21. kolo - Corgoň liga: Z Košíc idú všetky body do Myjavy

MFK KOŠICE - SPARTAK MYJAVA 1:2 (0:1)

Solnička, Siva, Častulín, Černáček, Kumančík, Kuračka, Marček, T. Bruško (84' Pelegríni), Šulek, Urgela (62' Kosík) - Sládek (90+ Harsányi).

Zostava Košíc:
Tofiloski, Ostojič, Kavka, P. Bašista, Sekulič, Hovančík, P. Šinglár (77' Huk), Viazanko (64' Gál-Andrezly), Bukata (60' Duda), U. Matič, O. Diaby.

V 21. kole odcestoval náš tím do metropoly východu, kde domáci Košičania doteraz nenašli premožiteľa. Na ťažkom teréne sa tímy ešte len oťukávali a už prišla gólová kontra v podaní myjavských hráčov.

V 5. minúte domáci stratili loptu, tej sa zmocnil Urgela, na polovici ihriska šikovne vyslal do úniku Sládeka, keď domácim nevyšla ofsajdová pasca a svoj nájazd na Tofiloského Peter Sládek premenil umiestnenou strelou k žrdi. 0:1. Od tohto momentu začali na ihrisku panovať hráči pod taktovkou Jána Kozáka. Postupne pribúdali akcie, ktoré ale myjavská obrana stíhala eliminovať a počet rohových kopov domácich narastal. Prvú presnú strelu na Solničku vyslal v 17. minúte Hovančík. O tri minúty sa na ľavej strane dostal k zakončeniu priebojný Matič, ale Solnička vyboxoval. Domáci boli pri chuti, v 25. minúte sa do veľkej príležitosti dostal Viazanko, po prieniku pálil zvnútra 16-tky, ale iba do brankára. V tejto fáze zápasu si Košičania vybudovali miestami veľký tlak, kde pribúdali centre do 16-tky a rohové kopy. V 33. minúte mal sľubnú príležitosť Oumar Diaby, ale tesne minul. V 38. minúte lopta vinou terénu preskočila nohu Černáčka, Diaby sa už-už dostával do výhodnej pozície, ale v poslednej chvíli mu loptu odobral Kumančík. Nášmu tímu vyšiel protiútok, keď v 39. minúte bol opäť vysunutý Sládek, avšak tiesnený domácim obrancom sa dostal mimo palebnej pozície.

Do II. polčasu vstúpili domáci rovnako aktívne, ako hrali v prvom. 47. minúta priniesla ich roh, po hlavičke odvracal nožničkami na bránkovej čiare Siva. Gólovej radosti sa diváci v Čermeli dočkali v 54. minúte, keď sa k strele z 20 metrov dostal Matič, jeho strela pred Solničkom "zaplávala" a skončila v sieti. 1:1. Od tohto momentu sa hosťujúci tím dostával čoraz viac do hry a dokázal eliminovať tlak Košičanov. Do vyložených šancí sa v nasledujúcich minútach nedostával ani jeden z tímov. Až kým neprišla 72. minúta, to sa Diaby ocitol sám pred prázdnou bránou, avšak z 3 metrov pálil mimo jej priestor. V 74. minúte poslal loptu Bruško na Petra Kuračku, ten už bol tesne pred Tofiloskim, ktorý chytil jeho strelu. O minútu skúšali šťastie aj domáci, Matičova strela minula bránu. V 80. minúte predviedol nevídané sólo ešte z vlastnej polovice ihriska Kumančík, potiahol loptu až k bránkovej čiare zhruba na hranici päťky, dokázal prihrať Petrovi Kuračkovi pred bránu a ten sa na malom priestore vedel zorientovať a umiestnenou strelou rozvlnil sieť. 1:2. Po zvyšok zápasu sa domáci snažili niečo vymyslieť, ale obetavým výkonom sme ich už do čistej šance nepúšťali. Až prišla posledná minúta zápasu, lopta sa ocitla v 16-tke, vôkol nej sa ju množstvo hráčov snažilo prepasírovať na tú, či onú stranu, až hvizd hlavného rozhodcu túto snahu prerušil a následne ukázal na biely bod... K lopte sa postavil Matič, ale hrdinom okamžiku bol niekto iný, Peter Solnička totiž vystihol správnu stranu a loptu vyrazil mimo bránu! Tento bravúrny zákrok zároveň znamenal koniec zápasu a tak mohla vypuknúť kopaničiarska radosť na ihrisku, či na tribúne, kde bolo cca 40 našich fanúšikov. Myjavský tím tak napriek tlaku Košičanov dokázal oduševneným bojovným výkonom vzdorovať súperovi a priviezť na kopanice vysoko cenené 3 body.

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA MFK KOŠICE - SPARTAK MYJAVA (9. 3. 2013):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Musím svojim chlapcom zagratulovať za výkon, ktorý napokon priniesol aj víťazstvo. Rozmýšľať o tom, či zaslúžené, alebo nezaslúžené, je zbytočné. Hrá sa na góly, my sme dali dva. Kvalita bola na strane Košíc, ale pre nás sú to fantastické 3 body."

Rozhodovali: Vlk - D. Hrčka, Petríček
Návštevnosť: 1.682 divákov
Góly: KOŠICE - 54' Matič; MYJAVA - 5' Sládek, 80' Kuračka
ŽK: MYJAVA - 29' T. Bruško