31. kolo - CL 2012/2013: Úspešnú sériu Spartaka Myjava ukončili Trenčania

Corgoň liga 2012/2013, 31. kolo (18. 5. 2013):
SPARTAK MYJAVA - AS TRENČÍN 0 : 2 (0 : 0)

Solnička - Siva, Častulín, Černáček /K/, Kumančík - Marček - Kukoľ (71' Daniel), Bruško, Kuračka (62' Kosík), Šulek (65' Pelegríni) - Harsányi.

Zostava Trenčína:
Volešák - Čögley, Da Silva, Kleščík /K/, Mazáň - Baéz (60' Mondek) - Holúbek (73' Adi), Lobotka, Štefánik, Kubík - William.

V Myjave sa dnes podvečer uskutočnil zápas, ktorý možno nazvať aj bojom o tretie miesto v tabuľke. Domáci Spartak mal pred stretnutím za sebou úspešnú sériu desiatich zápasov bez prehry, no práve Trenčín je tímom, ktorý mu uštedril prehru v prvom jarnom kole súťaže a vyhral nad kopaničiarmi aj v jesennej časti. Myjavčania mali teda dostatok dôvodov na to, aby sa dnes na súpera vytiahli a našli naňho víťazný recept.

Zápas tabuľkových susedov po úvodnom hvizde hlavného arbitra Mastiša začal väčšou aktivitou hostí z Trenčína a domáci gólman Solnička musel na loptu siahať pomerne často. V 8. minúte opečiatkoval brvno jeho brány ďalekonosnou strelou Lobotka a o dve minúty na to Solnička vyrážal ťažkú Kubíkovu strelu mieriacu do horného rohu myjavskej svätyne. Do polovice prvého polčasu sa domáci dostávali pred trenčiansku bránu pomerne ťažko. V 16. minúte prenikal cez pokutové územie Harsányi, ale dobre bránený nedostal príležitosť presnejšie namieriť za Volešákov chrbát. Trenčania sa skúšali presadiť v 21. minúte strelou Štefánika a o dve minúty nestihol pred myjavskou bránou doskočiť k lopte Kubík. Domáci sa zasa snažili pohroziť po štandardných situáciách. Jedna taká domácim takmer vyšla v 24. minúte, keď poslal center do šestnástky Bruško a Černáček hlavičkoval tesne nad bránu. Sporná situácia prišla v 28. minúte. Harsányiho akciu totiž zastavil trenčiansky hráč Baez, ktorý sa vo vlastnom pokutovom území pošmykol a na zemi si loptu posunul rukou. No píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 34. minúte z uhla centroval loptu Šulek, no prudká hlavička Harsányiho mierila vedľa trenčianskej siete. V 36. minúte prišla obrovská šanca hostí. Baez vysunul Lobotku, ten v šestnástke zamieril do brány, ale prekonaného Solničku zastúpil na bránkovej čiare Kumančík, ktorý loptu odhlavičkoval do bezpečia. V 38. minúte prišla odpoveď kopaničiarov. Šulek našiel Kuračku, no ten utešenou strelou nemieril presne. Za zmienku stojí aj individuálna akcia Kukoľa, ktorý sa tri minúty pred koncom I. polčasu rútil sám cez polovicu ihriska na Volešáka, tiesnený obranou hostí aj vystrelil, ale mieril tesne nad bránu. Súperiace tímy tak odchádzali na prestávku za bezgólového stavu.

Na štadióne prítomných 2.668 divákov videlo hneď v úvode druhého dejstva hry prvý gól zápasu. V 48. minúte zahrával priamy kop z 32 metrov Holúbek a netečovaná lopta z jeho kopačky rozvlnila sieť za Solničkom. Myjava - Trenčín 0 : 1. Oproti futbalovejšiemu prvému polčasu v nasledujúcich minútach prevládalo na ihrisku viac osobných súbojov, než pekných futbalových kombinácií. Defenzívy oboch tímov pracovali pozorne a súperi sa nevedeli dostať do zakončenia. Tréneri sa snažili obraz hry zmeniť striedaniami, ale bez úspechu. Dianie na trávniku sa nemenilo. V 85. minúte prišiel center do pokutového územia Trenčína, ale nožničky Kosíka neboli presné. Už o minútu pohrozil opäť ten istý hráč a strela z hranice šestnástky skončila tesne vedľa brány Volešáka. Keď v samom závere domáci vrhli všetky sily do útoku, prišla kontra hostí. Do otvorenej obrany sa v 88. minúte vyrútili Kubík a Adi a druhý menovaný po Kubíkovej prihrávke pohodlne skóroval. Myjava - Trenčín 0 : 2. V 90. minúte sa snažil ešte skorigovať Bruško, Volešák bol ale pripravený.

Trenčania napokon po tretí raz v sezóne zdolali myjavský Spartak a ukončili tak úspešnú sériu kopaničiarov. Tí sa už v stredu 22. mája stretnú na domácom štadióne s tímom MFK Košice.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas sme prehrali, ale morálne sme zvíťazili. Prehrávali sme hlúpym gólom, ale stále sme šli do toho, snažili sme sa. Chalani makali, bolo vidieť, že chcú ten zápas otočiť. Najväčšia smola bola, že sme nevedeli dostať loptu do brány. Na videu si pozriem situáciu z 1. polčasu, keď Baez zahral rukou v šestnástke. Mohlo byť 1 : 0 a to by bola výhoda pre nás. Mrzí nás, že v druhom polčase sme si nevedeli vytvoriť vyložené šance. Srdce sme do hry dali."

Adrián Guľa, tréner AS Trenčín:
"Odohrali sme zápas vo veľmi sympatickom prostredí. V prvej časti sme boli aktívni, mali sme dve dobré pozície, aby sme šli do vedenia. V druhej časti sme neboli tak futbaloví, ale boli sme tímoví, kolektívni, bojovní a efektívni. Za tú efektivitu a srdiečko sme si výhru zaslúžili. Víťazstvo je pre nás mimoriadne cenné, pretože zdolať Myjavu na jej štadióne nie je jednoduchá úloha. Preto si to vážime napriek tomu, že náš výkon nebol nadštandardný."