Report z prípravného zápasu Myjava - FC Vysočina Jihlava

0 : 0 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava:

Solnička, Kosík (46. Macháček), Černáček (K), Kukoľ, Častulín, Duga (10. Onder, 51. Neoveský), Marček (78. Vavák), Bruško, Daniel (46. Pelegríni), Siva, Sládek.

Zostava Jihlavy: Blažek, Šourek (69. Přeučil), Jánoš (46. Kliment), Jungr (69. Tlustý), Vaculík (46. Kryštúfek) (K), Marek (46. Kosak), Tlustý (46. Koloušek), Josl (56. Urbánek), Karlík (69. Jánoš), Masopust (46. Mikula), Přeučil (46. Marcin, 75. Jungr)

Predposledným testom pred novou ligovou sezónou bol pre hráčov Spartaka Myjava prípravný zápas na pôde účastníka českej najvyššej súťaže, FC Vysočina Jihlava. Na miestnom útulnom štadióne sa ako prví predviedli domáci. V 7. minúte zacentroval zľava Přeučil, zblízka hlavičkoval Jungr a Solnička reflexívnym zákrokom podržal svoj tím. Smola so zraneniami pokračovala aj v tomto stretnutí a už v 10. minúte musel ísť z ihriska Duga, ktorého nahradil Onder. Tento hráč aj vyslal strelecký pokus na Blažeka, nemieril však presne. V jihlavskom drese bol na pravej strane aktívny Masopust, rovnako aj v 15. minúte, z jeho prieniku domáci nič nevyťažili. V 17. minúte sľubná akcia našich chlapcov, na konci ktorej Siva prihrával pred bránu Sládekovi, no gól z toho nebol. O tri minúty pokúšal šťastie Karlík, jeho strela do stredu brány nemohla Solničku prekvapiť. V 23. minúte prišla možnosť kopaničiarov, Kukoľ prihral vpravo Sivovi, zbehol do pokutového územia, kde mu Siva prihrávku opätoval, no tiesnený sa neprepracoval k ohrozeniu Blažeka. Domáci kontrovali po rohovom kope, hlavička Tlustého mierila nad.
     Na úvod II. polčasu vyslal pozdrav k domácemu brankárovi Pelegríni, Blažek jeho strelu chytil. V 51. minúte Jungr potiahol loptu, dal spätne proti nohe Karlíkovi, ten mieril vysoko nad bránu. V 56. minúte zasa snaha nášho tímu, Macháček podržal loptu, vyzval Kukoľa k zakončeniu, ten pálil prudko, avšak nepresne. Po hodine hry testoval pozornosť Solničku Karlík, myjavský brankár bez problémov chytil. Na opačnej strane sa priestor otvoril Pelegrínimu, z 18-tich metrov vyslal strelu, tá minula cieľ. V 66. minúte zahrali domáci nebezpečne rohový kop na hlavu Kolouška a lopta len tesne prešla okolo žrde.  V 70. minúte mal ideálnu streleckú parketu z priameho kopu Přeučil, z 20 metrov mieril do „šibenice“, Solnička bravúrne zasiahol a udržal čisté konto. V 78. minúte bol v útoku náš tím, Macháček pätičkou ponúkol loptu Kukoľovi, center na Sládeka bol o čosi vyšší, než by sa žiadalo. Na druhej strane mal možnosť na streľbu Kosak, mieril iba do brankára. V nasledujúcich minútach sa hráči oboch tímov snažili zmeniť stav skóre iba nepresnými strelami z diaľky.  85. minúta priniesla najväčšiu šancu zápasu, domáci sériou prihrávok na jeden dotyk rozobrali našu obranu, sám pred bránou sa ocitol Jungr, no tá mu bola pritesná a zo šiestich metrov poslal loptu nad. Do konca zápasu sa oba tímy prezentovali už len nedôraznými zakončeniami a zápas sa tak skončil bezgólovou remízou 0 : 0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Jihlava patrí medzi stabilné kluby českej ligy. Majú dobré, mladé, behavé mužstvo. Mali sme čo robiť. Treba uznať, že súper bol lepší, my sme mali pár dobrých náznakov v I. polčase, viacero akcii sme nedokončili. Najväčší problém je, že bojujeme stále s maródkou, každú chvíľu sa nám niekto zraní, čo je veľmi podozrivé, musíme dať na to pozor. Gro mužstva sa potom trápi, má toho veľa, musíme dávať pozor, aby sa nám nezranili tí kľúčoví hráči. Bol to veľmi dobrý kondičný tréning. Výsledok nie je teraz dôležitý, ale udržali sme čisté konto."

Posledný prípravný zápas odohrá Spartak Myjava v sobotu 6. 7. 2013 o 19.30 h na domácom štadióne proti tímu 1. SC Znojmo. Nasledovať bude už 1. kolo Corgoň ligy 2013/2014 v piatok 12. 7. 2013 o 20.00 hod. na ihrisku v Myjave, v ktorom sa kopaničiari stretnú s FK Dukla Banská Bystrica.

autor textu: T. Marek, M. Hrin