Report z prípravného zápasu Myjava - SV Ried (Rakúsko)

Prípravné stretnutie (22. 6. 2013)
SPARTAK MYJAVA - SV RIED 3 : 5 (3 : 3)

Solnička, Černáček, Kukoľ, Šulek, Duga, Marček, Bruško, Siva, Sládek, Pavelka, Onder. Striedali Daniel, Pelegríni, Kerestes, Neoveský, Vavák.

Zostava Ried: Bartosch, Janeczek, Reifeltshammer, Riegler, Schicker, Ziegl, Walch, Aydogdu, Vastic, Kragl, Gartler. Striedali Gebauer, Hinum, Gligoric, Wieser, Moschl, Baumgartner, Aichinger, Perstaller.

Na posledný prípravný zápas v rámci letného sústredenia v Rakúsku vycestovali hráči Myjavy do mesta Molln, kde ich preveril rakúsky bundesligista SV Josko Fenster Ried. A zaplnené tribúny miestneho štadióna sa rozhodne mali na čo pozerať.
     Už v 5 minúte kopali Rakušania penaltu. Gartler si postavil loptu na biely bod, no Solnička vystihol smer a gólu zabránil. O minútu na to Bruško zahral priamy kop, od múru sa lopta dostala k Šulekovi a ten strelou z 19 metrov k žrdi otvoril zápasové skóre – Ried - Myjava 0 : 1. O dve minúty sa „preštrikoval“ až do zakončenia Walch, strela bola zblokovaná. O ďalšiu minútku nasledoval rohový kop, po ktorom opäť pálil aktívny Walch. Solnička vyrazil a neujali sa ani  dorážky. Z následného rohu už Rakúšania boli úspešní, keď presne hlavičkoval Janeczek – Ried - Myjava 1 : 1. V 11. minúte domáci zahrali priamy kop a Gartler v dobrej pozícií poslal loptu nad bránu. V 21. minúte mohli naši chlapci dvíhať ruky nad hlavu. Solnička vyhodil loptu na polovicu ihriska, domáci hráč ju nezasiahol ideálne, v rozhodujúcom súboji ju hlavou poslal Sládek na voľného Kukoľa a ten vybehnutého Bartoscha pekne preloboval – Ried - Myjava 1 : 2. A to nebolo z jeho strany všetko . O štyri minúty sa odrazená lopta po strele Šuleka dostala zasa ku Kukoľovi a ten Bartoschovi zblízka nedal šancu. Ried - Myjava 1 : 3. Skorigovať chcel v 29. minúte Kragl, no Solnička bol pozorný. V 31. minúte domáci dobre vysunuli Gartlera, jeho strelecký pokus bol včas zblokovaný. V 34. minúte sa tlačili hráči Riedu opäť do zakončenia, Walch prenikol, aby otestoval pripravenosť Solničku. Z následnej trmy-vrmy sme loptu odpratali do bezpečia. O minútu Vastič pálil prudko a náš gólman vyrazil. V 35. minúte už prišlo k zníženiu rozdielu skóre. Na pravej strane dobre vysunuli rakúski hráči Walcha a ten ponad vybehnutého Solničku rozvlnil sieť – Ried - Myjava 2 : 3. V 38. minúte zaúradoval hlavný rozhodca. Pri našom rohovom kope bránil Pavelku Vastič, po vzájomnom súboji sa tento hráč ocitol na zemi a Pavelka uvidel červenú kartu. V 41. minúte aktívny Kukoľ pálil krížne z pravej strany, no brankár tentoraz nepustil loptu za svoj chrbát. Klasický gól do šatne dali hráči Riedu v 45. minúte, kde aj trochu so šťastím poslal po rohu loptu sita Reifeltshammer – Ried - Myjava 3 : 3.
     V druhom dejstve sa náš tím viac zameral na bránenie a hra už neprinášala toľko vzrušujúcich okamihov. Ako prvý sa predviedol myjavský kapitán Černáček. Tradične po rohu hlavičkoval, avšak tesne minul bránu. V 59. a 63. minúte zahrávali hráči Riedu priame kopy, po ktorých lopta narobila starosti Solničkovi, ale v oboch prípadoch to dopadlo pre kopaničiarov dobre. V 72. minúte odviedol dobrú robotu pri bránení Černáček, keď tečoval Vastičovu strelu do bezpečia. O tri minúty ho však už naša obrana zastaviť nedokázala a po priťuknutí od Perstallera umiestnil loptu k žrdi – Ried - Myjava 4 : 3. Výsledkový zápis sa uzavrel v 87. minúte. Sládek stratil loptu, domáci predviedli rýchly brejk, na konci ktorého nedočiahol Onder prihrávku smerujúcu na unikajúceho Moschla. Ten ešte obišiel Solničku a uzavrel stav stretnutia na 5 : 3 pre Ried.

Najbližší zápas odohrá Spartak Myjava proti MFK Dubnica v utorok 25. 6. o 18.00 hod.