Myjava zvíťazila nad SC Wiener Neustadt 2 : 1

Priateľský prípravný zápas (21. 3. 2013) :
SC WIENER NEUSTADT - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (0 : 2)

Jurica (46. Székely), Ďuriš (46. Siva), Černáček, Šulek, Mrva, Marček (46. Bruško), Kukoľ (64. Kuračka), Pelegríni (71. Vavák), Daniel, Kosík (64. Sládek), Harsányi (64. Urgela)

Zostava SC Wiener Neustadt:
Glanzer, Wolf, Hofbauer, Rottensteiner, Bozkurt, Berger, Lenko, Freitag, Ramsebner, Pollhammer, Froschl (striedali Friedenbichler, Tadic, Besenlehner, Rauter)

Zápas sprevádzal od úvodu silný vietor, ktorý občas narobil hráčom starosti. Domáci sa snažili vysokým napádaním vynútiť si tlak, ale bol to Harsányi, ktorý ako prvý mieril medzi žrde, keď v 7. minúte strelou zo 16 metrov preveril brankára domácich. Z následného rohového kopu sme ešte pohrozili Kosíkom, jeho strelu Glanzer chytil. V nasledujúcich minútach mali Rakúšania opticky viac z hry, ale k ničomu podstatnému sme ich pozornou hrou nepustili. V 18. minúte zahrával priamy kop z 25 metrov Kukoľ, vyslal nepríjemnú strelu k žrdi, ktorú brankár vyrazil na roh. 22. minúta priniesla Harsányiho zakončenie z väčšej vzdialenosti, ale nebolo presné. Aj počas ďalších minút to boli hráči myjavského Spartaka, ktorí si vedeli vytvoriť strelecké pozície. V 30. minúte potiahol loptu Daniel, narazil si s Kosíkom, následne obstrelil brankára a rozvlnil sieť. Rozhodca však gól pre údajný ofsajd neuznal. V 32. minúte prvý krát vystrelili do priestoru brány aj domáci hráči, so strelou Wolfa si však Jurica poradil. Už o minútu zahrávali autové vhadzovanie kopaničiari dlhým hodom do 16-tky, lopta sa postupne dostala až k voľnému Kukoľovi a ten nedal zblízka Glanzerovi žiadnu šancu – Wiener Neustadt - Myjava 0 : 1. O 3 minúty sa spartakovci tešili opäť. Dobrú prihrávku dostal do rozhodenej domácej obrany Harsányi, obišiel obrancu a ani vybiehajúci Glanzer nezabránil lopte, aby doputovala do siete – 0 : 2. V posledných minútach prvého dejstva sa snažili domáci niečo vymyslieť, ale Bergerova strela šla vysoko nad bránu a s ďalším pokusom hráčov Neustadtu si poradil Jurica.

Aj v druhom polčase patril prvý strelecký pokus hráčom Myjavy. V 51. minúte Bruško vysunul Harsányiho, ten z ľavého kraja 16-tky prihral spätne na Kosíka, ktorý si zasekol obrancu, ale jeho strela skončila v náručí Glanzera. V 54. minúte prenikal zľava opäť Harsányi, snažil sa spätnou prihrávkou nájsť spoluhráča, v poslednej chvíli obrana zmarila tento úmysel. O minútu potiahol Pelegríni loptu, vystrelil z 20 metrov, ale nemieril presne. V 57. minúte rozohral domáci tím rýchlo štandardnú situáciu, strelecký pokus Székely vyrazil. Následný roh ešte priniesol zakončenie Wolfa, ale nebolo presné. O  dve minúty to z diaľky skúšal Rottensteiner, jeho štipľavá strela mierila tesne nad. V 62. minúte dal z ľavej strany dobrú loptu na opačnú stranu Rauter, Tadic zakončoval zblízka, no Székely vytiahol výborný reflexívny zákrok. O minútu sa musel opäť vyznamenať, keď ho domáci preverili z priameho kopu. Hráči Wiener Neustadt boli pri chuti, dostávali sa do tlaku a vynútili si viacero štandardných situácií, z ktorých sa snažili ohroziť brankára Székelyho. Odpoveďou Myjavčanov bol priamy kop v 67. minúte, ktorý zahral Pelegríni, no pri zakončení Sivu bol odmávaný ofsajd. O minútu dobre zbehol domáci Friesenbichler, spätnou prihrávkou chcel hľadať spoluhráčov, ale tento úmysel „prečítal“ Székely a loptu chytil. 69. minúta priniesla možnosť hostí, Sládek zľava dobre otočil hru na druhú stranu, kde sa v 16-tke ocitol v palebnej pozícii Daniel, avšak preváhal moment zakončenia. V 75. minúte zahrali hráči Neustadtu priamy kop, následne prišlo v 16-tke k súboju Černáčka s útočiacim hráčom a tento zákrok posúdil hlavný rozhodca ako faul. Ponúknutú penaltu Friesenbichler využil a skorigoval na 1 : 2. To domácich povzbudilo, v 78. minúte pálil v 28 metrov agilný Wolf do žrde. V 83. minúte sa po našej chybe dostal do zakončenia Lenko, ale jeho lobovaná lopta minula bránu. O minútu sa k hlavičke zblízka dostal Friesenbichler, ale Székely potvrdil výborný reflex pri jeho pokuse. Aj Lenko skúšal pozornosť nášho brankára, ale jeho pokus minul cieľ. Nasledujúce minúty už nepriniesli veľkú príležitosť na tej, či onej strane a tak si naši chlapci odvážajú z rakúskej pôdy cenné víťazstvo 2 : 1.

Zhodnotenie trénera

Ladislav Hudec, Spartak Myjava: "Dnešný zápas splnil to, čo sme chceli, lebo medzinárodný zápas je niečo iné ako hrať s našimi druholigovými súpermi, ktorých poznáme. Boli pre nás neznáma, nevedeli sme, akým štýlom hrajú. Zápas bol zaujímavý. Išlo o to, aby sme videli v akcii hráčov, ktorý menej hrávajú a dá sa povedať, že odohrali dobrý zápas. Ukázali, že sú v dobrom stave, čo je pozitívne, lebo konkurencia v mužstve musí byť vysoká."