20. kolo - Corgoň liga: Myjava prehrala v Trenčíne o gól

AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Solnička, Siva, Častulín, Černáček, Kumančík, T. Marček, Kukoľ, T. Bruško (83' Pelegríni), Šulek (77' Daniel), Kuračka (63' Urgela), Sládek.

Zostava Trenčína:
Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň - Lobotka - P. Mazan (77. William), Štefánik, Holúbek - Fanendo Adi, F. Kubík

Po zimnej prestávke sa Spartak Myjava predstavil v úvodnom zápase jarnej časti ligy v Trenčíne. Hneď na začiatku stretnutia v 5. minúte zastavil v pokutovom území nedovolene Kukoľ domáceho Kubíka a následný pokutový kop premenil Peter Mazan. Tento moment poznačil hru v najbližších minútach, ale domáci pohrozili len hlavičkou Bednárika v 11. minúte. Následne sa čoraz viac začal presadzovať náš tím. Postupne prišli strely Bruška, Sládeka a Šuleka, ale absentovala presnosť a dôraz. Trenčania predviedli nebezpečný výpad v 28. minúte, keď po prieniku Kubíka pálil nad bránu Mazan. Myjavčania sa naďalej snažili, sľubne vyzeral prienik Kukoľa v 29. minúte, v poslednej chvíli ho zastavil Bednárik. V 32. minúte vysunul Šulek Sládka, ten sprava strieľal, ale Volešák bol pozorný. Do konca I. polčasu ešte pohrozil Bruško v 39. minúte, ale strela letela nad bránu.

Hneď úvod II. polčasu mohol potešiť početnú skupinu myjavských fanúšikov na tribúne. V 48. minúte dostal výbornú prihrávku Sládek, dostal sa až do zakončenia, ale pálil do pripraveného Volešáka, ktorý vyrazil loptu. V 49. minúte sa po rohu dostal k hlavičke domáci Adi, lopta skončila nad bránou. V 54. minúte zahrával priamy kop Kuračka, odrazenej lopty sa zmocnil Bruško, jeho prudká strela minula bránu. O minútu strieľa aj Trenčan Kubík z hranice 16-ky, ale nepresne. V 58. minúte výborne vysunul agilný Šulek Sládka, ale nakoniec sa do zakončenia nedostal. V 68. minúte sa dostal do príležitosti Urgela, ale nebol úspešný. V tej istej minúte kopali Trenčania druhý pokutový kop, tento raz po nedovolenom zákroku Sivu na Mazana, sám faulovaný hráč poslal penaltu vysoko nad bránku. Náš tím sa naďalej snažil, prišli noví hráči, ale hrozili sme hlavne v závaroch po štandardných situáciách, do vyložených príležitostí sa naši hráči dostať nevedeli. Ani protiútoky domácich už skóre nezmenili a tak úvodný jarný zápas skončil s výsledkom Trenčín – Myjava 1 : 0.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA (2. 3. 2013):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:

"Na konci prípravnej fázy nám vypadli niektoré naplánované zápasy, takže tento súboj bol pre nás dosť náročný. Je ťažké v Trenčíne prehrávať hneď od začiatku zápasu, ale úprimne, som prekvapený, ako sme to domácim dokázali sťažiť. Pozitívum našej hry bolo dobré držanie lopty, no mohli sme hrať o niečo odvážnejšie, a takisto škoda veľkej šance Sládeka na začiatku druhého polčasu. Nevzdávali sme sa a do poslednej chvíle sme sa snažili uhrať, čo sa dalo, preto môžem byť s naším výkonom spokojný."

Rozhodovali: Valášek - Benko, Vorel
Návštevnosť: 2.856 divákov
Góly: TRENČÍN - 6' P. Mazan (pokutový kop)
ŽK: TRENČÍN - 2' Fanendo Adi; MYJAVA - 5' Kukoľ, 14' Bruško