15. kolo - Corgoň liga: Myjavčania v Nitre zvíťazili 0:2

FC NITRA - SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:2)

Solnička, Siva, Majerník, Černáček, Mrva, Marček, Ďuriš (85' Bruško), Sládek, Kuračka, Kukoľ (58' Petráš), Kosík (90+ Harsányi) .

Zostava Nitry:
Kopecký, Kaspřák, Struhár, Kinček (33' Kolmokov), Harbuľák (33' Boszorád), Ivančík (56' Kolár), Szabó, Šimončič, Cléber, Mikuš, Kroupa.

Veľmi dôležitý zápas sa odohral v sobotu v Nitre. Domáci sa po remíze s Moravcami chceli vrátiť na víťaznú vlnu a výhrou sa znova odlepiť od dna tabuľky. Myjavčania zasa nechceli prehrať, aby si udržali odstup a hlavne mali domácej Nitre čo vracať, nakoľko vo štvrtom kole po najslabšom výkone jej podľahli doma 0:2. Tréner Hudec, ako stratég pripravil mužstvo tak, aby sa hráči snažili skórovať čo najskôr a tak domácim rozleptať sebavedomie. Potom umnou hrou prísť až k záverečnému úspechu.

Do zápasu poslal od začiatku uzdraveného brankára Solničku, ale nemohol postaviť zraneného Častulína. Prvú šancu si vytvorili domáci, keď v 7. minúte zbehol Kaspřák po pravej strane do pokutového územia Myjavy, no jeho strelu vyrazil brankár Solnička na rohový kop. V 11. minúte sa prvýkrát tešili hostia, keď sa po vhadzovaní dostala lopta k Sládekovi, ten ju prepasíroval za obranu k Petrovi Kuračkovi a ten preloboval domáceho brankára k bližšej žrdi. 0:1. Domáci zostali evidentne zaskočení vývojom stretnutia. Snažili sa hrať smerom na myjavskú bránu, čo nahrávalo hosťujúcim brejkom. V 14. minúte poslal Ďuriš presnú prihrávku do behu Petrovi Kuračkovi a ten z ľavej strany hranice šestnástky strelil po zemi druhý gól Myjavy. 0:2. V 22. minúte mali tutovku Nitrania po centri z pravej strany, keď hlavičkoval Struhár do žrde a odrazenú loptu zachytil Solnička na bránkovej čiare. Hosťom prialo šťastie. V 26.minúte mohol Peter Kuračka dosiahnuť hetrik, ale po centri z ľavej strany hlavičkoval vedľa Kopeckého bránky. Myjavčania aj naďalej dodržovali stanovenú taktiku a nepatrnú šancu mal Tomáš Marček, ktorý vystrelil asi z 25 m nad bránku Nitry. Na druhej strane mohol domáci Cléber skórovať, ale poslal loptu nad Solničkovu bránu.

V úvode druhého polčasu sa dostal k dvom streleckým pokusom najaktívnejší hráč na ihrisku - Kuračka, no vo vnútri pokutového územia Nitry nezakončil presne. Myjavčania hrali aj naďalej veľmi rozumne, dodržovali taktické pokyny trénera a až do 78. minúty nedovolili domácim vytvoriť si čistú šancu. Tá prišla v spomínanej minúte, keď Siva postrčil rukami v pokutovom území domáceho Clébera, ktorý spadol a rozhodca Samotný nariadil penaltu. Cléber ale z nariadenej penalty trafil iba ľavú žrď Solničkovej bránky a ten výborným zákrokom reflexívne zlikvidoval aj dorážku Kolára. V samom závere to ešte skúšal strelou z diaľky Matúš Mikuš, ale neúspešne.
A tak si Myjava odviezla všetky tri body vo veľmi dôležitom zápase a Nitre presne vrátili domácu prehru 0:2 zo štvrtého kola.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA FC NITRA - SPARTAK MYJAVA (3. 11. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Mužstvo ukázalo vysoký charakter, ale bola tam aj kvalita. Víťazstvo má pre nás veľkú hodnotu, dnes rozhodlo srdce a priklonilo sa k nám aj šťastie."

Ladislav Jurkemik, tréner FC Nitra:
"Otvorili sme brány súperovi pri obidvoch góloch a zo šoku sme sa dlho spamätávali. Druhý polčas sme si však okrem jedenástky neutvorili žiadnu šancu, a tak súper zaslúžene zvíťazil."

Rozhodovali: Samotný - Bóllo, Súkeníková
Návštevnosť: 392 divákov
Góly: MYJAVA - 11' a 14' Kuračka
ŽK: NITRA- 67' Kaspřák, MYJAVA - 51' Mrva, 60' Ďuriš, 76' Majerník, 77' Siva