Letná príprava: Spartak Myjava - Rubin Kazaň 1 : 3

Solnička, Kumančík, Kosík, Kukoľ, Černáček, Marček, Bruško, Kerestes, Daniel, Siva, Sládek. Striedali Neoveský, Pelegríni, Šulek, Pavelka, Duga

Zostava Kazane:
Arlauskis, Sharonov, Kverkvelya, Ansaldi, Kuzmin, Kasaev, Zhalikov, Platika, Bocherov, Dyadyun, Ginsari. Striedali Galiulin, Marcano, Navas, Orazsakmetov, Kusiaev, Kocherava

MYJAVA, 19. 6. 2013 - V utorok 18. júna odohrali v olympijskom športovom centre Rif pri Salzburgu hráči Spartaka Myjava svoj prvý prípravný zápas v rámci zahraničného sústredenia. O 17.00 hodine vo veľmi teplom počasí stál proti nim súper zvučného mena, ruský účastník Ligy majstrov, Rubin Kazaň.
     Ako prví pohrozili Myjavčania v 3. minúte. Center do vnútra šestnástky poslal Bruško, lopta netečovaná doputovala až k brankárovi. Hráči Kazane sa snažili v úvode po dobratí lopty kolmo hľadať svojich útočníkov a hneď v 7. minúte sa takú situáciu podarilo pretaviť do gólového úspechu. Do úniku sa dostal Kasaev, sám sa rútil na Solničku a strelou k žrdi rozvlnil sieť. Myjava – Kazaň 0 : 1. Hra bola opticky vyrovnaná, spartakovci hrozili najmä po štandardných situáciách. Rovnako aj v 16. minúte, keď Bruško zahral priamy kop, lopta sa odrazila k Marčekovi a jeho strelecký pokus bol v poslednej chvíli zblokovaný. V 27. minúte potiahol akciu zľava Bocherov, prihral Dyadyunovi a jeho strelu Solnička chytil. O minútu na to prišla hlavička Černáčka na opačnej strane, mierila však nad bránu. Po polhodine hry ruskí hráči dobre zakombinovali, na konci akcie bola prudká strela Zhalikova do brvna. Nedáš - dostaneš platilo aj tento raz. O minútu sa do úniku dostal Kosík, chcel prelobovať Arlauskisa v bráne súpera, ten loptu najskôr zasiahol, ale na druhýkrát sa už nemýlil a ponad dobiehajúceho obrancu zasunul loptu do brány.  Myjava – Kazaň 1 : 1. Krátko na to mohli kopaničiari pridať aj druhý gól. Na hranici pokutového územia mohol Sládek strieľať, nakoniec ešte hľadal Kosíka a dobre vybehnutý Arlauskis zblokoval jeho strelu. Druhý gólový úder tak zasadili hráči Rubinu v 37. minúte. Po sérii prihrávok na krátko sa lopty zmocnil Dyadyun a strelou k žrdi ju upratal so sita. Myjava – Kazaň 1 : 2.
     V druhom dejstve hry ako prvý vyslal svoj projektil Pelegríni, brankár chytil. V 53. minúte sa zastreľoval Arazsakmetov, no mieril vedľa. O štyri minúty odcentroval sprava Siva, Pavelka prudkým volejom nenašiel priestor brány. Po hodine hry rohový kop Pelegríniho a lopta narobila hráčom Kazane starosti. V 62. minúte Pelegríni vyviezol loptu, vľavo dal Šulekovi, ten ho hľadal spätným centrom, no v poslednom okamihu obrana akciu odvrátila. V 70. minúte vznikla na trávniku nebezpečná situácia a akciu súpera zakončoval Kusiaev strelou k žrdi, Solnička výborne zasiahol. Následný roh zakončil hlavou Kverkvelya, ale minul.
     V závere stretnutia bol súper nebezpečnejší, akciám našich hráčov chýbala presnosť vo finálnej fáze. V 77. minúte priletela lopta z ľavej strany na hlavu Kocheravu, ten ju poslal nad. Ten istý hráč si v 82. minúte vypýtal faul od Kerestesa a následný pokutový kop premenil Orazsakmetov. Myjava – Kazaň 1 : 3. V 85. minúte prišla posledná príležitosť v zápase, keď to v dobrej streleckej pozícií skúšal Kocherava, mieril však iba do bočnej siete. Súperi sa tak v príprave rozišli po konečnom výsledku Spartak Myjava – Rubin Kazaň 1 : 3.
     Najbližší zápas odohrajú Myjavčania vo štvrtok 20. júna proti Brazílií, ktorá v tomto týždni porazila Senicu 2 : 0 a Admiru Wacker 3 : 0.

Fotogaléria zo zápasu Spartak Myjava - Rubin Kazaň 1 : 3