30. kolo - CL 2012/2013: Spartak sa na víťaznej šnúre vyšplhal na 5. priečku

Corgoň liga 2012/2013, 30. kolo (11. 5. 2013):
SPARTAK MYJAVA - 1. FC TATRAN PREŠOV 2 : 0 (1 : 0)

Solnička - Šulek, Černáček /K/, Častulín, Siva - Kuračka, Marček, Bruško (73' Pelegríni), Sládek (59' Kosík), Kukoľ (78' Daniel) - Harsányi.

Zostava Prešova:
Diviš - Petráš /K/, Jacko, Kolbas, Krob - Papaj, Kačala (61' Iakovlev), Poliaček (81' Bernardo) , Marcin, Novák - Dolný.

Pred dnešným zápasom 30. kola Corgoň ligy 2012/2013 medzi domácim Spartakom a tímom 1. FC Tatran Prešov začalo v Myjave výdatne pršať a v úvode duelu sa to podpísalo pod priebeh hry.

Domáci sa radovali z gólu už vo 4. minúte, no predčasne. Peknú kombinačnú akciu Sládeka, Bruška a Sivu totiž zakončoval Harsányi z ofsajdu. Prešovčania pohrozili v 8. minúte strelou Dolného a v 11. minúte po rohu Poliačeka, keď hlavičkoval Petráš, v oboch prípadoch bol Solnička pozorný. Loptu zo šestnástky vyboxoval a chytil aj následnú dorážku. V 18. minúte zahral priamy kop nakrátko Bruško na Marčeka, ten vnikol do pokutového územia, no Diviš včasným vybehnutím kryl jeho strelu. O minútu neskôr si pekne spracoval dlhú loptu Šulek a vyzval k zakončeniu Harsányiho, no bol z toho rohový kop. V 22. minúte sa ocitol v ideálnej pozícií Kuračka, ale nedočiahol na prihrávku. Hostia sa predviedli v 31. minúte. To sa k strele z 20-tich metrov dostal Poliaček, mieril k žrdi, ale Solnička bol pripravený. V tej istej minúte odkopával loptu spred prázdnej prešovskej brány Petráš. Erupcia gólovej radosti vypukla na štadióne v 37. minúte. Po pravej strane prenikol do šestnástky aktívny Siva, prihral na Harsányiho a ten rozvlnil sieť za Divišom - Myjava - Prešov 1 : 0. V 41. minúte sa k strele z diaľky dostal Sládek, jeho pokus ešte jemne tečoval Kuračka, ale Diviš chytil. Na druhej strane to podobne skúšal Kačala, domáci brankár takisto bez problémov loptu chytil.

Hneď v úvode druhého dejstva hry sa prezentoval peknou strelou z 22 metrov Novák, Solnička vyrazil a Častulín odkopol loptu do bezpečia. V 52. minúte Sládek ukážkovo vysunul Harsányiho, ten zvnútra pokutového územia pálil na Diviša a brankár hostí vyrazil. O dve minúty sa opäť dostali do akcie kopaničari. Šulek vyviezol loptu, dal ju Sládekovi, ten ešte posunul na Bruška a jeho strela narobila brankárovi Prešova veľké problémy. Aj 64. minúta priniesla vzrušujúce okamihy. Najskôr sa do palebnej pozície dostal agilný Novák, Solnička sa predviedol pekným zákrokom a tým sa začala kontra domácich, na konci ktorej bol Kukoľ, ale zvnútra pokutového územia pálil vedľa brány. V 68. minúte urobil chybu Diviš, lopta mu vypadla z rúk, zmocnil sa jej Harsányi, ale vzápätí brankár hostí svoju chybu napravil a vzal domácemu kanonierovi loptu spod kopačiek. Gólová radosť po druhýkrát prišla po rohu Kuračku v 72. minúte. Ten loptu poslal na hlavu striedajúceho Kosíka, ktorý zblízka skóroval - Myjava - Prešov 2 : 0. V 86. minúte obral Kolbasa o loptu Harsányi, vnikol do šestnástky a pri jeho utešenej strele mierenej do vinkľa podržal hostí výborným zákrokom Diviš. O dve minúty na to mohol skorigovať po prihrávke od Papaja striedajúci Bernardo, vo vyloženej pozícii však minul prázdnu bránu.

Myjava tak napokon zvíťazila dvojgólovým rozdielom a sériu neporaziteľnosti natiahla už na desať zápasov. O týždeň ju čaká domáci súboj s Trenčínom, ktorý môže rozhodnúť o ďalšom vzostupe spartakovcov v tabuľke.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Trošku nám zo začiatku chýbala koncentrácia. Ale potom už hráči ukázali, prečo sme tam, kde sme. Prešov mal tiež pár nepríjemných situácií, ale my máme dobrú fazónu a som rád, že sme to potvrdili. Teraz sme piaty v tabuľke. Je to nádhera a treba si to vážiť. Ešte sme neskončili... Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, pretože v takomto počasí si to často krát človek rozmyslí a zostane doma. O pol ôsmej večer v daždi mať plný štadión je nádhera a zároveň je to aj zaväzujúce."

Jozef Bubenko, tréner 1. FC Tatran Prešov:
"Zápas ukázal, že domáci sú v dobrej hernej pohode. My hráme o záchranu, šancu dostalo niekoľko mladých hráčov. Mali sme fázy, kde sme hrali dobre, aj fázy zápasu, kde sme robili veľa technických chýb a ťažko sa dostávali do protiútoku. Kľúčová bola situácia, kedy Ján Novák bol sám pred brankárom. Keby dal na 1 : 1, bol by to iný zápas. Dať gól je pre nás neriešiteľná úloha. Za daných okolností je víťazstvo domácich zaslúžené."