27. kolo - CL 2012/2013: Séria remíz Myjavy pokračuje aj po zápase na Slovane

Corgoň liga 2012/2013, 27. kolo (20. 4. 2013):
ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Mrva - Kuračka, T. Marček, Šulek (82' P. Ďuriš), Kukoľ (77' Pelegríni) - Kosík (62' E. Daniel), Z. Harsányi.

Zostava Slovana:
Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek - Kopúnek (58' Soumah) - I. Žofčák, Grendel, Milinkovič - Halenár, Hlohovský (46' L. Peltier).

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu, útočná aktivita domácich končila na pozornej defenzíve Spartakovcov. Prvá vážnejšia situácia prišla v 11. minúte, priamy kop vyslal Milinkovič, lopta ešte nepríjemne skočila a Solnička musel zasahovať. Následný rohový kop odvrátil na bránkovej čiare hlavou Černáček. O 2 minúty vo vnútri 16-tky strieľal Hlohovský, jeho strela však bola zblokovaná a následná dorážka Bagayoka mierila mimo brány. Po štvrťhodine hry prišla sprava prihrávka na Hlohovského, ten sa dobre otočil s loptou, ale Solničku strela k opačnej žrdi neprekvapila. V 17. minúte sa pokúsili pohroziť aj Myjavčania, Kosík v strede poľa dobre zabojoval, dal napravo Kuračkovi, no jeho prudký center obrana domácich odvrátila. V 19. minúte sa k lopte pri priamom kope postavil Hlohovský, jeho projektil mieril tesne vedľa hosťujúcej brány. Následne sa hra viac upokojila a ani jeden z tímov si dlhší čas nevytvoril dobrú streleckú pozíciu. V 37. minúte kopaničiari stratili loptu v strede poľa, Hlohovský ju vyviezol, prihral Halenárovi a ten z vnútra pokutového územia pálil tesne vedľa brány. Dej zápasu mohla zmeniť 40. minúta, kedy aktívny Šulek prešiel s loptou až pred Putnockého, no ten v poslednom momente ešte vyrazil loptu po streleckom pokuse na roh. Následne testoval Putnockého pozornosť Kukoľ. O minútu predviedol svoju ľavačku Milinkovič, lopta z hranice 16-tky skončila na brvne Solničkovej "svätyne". Prvé dejstvo sa uzavrelo v nadstavenom čase, Slovan kopal roh, odvrátená lopta sa dostala ku Grendelovi, ktorý z diaľky pálil presne, ale pozorný Solnička s námahou jeho nepríjemnú strelu vyrazil.

Už úvod 2. polčasu naznačil, že hráči Myjavy budú nebezpečnejší smerom dopredu, než v tom prvom. V 47. minúte dobre potiahol loptu Šulek, prihral Harsányimu a vyzval Putnockého k zákroku. O 3. minúty sa k priamemu kopu postavil Kuračka, vyslal dobrú loptu, ktorú na škodu pre hostí nik netečoval. V 57. minúte prišla aktivita domácich, najskôr Halenár mieril vysoko nad bránu a následne prišla pekná spolupráca Milinkoviča s Peltierom, Solnička však ich úmysel "prečital", včas vybehol a loptu chytil. Po hodine hry prišla ukážková akcia našich chlapcov, dlhú loptu prebral Harsányi, vtipne pätičkou posunul Šulekovi, ten ešte našiel nabiehajúceho Kosíka a jeho prudkú strelu Putnocký len s námahou vyrazil. Čo nevyšlo v 60. minúte, vyšlo o 6 minút neskôr. Novic na ihrisku Daniel podržal loptu, všimol si zbiehajúceho Kukoľa, ten elegantne prebral loptu a umiestnenou strelou rozvlnil sieť - 0:1. Náš tím bol "v laufe", v 70. minúte vypálil z diaľky aktívny Daniel, Putnockému lopta vypadla pred seba, dorážajúci Kuračka už nedokázal presne zamieriť a neprekonal domáceho brankára. O 3 minúty pohrozili domáci, po Žofčákovom centri Petier nehlavičkoval nepresne. V 83. minúte po rohovom kope "vystrihol" pekné nožničky Milinkovič, ale Solnička stihol jeho pokus vyraziť. V 85. minúte vyzvŕtal domácu obranu Daniel, prihrávkou našiel Harsányiho, jeho strela len tesne neskončila v site Putnockého brány. Oči divákov sa už čoraz viac upierali smerom k svetelnej tabuly, keď prišla gólová odpoveď lídra tabuľky. To loptu srdnato potiahol Peltier, dostal sa až ku strele a stanovil na konečných 1:1. Ten istý hráč sa ešte v 89. minúte ocitol v dobrej príležitosti, loptu však netrafil presne. Po bojovnom výkone tak hráči Myjavy priviezli na kopanice cenný bod za remízu 1:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Vedeli sme, že na Slovane to budeme mať po jeho remízach v Trnave a Žiline ťažké. Do zápasu sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. Získať bod je pre nás úspech a to, že sme sa priblížili k zisku troch bodov môže byť povzbudením do ďalších bojov. Som na svojich chlapcov hrdý."