19. kolo - Corgoň liga: Myjava po prehre v Prešove prezimuje na 9. priečke

1. FC TATRAN PREŠOV - SPARTAK MYJAVA 2:1 (2:0)

Solnička, Častulín, Majerník, Černáček, Mrva, Ďuriš, Marček (61' Dian), Sládek (81' Šebek), Kuračka (35' Harsányi), Kukoľ, Kosík.

Zostava Prešova:
Diviš, Pribula, Adámik, Krajník, Petráš, Lipták, Poliaček, Zošák (84' Adam), Jakovlev, Guba (75' Papaj), Marcin (63' Kostadinov).

Na posledný zápas jesene cestovala aj početná skupina fanúšikov z Myjavy, ktorí verili, že nejaký "bodík" z východu Slovenska Myjavčania privezú. Úvod zápasu bol ale ako zo zlého sna...
Nekoncentrovanosť na zápas (podobne ako proti Senici) spôsobila, že hneď v úvode v 1. minúte otvoril skóre domáci Marcin, ktorý prešiel z ľavej strany do šestnástky a ešte s pomocou sklzu myjavského obrancu prekonal Solničku 1:0. Neskôr to trikrát strelecky skúšal Guba, ale bez gólového efektu. V 26. minúte zahrával domáci Poliaček rohový kop, traja myjavskí hráči neustrážili jedného Prešovčana, ten ich prehlavičkoval a lopta sa na päťke dostala k trestuhodne voľnému Petrášovi, ktorý volejom zvýšil náskok Tatrana na 2:0. Hostia boli "na uterák". Hráči Myjavy nehrali dobre a spoliehali sa na rýchle brejky, ktoré vyznievali nebezpečne, ale chýbala im finálna prihrávka. Za zmienku stojí ešte neodpískaná penalta pre Myjavu rozhodcom Kružliakom, keď do šestnástky centroval Kosík, no domáci obranca loptu pravou rukou evidentne zrazil, čím zmenil jej smer a ruku nemal pri tele.

V druhom polčase sa hral zo strany hostí dobrý futbal. Prestávka im evidentne pomohla. Myjava znížila v 59. minúte, keď sa do šestnástky z pravej strany predral Harsányi a strelou z uhla pomedzi Divišove nohy skóroval. 2:1. V 66. minúte napriahol spoza šestnástky Zošák a lopta sa odrazila k osamotenému Gubovi, ktorého strela z piatich metrov letela nad Solničkovu bránku. V 80. minúte to skúšal aj Lipták, Solnička bravúrne vyškriabal jeho delovku na rohový kop. Hostia v závere stavili všetko na útok, ale bezvýsledne. V 87. minúte fauloval obranca Majerník domáceho Kostadinova a hlavný rozhodca bez zaváhania nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Petráš, ale Solnička jeho úmysel vystihol. V hektickom závere vystrelil ešte Dian, potom pred Šebekom odkopol loptu do bezpečia domáci obranca a tak sa už na výsledku nič nezmenilo.
Corgoňligový nováčik tak prezimuje na deviatom mieste tabuľky.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA 1. FC TATRAN PREŠOV - SPARTAK MYJAVA (1. 12. 2012):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Vstup do zápasu sme mali zlý a hneď v prvej minúte sme inkasovali. Chlapcom aj tak chcem poďakovať za predvedený výkon. Prešovu blahoželám k víťazstvu."

Ladislav Totkovič, tréner 1. FC Tatran Prešov:
"V prvej minúte sme dali gól a takýto vstup bol nad očakávanie. Navyše, neskôr sme pridali druhý presný zásah, čo bolo pre nás dobré. Chlapci ukázali charakter, ďakujem aj celému realizačnému tímu. Vo dvoch zápasoch, v ktorých som bol pri kormidle, sme splnili to, čo sme chceli."

Rozhodovali: Kružliak - Vorel, Bobko
Návštevnosť: 1.181 divákov
Góly: PREŠOV - 1' Marcin, 26' Petráš, MYJAVA - 59' Harsányi
ŽK: PREŠOV - 17' Guba, 29' Poliaček, 86' Petráš, 87' Diviš, 90+ Pribula, MYJAVA - 6' Kukoľ, 10' Sládek, 78' Solnička, 86' Dian, 88' Majerník