25. kolo CL 2012/2013: Myjava opäť bodovala, tentoraz v Trnave

Corgoň liga 2012/2013, 25. kolo (6. 4. 2013):
FC SPARTAK - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Solnička - Siva, Kosík, Černáček, Kumančík - Kuračka, T. Bruško (70' P. Ďuriš), E. Daniel (78' Kukoľ), Šulek - Ľ. Urgela, Sládek (70' Z. Harsányi).

Zostava Trnavy:
Rusov - Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež - I. Hodúr, E. Sabo, Augustíni, Ciprys (57' Vyskočil) - Mikovič (67' Mikinič) - Lietava (57' Tomaček).

Duel dvoch Spartakov priniesol vyrovnaný zápas už od úvodu. Ako prvý pohrozil domáci Hodúr v 3. minúte, ale jeho strela nebezpečenstvo neznamenala. To prvá myjavská útočná akcia vyzerala sľubnejšie - v 9. minúte Daniel vysunul Urgelu, ten však z veľkého uhlu nepálil presne. V 15. minúte už musel domáci brankár Rusov zasahovať, to z 20 metrov strieľal Šulek. Domáca možnosť prišla v 27. minúte, ale Grabež po rohovom kope mieril nad bránu. Najkrajší moment 1. polčasu prišiel v 30. minúte, to si loptu postavil k priamemu kopu Karhan, ale jeho utešená strela len vyzvala Solničku k ešte krajšiemu zákroku. Dejstvo úvodného polčasu zavŕšil nepresnou strelou Bruško.

V úvode 2. polčasu mali opticky viac z hry Trnavčania, ale obrana kopaničiarov ich útočné chúťky vedela eliminovať. Ani jeden z tímov si nevypracoval vážnu gólovú príležitosť, až kým neprišla 62. minúta. Domáci Tomaček sa dobre zorientoval v 16-tke, vymyslel si zaujímavú streleckú parketu a z uhla namieril nechytateľne - 1 : 0. Kontrovať sa snažil o 2 minúty Bruško, ale jeho strela z hranice pokutového územia nemala dostatočnú razanciu. Domáci museli zbystriť pozornosť aj v 72. minúte, po rohovom kope sa k hlavičke dostal Černáček a tá "orazítkovala" vrchnú konštrukciu trnavskej brány. O minútu sa snažil pridať svoj druhý gól Tomaček, jeho svižnú strelu Solnička vyrazil na roh. V nasledujúcich minútach viackrát vystrelili hráči Trnavy, ale strely boli buď nepresné, alebo si s nimi Solnička bez problémov poradil. V závere zápasu sa naši hráči snažili vrhnúť všetky sily do útoku. V 86. minúte bola ich snaha odmenená. Domáca obrana odvrátila nakopávanú loptu, tú ihneď sklepol Harsányi ku Kosíkovi a ten z otočky utešenou strelou k žrdi rozvlnil trnavskú sieť a zavŕšil tak konečné skóre zápasu na 1 : 1. Spartak Myjava si tak odviezol ďalší bod z ihrísk súperov.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Hrali sme takticky dobre. Domácich sme nepúšťali do vyložených šancí. Vo finálnej fáze sme strácali veľa lôpt, ale bojovnosťou sme ich získali. V závere zápasu sme išli do rizika, obranca Kosík išiel do útoku a trafil to tak, ako to trafil. Sme šťastní. Hráčom musím poďakovať za oddaný výkon, ktorým sme plne zúročili prípravu na tento dôležitý zápas."