17. kolo - Corgoň liga: V Bystrici uhrali kopaničiari remízu

FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA 1:1 (1:0)

Solnička, Siva, Častulín, Černáček, Mrva, Ďuriš, Marček, Sládek, Kuračka (90+ Harsányi), Kukoľ (46' T. Bruško), Kosík (84' Majerník).

Zostava B. Bystrice:
Belic, Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (61' Pančík), Hlinka, Brašeň, Považanec, Hučko, Sachňuk (61' Slančík, 85' Faško), Ferenčík.

Pred zápasom prišli svojich povzbudiť dva autobusy a niekoľko áut myjavských priaznivcov a od začiatku svojim hlasitým povzbudzovaním dávali o sebe počuť.
Myjavčania v úvode ohrozili domáceho brankára Belica len po strele Sládeka, ktorá bola tečovaná a skončila tesne vedľa domácej brány. Z rohového kopu hostia nič nevyťažili a od tejto chvíle patrilo ihrisko lepším bystrickým hráčom. V 5. minúte strieľal asi zo 14 metrov Hučko, Solnička loptu neudržal, našťastie pre Myjavu sa odkotúľala vedľa pravej myjavskej žrde do autu. Po rohovom kope sa hostia ubránili. Bystričania ťahali svoje útoky hlavne po krídlach a centrami do šestnástky robili myjavskej obrane značné problémy. V 21. minúte vystrelil k bližšej žrdi Turňa, ale gólman Myjavy Solnička jeho pokus kryl. V 22. minúte kopali domáci rohový kop z pravej strany, Považanec loptu pekne zakrútil na hlavu Hučka, ktorý trafil presne. 1:0. Pred hlavičkou strelca gólu v šestnástke myjavskí obrancovia ostali stáť a keď na loptu nedočiahol hlavou ani Kosík, Hučko aj so šťastím pekne prekonal brankára Solničku. Kto z prítomných myjavských fanúšikov čakal, že inkasovaný gól hráčov preberie, mýlil sa. Domáci boli aj naďalej lepším mužstvom, boli bojovnejší a mali aj ďalšie sľubné šance. V 43. minúte mohol pridať druhý bystrický gól Brašeň, ktorý strieľal pohotovo spoza šestnástky, ale tesne vedľa Solničkovej brány.

Polčasovú prestávku využil tréner Hudec na to, aby dohovoril svojim hráčom a do druhého polčasu nastúpila akoby iná Myjava. V 50. minúte si po dlhej prihrávke zo stredu obrany prebral na pravej strane loptu Sládek, po rýchlej otočke perfektne vysunul Kuračku, ktorý vnikol do pokutového územia a z pravej strany asi z 13 metrov ponad domáceho gólmana Belica presne trafil do hornej časti brány. 1:1. Domáci mohli odpovedať o dve minúty neskôr, Ferenčík, ktorý pred pár rokmi hrával mládežnícky futbal za Myjavu sa pretlačil do veľkého vápna, ale po kontakte s obrancom súpera dobre nezakončil. Až do šesťdesiatej minúty boli lepším mužstvom v druhom polčase Myjavčania. Šancu mal ešte v 66. minúte Peter Sládek, ktorý medzi dvoma domácimi stopérmi pekne vystrelil z poza šestnástky, lopta ale išla tesne vedľa brány. Bystričania potom viackrát pohrozili, lopty však leteli vedľa Solničkovej brány a jednu gólovú strelu stihol Martin Černáček hlavou pridvihnúť nad bránu. Záverečný tlak Dukly Myjavčania ustáli, šance mali Brašeň, ktorý trafil iba bočnú sieť a Hučko, ktorého strelu k žrdi po rohovom kope Solnička chytil. Domáci tak gól nestrelili a zápas sa po jednej myjavskej gólovej šanci skončil remízou.
Získaným bodom z ihriska Dukly Banská Bystrica potvrdili Myjavčania cieľ, ktorým bolo v Bystrici neprehrať.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA (17. 11. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Predviedli sme aj lepšie výkony, ako ten, čo sme odohrali v prvom polčase. Ako keby sme boli ešte v penzióne Hradisko. Pomohol zrejme dôrazný pohovor v šatni cez prestávku a prvých 15 - 20 minút druhého polčasu sme hrali to, čo sme chceli. Našťastie, podarilo sa nám vyrovnať, pretože prvý polčas bol o prežití. Ak by nám domáci odskočili ešte o jeden gól navyše, mali by sme väčšie problémy. Po vyrovnávajúcom góle to bol zápas kto z koho. My sme sa zase nechali zatlačiť, domáci sa snažili streliť víťazný gól, ale ustáli sme to. Každopádne sme už hrali aj lepšie stretnutia.."

Norbert Hrnčár, tréner FK Dukla B. Bystrica:
"V prvom polčase sme veľmi dobre pôsobili na ihrisku, mali sme 5 - 6 dobrých gólových šancí a mohli sme zápas rozhodnúť. Mal padnúť druhý, možno aj tretí gól a bol by duel vybavený už po prvom polčase. V druhom dejstve sme našou nekoncentrovanosťou dovolili súperovi ľahko skórovať a potom to už bolo o dobíjaní bránky. Problémy nám robilo dať víťazný gól."

Rozhodovali: Straka - Súkeníková, Kubačka
Návštevnosť: 1.280 divákov
Góly: B. BYSTRICA - 22' Hučko, MYJAVA - 50' Kuračka