Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie mužov a novinky pred sezónou 2013/2014

ilustračný obrázok


MYJAVA, 1. 7. 2013 - Posezónne hodnotenie corgoňligových futbalistov Spartaka Myjava a novinky v tíme pred sezónou 2013/2014.

     S odstupom určitého časového obdobia sa ešte raz vraciame k veľmi úspešnému účinkovaniu nováčika z Myjavy v Corgoňlige aj z pohľadu štatistiky, myšlienok a hodnotenia trénera a majiteľov klubu. Pridávame i nové informácie z diania v mužstve pred začiatkom novej futbalovej sezóny 2013/2014.

 

Hodnotenie uplynulej corgoňligovej sezóny 2012/2013

     Pred začiatkom už skončeného ročníka sa akiste mnohí pýtali, čo bude Spartak Myjava robiť v najvyššej futbalovej súťaži. Dostali odpoveď, ktorá vyrazila celému Slovensku dych. Nováčik vo svojej premiérovej sezóne v najvyššej súťaži obsadil výborné štvrté miesto a za sebou nechal také bašty, akými sú Žilina, Trnava či vypadávajúci Prešov! Kopaničiari boli milým prekvapením pre najvyššiu súťaž a tiež veľkým prínosom svojou atraktívnosťou hry a diváckou návštevnosťou. Pritom pred začiatkom súťaže nezaznievali z myjavského tábora ambiciózne vyhlásenia.
"Do poslednej chvíle sme zvažovali, či do ligy pôjdeme, zamýšľali sme sa nad všetkým možným, ale nakoniec sme si povedali, vyskúšame si, na čo máme a nakoniec sme obsadili skvelé štvrté miesto. Keď sa pozrieme koľko je pred nami mužstiev a koľko je ich za nami. Skutočné veľké ďakujem patrí vedeniu klubu a všetkým hráčom,"  povedal tréner Ladislav Hudec, ktorý zo Spartaka vytvoril veľmi dobrý kolektív na ihrisku i mimo neho.

     Verní myjavskí diváci, ktorí patria k najlepším a najslušnejším na Slovensku, chodili na futbal aj preto, že na trávniku videli prevahu svojich príbuzných, priateľov, známych či susedov. Myjavskú filozofiu načrtol Ladislav Hudec takto: "Do Corgoň ligy sme vstúpili s myšlienkou, aby sme použili čo najviac domácich hráčov. Postupne sa síce ukázalo, že káder musíme posilniť a doplniť, ale robili sme to veľmi citlivo. Nechceli sme praktizovať nákupy nejakých veľkých hviezd. Všetci noví hráči, ktorí prišli do mužstva boli mentálne na dobrej úrovni a aj takto sme sa v priebehu súťaže výraznejšie zlepšovali. Nepozerám sa na to, aký je na Slovensku futbal, my však môžeme byť príkladom aj pre iné kluby čo sa týka práce s fanúšikmi, vynovenia štadióna, lebo keď sme prišli na niektoré iné štadióny, tak sme boli zhrození. My, Senica a Žilina sa staráme o to, aby diváci mali na domácich zápasoch pohodlie a dobre sa cítili,"  hovorí L. Hudec.

     Myjavskí diváci prijali Corgoň ligu s otvorenou náručou. Vytvárali žičlivé futbalové prostredie, v ktorom nemali priestor prejavy vulgárnosti. Funkcionári povýšili ligové zápasy na sviatok, kde pred začiatkom každého domáceho zápasu nechýbal spev štátnej hymny. V Myjave sa dobre cítili súperi, aj ich fanúšikovia. Stalo sa pravidlom, že pri odchode hostí domov im Myjavčania pribalili i dar v podobe fľašky myjavskej slivovice za slušné povzbudzovanie a správanie.
     Spartak sa celú sezónu viezol na vlne nováčikovského ošiaľu. Po vynovení štadióna mal pravidelne takmer vypredané, z pohľadu zaplnenia kapacity tribún bol jednoznačne najúspešnejším klubom v súťaži. Pre divákov a celé rodiny robil sprievodné akcie a oduševnenými výkonmi si ich dokázal udržať počas celej sezóny.
      Vďaka patrí majiteľom a vedeniu klubu, všetkým nemenovaným funkcionárom, organizátorom a usporiadateľom v myjavskom futbale. Vedenie klubu ani na nich nezabúda a odmenou im bude napríklad aj návšteva atraktívneho futbalového zápasu Bayern Mníchov - FC Barcelóna v polovici júla v Mníchove, kde sa bezplatne na ňom zúčastnia usporiadatelia, viacerí výhercovia súťaží zo sprievodných akcii domácich ligových zápasov, ale aj členovia myjavského fanklubu, ktorí ochotne pomohli pri odhrnutí snehu z hracej plochy v zimných mesiacoch.

Heslo všetkých ľudí, žijúcich futbalom na Myjave znie: SME JEDEN TÍM!!!

     Čo Myjave môžu iní závidieť, je Výborné vedenie na čele s majiteľmi klubu, výborné divácke zázemie s úžasným a slušným myjavským fanklubom, výborný kolektív v mužstve a realizačný tím, útulný a moderný futbalový štadión s veľmi dobrou infraštruktúrou.
 

NAJLEPŠIE MOMENTY ROČNÍKA:

- Spartak sa stal najúspešnejším mužstvom jarnej časti, keď v 14. kolách vydoloval 28 bodov a prehral iba dvakrát. Vždy s Trenčínom, vonku i doma.
- Víťazstvá v derby zápasoch na pôde rivala zo Senice, kde sa víťazstvá cenia dvojnásobne.

PREPAD ROČNÍKA:

- V prvých šiestich kolách zaplatilo mužstvo nováčikovskú daň, keď ani raz Myjava nevyhrala a získala iba dva body. Hra nebola zlá, ale chyby dokázali súperi potrestať a získavať body na úkor nováčika. Po víťazstve v Senici sa však Myjava skvele rozbehla.

 

 

VÝSLEDKY A ŠTATISTIKA SPARTAKA MYJAVA V ROČNÍKU 2012/2013:

Výsledky doma:
Zlaté Moravce 2:2 a 2:1,
Nitra 0:2 a 0:0,
Banská Bystrica 0:1 a 2:1,
Prešov 2:0 a 2:0,
Košice 3:1 a 2:0,
Žilina 1:1,
Trnava 2:2,
Slovan 1:2,
Senica 1:2,
Ružomberok 1:0,
Trenčín 0:2
Výsledky vonku:
Žilina 1:4 a 0:0,
Trnava 1:1 a 1:1,
Slovan 1:2 a 1:1,
Senica 1:0 a 3:0,
Trenčín 2:3 a 0:1,
Ružomberok 4:0 a 1:0,
Zlaté Moravce 1:3,
Nitra 2:0,
Banská Bystrica 1:1,
Prešov 1:2,
Košice 2:1
 

Mužstvo vyhralo všetky tri zápasy ligy s Košicami, tiež tri prehralo s Trenčínom.

STRELCI GÓLOV:

10 gólov: Peter Sládek,
  7 gólov: Peter Kuračka,
  4 góly: Martin Černáček, Zoltán Harsányi,
  3 góly: Roman Častulín, Pavol Kosík,
  2 góly: Matej Siva, Vladimír Kukoľ, Ľubomír Urgela, Lukáš Pelegríni,
  1 gól: Erik Sabo, Michal Dian, Petr Pavlík (vlastný Senica), Martin Chren (vlastný, Zlaté Moravce)

ZÁPASOVÁ BILANCIA:

  UMIESTNENIE Z V R P     SKÓRE   BODY
CELKOVO: 4. miesto 33 13 9 11   43 : 37 +6 48
DOMA: 8. miesto 16 7 4 5   20 : 17 +3 25
VONKU: 2. miesto 17 6 5 6   23 : 20 +3 23


VYLÚČENIA:

Nikto za celú sezónu (Erik Sabo - jeho vylúčenie z prvého kola bolo pre nesprávny verdikt rozhodcu dodatočne anulované).

POKUTOVÉ KOPY:

2/2, premenené proti Trnave a Ružomberku (oba Peter Sládek).

POKUTOVÉ KOPY PROTI MYJAVE:

7/2, premenili Piroška (Senica), Mazan (Trenčín), nepremenili Depetris (Trenčín), Cleber (Nitra), P. Petráš (Prešov), Mazan (Trenčín), Matič (Košice).

STOJÍ ZA POZORNOSŤ:

Kapitán mužstva Martin Černáček, ako jediný z myjavského mužstva odohral všetkých 33 stretnutí.

KÁDER SPARTAKA MYJAVA:

     Medzi žrďami si spoľahlivo počínali brankári Peter Solnička i Michal Šulla, na jar to platilo už iba o prvom menovanom, lebo Šulla sa vrátil do Senice. V poslednom ligovom zápase si odkrútil ligový debut aj mladý Matej Székely, ktorý v Ružomberku udržal čisté konto.
      Lídrom tímu bol kapitán Martin Černáček, ktorý sa okrem dobrej organizácie defenzívy dokázal presadiť aj strelecky. V obrane si svoje miesto zastal aj spoľahlivý Matej Siva. Nenápadný a veľmi spoľahlivý v obrane, s vyrovnanými výkonmi bol Roman Častulín. Stabilné výkony podával v strede poľa skúsený dirigent Peter Kuračka, na jeseň gólovo upútal aj priebojný Peter Sládek. Tomu jar nevyšla úplne podľa jeho predstáv. Väčšina zimných posíl - až na Petra Šuleka - prišla z nižších súťaží, ale Lukáš Pelegríni, Ľubomír Urgela, Erik Daniel a uzdravený Peter Kumančík naznačili svoje možnosti a ukázali sa platnými hráčmi.

KÁDER NA JAR TVORILI:

  • Brankári: Peter Solnička, Matej Székely, Erik Jurica.
  • Obrancovia: Matej Siva, Martin Černáček, Roman Častulín, Tomáš Mrva, Peter Kumančík, Miroslav Duga.
  • Záložníci: Vladimír Kúkoľ, Tomáš Marček, Tomáš Bruško, Peter Kuračka, Peter Ďuriš, Peter Šulek, Peter Sládek, Erik Daniel, Lukáš Pelegríni, Marek Jastráb, Martin Vavák.
  • Útočníci: Pavol Kosík, Ľubomír Urgela, Zoltán Harsányi.

POČAS A PO SEZÓNE ODIŠLI:

Peter Ďuriš, Michal Dian, Erik Sabo, Michal Šulla, Peter Majerník, Zdeno Štrba, Ondrej Neoveský

REALIZAČNÝ TÍM:

tréner: Ladislav Hudec, asistent trénera: Peter Vavák, tréner brankárov: Miroslav Holčík, druhý asistent a vedúci mužstva: Ľuboš Zverec, masér: Ľubomír Horeš, lekári: MUDr. Milan Mokoš a Filip Filan

NAJVÄČŠIA PREDNOSŤ MUŽSTVA:

Bojovnosť. Výborný kolektív.

Pred novou sezónou...

     Po doterajšej príprave, sústredení v Rakúsku i viacerých prípravných zápasoch nastupuje na skúšku do prípravy Spartaka Myjava 27-ročný slovenský stredopoliar Matej Náther, ktorý naposledy pôsobil v Poľsku (Bielsko-Biala, Bydgoszcz). Predtým vyrastal a hral za Púchov a Zlaté Moravce. Z prípravy vypadol okrem útočníka Pavelku aj Kerestés, ktorého Myjava skúšala teraz i v zimnej prestávke. Viacerí hráči sú zranení a doliečujú si zranenia, Kuračka, Častulín, Jastráb, Kumančík. Operácia na dlhší čas vyradila Ľubomíra Urgelu. Otázna je účasť Petra Šuleka, ktorý má koniec hosťovania na Myjave a zatiaľ sa majitelia klubu nedohodli so Žilinou. Z hosťovania sa vrátili Ondrej Neoveský a Marcel Onder. Ostatní noví hráči sú zatiaľ na skúške. To platí aj o dvoch skúšaných brazílskych hráčoch - Francovi a Jorgi Silvovi, ktorí sa už predstavili na Turej Lúke v zápase proti Zlínu.

VÍZIA KLUBU:

     Pracovať a hrať v prevažnej miere s odchovancami a hráčmi, ktorí majú blízko k Myjave a okoliu platí aj pre tento ročník, tu sa filozofia klubu zachováva.

POZVÁNKA NA ZÁVER PRÍPRAVY:

Generálkový predsezónny zápas SPARTAK MYJAVA - 1. SC ZNOJMO (nováčik Gambrinusligy ČR) bude odohratý v sobotu 6. 7. 2013 od 19:30 h na myjavskom štadióne pod umelým osvetlením so všetkým zabezpečením tak, ako sa na generálku patrí. Vstup na zápas bude voľný!

POZVÁNKA NA PRVÝ CORGOŇLIGOVÝ ZÁPAS V NOVEJ SEZÓNE:

Došlo k zmene vyžrebovania zápasov CL 2013/2014 a Myjavčania začnú ligu už v piatok 12. 7. 2013 o 20:00 h stretnutím s SPARTAK MYJAVA - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA. Predpredaj lístkov sa začne v pondelok 8. júla 2013. Vstupenky sa budú po novom predávať v CK Malko Polo na Nám. M. R. Štefánika v Myjave (zmluvný partner Ticketportal), a to v dňoch pondelok až piatok od 8:30 do 12:00 h a od 12:30 do 17:00 h. Samozrejme, bude aj predpredaj cez ticketportal a v deň zápasu tri hodiny pred výkopom.

VŠETKÝCH PRIAZNIVCOV AJ TOUTO CESTOU POZÝVAME NA FUTBAL V ZMYSLE HESLA
SME JEDEN TÍM !!!

 

Autor textu: MZŠ

 
   
 
Muži - TIPOS III. liga Západ
  Doma  CelkomVonku
  VRPB
Malženice51116
Marcelová51016
Myjava50115
V. Ludince40112
Šaľa32111
Gabčíkovo31110
Crystal31210
Nitra B3029
N. Zámky2319
10 Nové Mesto2228
11 Pov. Bystrica2127
12 Trnava B2036
13 Beluša1114
14 Galanta1124
15 Kalná1144
16 Zl. Moravce1114
  VRPB
Myjava90227
Pov. Bystrica63221
Gabčíkovo62320
Crystal62320
Malženice61319
Marcelová61419
Šaľa43415
Nitra B42414
V. Ludince41613
10 Beluša33312
11 Nové Mesto33512
12 Trnava B32611
13 Zl. Moravce31510
14 Galanta2359
15 N. Zámky2359
16 Kalná1285
  VRPB
Pov. Bystrica42014
Myjava40112
Gabčíkovo31210
Crystal31110
Beluša2228
Zl. Moravce2046
Nitra B1225
Galanta1235
Trnava B1235
10 Šaľa1134
11 Nové Mesto1134
12 Malženice1023
13 Marcelová1043
14 V. Ludince0151
15 Kalná0141
16 N. Zámky0040