V 39. minúte správne odhadol situáciu Šulla a vybehnutím proti ex-Myjavčanovi Sabovi zabránil gólovému zakončeniu. Tesne pred polčasovou prestávkou skúšal ešte šťastie prudkou strelou Čvirik. Nepresne... Spartakovci tak odišli do šatní za bezgólového stavu 0 : 0.

Do druhej polovice hry nastúpili Myjavčania v zmenených, žlto-modrých, dresoch, nakoľko sa hráči sťažovali na možné omyly na ihrisku. A možno aj to im prinieslo nejaké strelecké šťastie... V 47. minúte dobre doskakoval na hlavičku pred Rusovom kapitán domácich, Černáček. Trnavský brankár však stihol loptu chytiť. O minútu na to ho však prekonal Sládek, ktorý dostal dobrú prihrávku od Kosíka a poslal Myjavu do vedenia 1 : 0. Zvýšiť skóre skúšal v 56. minúte po Kuračkovom rohovoom kope Častulín, ale neuspel. Zato sa podarilo dostať loptu do siete Trnavčanom, keď dobre mierenou strelou z priameho kopu v 59. minúte vyrovnal skóre Gašparík. Myjava - Trnava 1 : 1. Myjavčania začali na hostí o čosi viac tlačiť a už v 61. minúte mohol využiť situáciu v skrumáži pred Rusovom Kukoľ. Nepodarilo sa... V 69. minúte rovnako nevyužil príležitosť Pavelka, ktorému akoby nesadla lopta a z blízka prekopol Šullovu bránu. V 72. minúte videlo 2651 prítomných divákov druhý gól Myjavy, ktorý vsietil opäť Peter Sládek. Peknou kombináciou prešiel cez dvoch trnavských obrancov a strelou k žrdi znova zabezpečil kopaničiarom jednogólový náskok. Tempo zápasu v záverečných minútach bolo pomerne hektické, Trnava sa snažila vyrovnať a často sa objavovali aj karty. V 89. minúte to bola dokonca červená pre Trnavčana Koubského... Ale ešte pred tým, v 86. minúte, sa po rohovom kope dokázal presadiť Janečka a vyrovnal na 2 : 2. Spartakovské derby sa tak napokon skončilo deľbou bodov...

Myjavčania majú najbližšie na programe ligový zápas v Nitre a potom ich doma čaká odvetný pohárový zápas s Košicami.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK TRNAVA (27. 10. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"V prvom polčase sme mali rešpekt pred súperom. Trnava hralo dobre, mala tam nejaké situácie, my tiež. Po zmene strán sa nám podarilo skórovať po dvoch individuálnych akciách Sládeka. Po zmene strán boli sme blízko k víťazstvu. Mrzia nás niektoré situácie, ktoré rozhodcovia odpískali, ale to už asi patrí k futbalu. Bol plný dom, dramatický zápas, pre toto sa oplatí chodiť na futbal. Prajem Trnave, aby bola druhá, tretia, aby celá liga nemusela trpieť tým, že je posledná."

Pavel Hoftych, tréner FC Spartak Trnava:
"Vedeli sme, že nás tu čaká náročné stretnutie. Prvý polčas bol taký zahrievací, v druhom sa už hralo hore-dole. Boli sme to my, ktorí sme dvakrát doťahovali náskok Myjavy. Druhý gól domácich je pre mňa nepochopiteľný - štyria hráči šli proti Sládekovi a on nám strelil gól. Našťastie sme vyrovnali. Na tomto teréne sa asi nedá hrať iný futbal, iba plný bojovnosti, nasadenia a sklzov."

Okrem trénerov sa tento raz na margo zápasu Myjavy s Trnavou vyjadril aj generálny manažér Spartaka Myjava, Peter Halabrín: „Dnes bolo všetko super. Atmosféra, hra, plný štadión a povzbudzovanie fanúšikov oboch tímov, kde sa ukázalo, že keď sa k nim normálne pristupuje a vytvoria sa adekvátne podmienky, nie je s nimi problém. Som spokojný, až na jednu vec... A tou je dnešný výkon hlavného rozhodcu, ktorý svojimi verdiktmi prakticky nepustil domácich do štandardnej hry a jednoznačne ovplyvnil výsledok zápasu v prospech súpera...“

Rozhodovali: R - Roman Matúš, AR1 - Mária Súkeníková, AR2 - Martin Vindiš, NR - Martin Ježík
Návštevnosť: 2.651 platiacich divákov
Góly: MYJAVA - 48' a 72' Sládek, TRNAVA - 59. Gašparík, 86. Janečka
ŽK: MYJAVA - 15' Marček, 45' Kukoľ, 59' Černáček, TRNAVA - 24' Janečka, 75' Čarnota, 90+ Vyskočil
ČK: TRNAVA - 89' Koubský
Ocenení najlepší hráči stretnutia: MYJAVA - Častulín, TRNAVA - Pečovský