Slovnaft Cup: Spartak opúšťa pohár so cťou

Slovnaft Cup - štvrťfinále 2. zápas (6. 11. 2012) :
SPARTAK MYJAVA - MFK KOŠICE 3:1 (2:1)

Šulla, Jastráb, Kvasnica (68' Sládek), Majerník, Harsányi, Černáček, Petráš (60' Dian), Marček, T. Bruško, Siva (46' Mrva), Šebek.

Zostava Košíc:
Tofiloski, Sekulič, Ostojič, Kuzma (68' Bukata), Šinglár, Tóth, Viazanko (83' Karaš), Matič, Škutka (55' Diaby), Bašista, Hovančík.

V Myjave sa dnes hrala štvrťfinálová odveta Slovnaft Cupu 2012/2013 (Slovenského pohára), na ktorú pricestovali hostia z Košíc. Tí mali pred zápasom lepšiu východiskovú pozíciu, nakoľko kopaničiari v prvom zápase v Košiciach prehrali 0 : 2.

Hostia nastúpili na stretnutie takmer v štandardnej zostave, myjavský tréner Ladislav Hudec dal opäť priestor najmä hráčom z lavičky. A tí mali v dueli raketový štart. Už v 2. minúte nariadil hlavný arbiter Horváth po faule Bašistu na Šebeka pokutový kop, ktorý následne bezpečne premenil Harsányi. Myjava - Košice 1 : 0. Sieť hostí sa rozvlnila opätovne v 8. minúte, kedy sa presadil kapitán Myjavy Černáček a zvýšil vedenie na 2 : 0. A začínalo sa prakticky odznova... Na nešťastie pre domácich sa v štandardke po rohovom kope Košíc presadil pred domácim gólmanom Šullom Bašista a znížil gólový rozdiel na 2 : 1. Spartakovcom nezostávalo iné, ako pokúsiť sa streliť ďalšie góly, ktoré by im zabezpečili pohárový postup. Hra však trpela viacerými nepresnosťami a rozkúskovanosťou kvôli verdiktom rozhodcu, ktorý dnes kartami nešetril. V 15. minúte zahrával priamy kop Tomáš Bruško, no jeho strelu hosťovská obrana zblokovala. V 18. minúte inkasoval žltú kartu Siva a následne sa dostal po priamom kope do šance pred Šullom Sekulič. Neúspešne... Košičania začínali byť na trávniku čoraz aktívnejší a v 26. minúte musel spred nekrytej brány odkopávať loptu Kvasnica. V 33. minúte pokúšali streleckú šťastenu Myjavčania snažiaci sa využiť skrumáž pred Tofiloskim, ktorého prinútili vybehnúť z brány. Ale gól z toho napokon nebol. Do konca prvej polovice hry zahrávali Košičania ešte jeden priamy kop po faule Tomáša Bruška, ale vyslovenú šancu si už ani jeden z tímov vypracovať nedokázal. Do šatní tak hráči odchádzali za nezmeneného stavu 2 : 1 pre Spartak.

Druhý polčas začal opäť v réžií Košíc. V 54. minúte zasahoval proti útoku hostí Majerník a o dve minúty na to predviedol ďalší obranný zákrok v domácej šestnástke. Bol z toho rohový kop pre Košice, po ktorom musel pri žrdi zasahovať Šulla. V 58. minúte sa dostali hostia k zakončeniu, ale strela mierila vysoko nad brvno. V ďalšej minúte chytal Šulla Matičovu strelu po zemi. V 61. minúte sa podaril prienik do domáceho pokutového územia Kuzmovi, jeho akciu obrana zblokovala a loptu vyrazila na rohový kop. Ďalší priamy kop v zápase zahrávali Košičania v 62. minúte po žltej karte pre Tomáša Mrvu a takmer bol z toho vyrovnávajúci gól... V 68. minúte opustil na nosidlách ihrisko Daniel Kvasnica so zraneným kolenom a vo vynútenom striedaní ho nahradil Peter Sládek. V 71. minúte sa pokúšal doskočiť k prihrávanej lopte Černáček, Tofiloski však správne vybehol a strelu chytil. V 81. minúte videlo 528 prítomných divákov viacnásobný pokus Myjavčanov vsietiť tretí gól, každú strelu však dokázala košická obrana vyraziť. V 87. minúte vyrážal loptu na roh Šulla. Hlavný rozhodca nadstavil k riadnemu hraciemu času tri minúty a práve vtedy sa gólovo presadil Šebek. Myjava - Košice 3 : 1.

Domácim sa tak podarilo zopakovať ligový výsledok s rovnakým súperom, no na pohárový postup im to aj tak nestačilo. A v semifinále Slovnaft Cupu 2012/2013 bude pokračovať MFK Košice.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Teraz si človek povie, že škoda. V Košiciach sme prehrali 0 : 2. Dnes sme po ôsmich minútach viedli 2 : 0, čo bolo vynikajúce, len škoda toho rýchleho gólu na 2 : 1, ktorý zmenil ďalší vývoj zápasu. Snažili sme sa, menil som už potom zostavu čo najofenzívnejšie a v závere to už ani nebolo o systéme, ale o tom dať ešte gól a priblížiť sa k súperovi, ktorý mal šance z brejkov. Výsledok je psychický dobrý, ale postup majú Košice a my sa musíme pozerať ďalej. Musíme stále myslieť na ligu. V sobotu nás tu čaká Slovan, ktorý síce tiež hrá dnes pohár, ale jeho kvality sú niekde inde. Ale aj naši hráči, ktorí sú v kádri, ukázali, že niečo v nich je a možno pri troche šťastia sme mohli aj postúpiť..."

Ján Kozák, tréner MFK Košice:
"Prišli sme na Myjavu s cieľom postúpiť, boli sme si vedomí domáceho náskoku a dali sme aj silnú zostavu. Domáci tréner predsa len vynechal viacerých hráčov zo základnej zostavy, ale je vidieť, že keď sa mužstvu darí a je tam pohoda, tak to ide. Dali nám dva rýchle góly, čím sme si to skomplikovali. Potom sme dali po štandardke gól my a už sme mali v podstate zápas až do tretieho gólu pod kontrolou. Mali sme tam dve šance, Škutkovu a Kuzmovu a ešte nejaké brejky. To vyplynulo aj z toho, že domáci otvorili hru a hrali ofenzívnejšie so snahou dať ďalší gól. S postupom som spokojný, s výkonom nie. Sú tu však aj objektívne príčiny. Trénovali sme na umelej tráve, cestovanie, zápas v Trenčíne... Musím priznať, že sme mali šťastie, gól sme dali po štandardke a zápas sme už potom ukočírovali..."

Rozhodovali: R - Kamil Horváth, AR1 - Radomír Sluk, AR2 - Branislav Hrdlička, NR - Gabriel Michalian
Návštevnosť: 528 divákov
Góly: MYJAVA - 2' Harsányi (pokutový kop), 8' Černáček, 90+ Šebek, KOŠICE - 10' Bašista
ŽK: MYJAVA - 19' Siva, 38' Šebek, 44' Kvasnica, 62' Mrva, KOŠICE - 27' Viazanko, 44' Sekulič

autor textu: M. Hrin