Report z prípravného zápasu Myjava - FC Fastav Zlín

SPARTAK MYJAVA - FC Fastav Zlín 1 : 1 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava:

Solnička, Jorgi Silva, Kosík, Černáček (K), Náther, Franco, Duga, Kukoľ, Marček, Siva, Sládek. Striedali Székely, Vavák, Pelegríni, Onder, Daniel, Neoveský, Bruško.

Zostava FC Fastav Zlín: Dostál, Pazdera, Kroča, Hubáček, Hájek, Elšík, Polách, Ruskovský, Holík, Hruška, Malchárek. Náhradníci: Malý, Kubica, Červenka, Slachna, Bublák, Višnevský, Kopečný, Kurtin, Šumbera.

Hráči Spartaka Myjava odohrali v rámci letnej prípravy svoj piaty prípravný zápas pred novou sezónou, keď na ihrisku v Turej Lúke hostili českého druholigistu zo Zlína. V tomto stretnutí skúšali tréneri aj trojicu nových hráčov - Mateja Náthera a dvojicu Brazílčanov Jorgi Silvu a Franca.
     Zápas sa hral vo svižnom tempe a ako prví mohli pohroziť hostia. V 11. minúte si loptu k priamemu kopu postavil Polách a jeho center presvišťal netečovaný tesne popri žrdi. Kontrovať chceli Myjavčania situáciou v 18. minúte, keď Sládek dával vo vnútri šestnástky do protipohybu brankára hostí, ten napokon chytil. V 22. minúte Malchárek pekne vysunul Ruskovského, ten bol v prvej vyloženej šanci stretnutia, strela z jeho kopačky však skončila v záhradke rodinného domu za Solničkovou bránou. O minútu Náther dlhým pasom vyslal Sládeka, brankár Dostál bol ďaleko vybehnutý a tak náš hráč z jednej vyslal strelu, ktorú však pred bránkovou čiarou stihol ešte odkopnúť Kroča. V 26. minúte pálil z pravej strany Marček, brankár bol pripravený a vyrazil. Po polhodine hry sa k strele z 20 metrov odhodlal Malchárek. Solnička jeho prudký projektil vyrazil mimo bránu. Gólovej radosti sa diváci dočkali v 36. minúte, po osi Franco, Siva, Kukoľ tretí menovaný zacentroval a Kosík hlavičkou do protipohybu brankára upratal loptu do sita. Myjava – Zlín 1 : 0.

V úvode druhého dejstva hry zvýšeným napádaním odobral Franco loptu stopérovi Kubicovi, sám šiel na Dostála, no gólman hostí zmaril jeho pokus a loptu vyrazil. V 54. minúte skúšal šťastie strelou z diaľky Salachna, ale mieril vysoko nad bránu. V 65. minúte sa k rozohrávke priameho kopu postavil Franco, loptu dobre zakrútil, brankár Zlína vyboxoval. Na druhej strane mal podobnú možnosť Šumbera v 71. minúte, ale z dobrej pozície strieľal len vysoko nad. Všetko si ten istý hráč vynahradil o päť minút a jeho tečovaná strela z hranice pokutového územia skončila za Székelym. Myjava – Zlín 1 : 1. Posledná príležitosť v stretnutí prišla v 83. minúte, po našej strate lopty sa jej zmocnil Šumbera, ešte našiel lepšie postaveného Malchárka a jeho tečovaný strelecký pokus len tesne minul Székelyho svätyňu. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkom 1 : 1.

Najbližší zápas odohrá Spartak Myjava v utorok 2. 7. 2013 proti tímu FC Vysočina Jihlava na súperovej pôde. Nasledovať bude duel s 1. SC Znojmo v sobotu 6. 7. 2013 o 19.30 hod. na ihrisku v Myjave.

autor textu: T. Marek, M. Hrin