24. kolo - CL 2012/2013: Myjava dokázala otočiť zápas a vyhrala nad Zl. Moravcami

Corgoň liga 2012/2013, 24. kolo (7. 5. 2013):
SPARTAK MYJAVA - FC ViOn ZLATÉ MORAVCE 2 : 1 (0 : 1)

Solnička - Siva, Černáček /K/, Častulín, Šulek - Pelegríni (82' Ďuriš), Kuračka, Marček, Sládek, Kukoľ (77' Daniel) - Urgela (69' Harsáni).

Zostava Zl. Moraviec:
Kuciak - Pavlenda, Majerník /K/, Pintér, Ondráš - Candrák (64' Minárik), Obročník, Bernáth (46' Bolinha), Orávik, Chren - Hodek.

Hráči Spartaka Myjava dnes podvečer nastúpili na dohrávku 24. kola Corgoň ligy 2012/2013 s tímom FC ViOn Zlaté Moravce. Zápas svojim vystúpením otvoril spevák Majk Spirit a celé stretnutie moderoval športový komentátor Slávo Jurko. Na to, či sa kopaničiarom podarí získať ďalšie body do tabuľky a urobiť tak významný krok k definitívnej záchrane, bolo zvedavých 2350 divákov.

Zápas však nezačal pre domácich pozitívne. Hráči Spartaka sa ešte ani poriadne nerozbehali a hostia už viedli. V 4. minúte sa k priamemu kopu postavil Orávik a strelou umiestnenou k žrdi rozvlnil sieť za Solničkom. Myjava - Zlaté Moravce 0 : 1. Domáci boli na chvíľu zaskočení, ale pomerne rýchlo sa z toho dostali. V 12. minúte pohrozili prvý raz, keď to z diaľky na Kuciaka skúšal Sládek. O dve minúty sa k lopte dostal Kuračka, ale zvnútra šestnástky nemieril presne. Myjavčania postupne pridávali plyn. V 25. minúte vyviezol loptu Marček a z 25 metrov vyskúšal Kuciakovu pozornosť. Ten jeho strelu chytil. V 28. minúte prenikal v pokutovom území Siva. Vyzeralo to, že bol faulovaný, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. O dve minúty na to si loptu k priamemu kopu postavil Pelegríni, z 25 metrov ukážkovo vystrelil a Kuciak musel s námahou loptu vyrážať. 36. minúta stretnutia priniesla veľkú príležitosť hráčov Myjavy. Urgela si prebral dlhú loptu, Kuciak bol vybehnutý za šestnástkou, ale domáci útočník sa nakoniec pošmykol na mokrej tráve, ktorú skropila prechádzajúca búrka a nedokázal využiť túto príležitosť. O ďalšiu minútu mierila opäť pekná lopta do pokutového územia, Sládek však zblízka trafil vybehnutého Kuciaka a skóre sa nemenilo.

Čo domácim nevyšlo v polčase prvom, vyšlo hneď v úvode toho druhého. V 51. minúte na ľavej strane dobre potiahol loptu Kukoľ, odcentroval a Kuračka s prispením hosťujúceho hráča Chrena usmernil loptu do siete. Myjava - Zlaté Moravce 1 : 1. Zaujímavý pokus previedol aj Pelegríni v 59. minúte z priameho kopu, nemieril však presne. 67. minúta už priniesla vedúci gól spartakovcov. Pelegríni sa pekne otočil s loptou a bombou k žrdi z 25 metrov nedal Kuciakovi šancu: Myjava - Zlaté Moravce 2 : 1. Hostia z Moraviec boli v tomto čase na trávniku prakticky neviditeľní a tak sa k šanci dostali domáci. V 72. minúte zahral nakrátko priamy kop Pelegríni na Kukoľa, ten z 20 metrov prevetral Kuciakove rukavice. Už o minútu boli diváci svedkami ďalšej akcie. To sa na bránu rútil striedajúci Harsányi, ale vo svojej príležitosti netrafil priestor brány. Hráči Moraviec sa pokúšali o tlak až v samom závere. Domáci v 87. minúte z toho vyťažili kontru, Marček pekne potiahol loptu a dal do šestnástky Kuračkovi. Ten ešte chcel obísť Kuciaka, došlo však ku kontaktu, Kuračka sa ocitol na zemi, no rozhodca nepískal. Minútu pred koncom zostala nevyužitá ešte jedna šanca Myjavčanov po viacerých pokusoch prekonať obranu hostí. Myjava napokon zaslúžene zvíťazila a natiahla svoju neporaziteľnosť na šnúru deviatich zápasov.

V sobotu 11. mája 2013 si Spartak pod umelým osvetlením zmeria sily s mužstvom Prešova.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Moravce sú pre nás nepríjemným súperom, ten prvý gól nás trochu utlmil. Aj keď sme mali v nohách zápas so Senicou, vedeli sme, že máme silnú lavičku a aj to rozhodlo. Chalani si zaslúžia veľkú pochvalu. Verím, že v ďalších zápasoch budeme hrať ešte lepšie."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec:
"Bol to celkom slušný zápas v krásnom futbalovom prostredí. Na Myjave urobili kus práce aj s tímom, je vidieť výsledok práce trénera a vedenia. Chceli sme niečo uhrať, ujali sme sa rýchlym gólom vedenia, ale skôr nám to uškodilo. Máme svoje problémy, útočníci nám musia hrať stredných záložníkov, lepíme to. Ja nemôžem povedať chlapcom, že by nebojovali, ale Myjava bola jasne lepšia. Myslím si, že vyhrala úplne zaslúžene."