4. kolo - CL 2013/2014: Slovan kopaničiarom "naložil"

Corgoň liga 2013/2014, 4. kolo (4. 8. 2013):
ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 5 : 0 (2 : 0)

Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - T. Marček, T. Bruško (59' Pelegríni) - Sládek, Š. Pekár, Šulek (57' Kukoľ) - Kosík (70' E. Daniel) .

Zostava Slovana:
Poláček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kladrubský (77' Jakúbek) - I. Žofčák (59' L. Peltier), Soumah, Halenár, K. Mészáros - Fořt (71' Grendel).

Najvyššia futbalová súťaž Corgoň liga pokračovala 4. kolom, v ktorom náš tím zamieril na bratislavské Pasienky, aby zviedol súboj so Slovanom Bratislava.

Zápas sa začal vo svižnom tempe a ako prví pohrozili domáci hráči v 9. minút, keď z diaľky napriahol Kladrubský k žrdi a Solnička musel zasahovať. Odpoveď Myjavčanov prišla v 13. minúte, to po rohu Bruška zakončoval Sládek, avšak nepresne. O dve minúty našiel ideálnym centrom Mészáros hlavu Fořta, ten nemieril medzi žrde. Hráči Slovana mali viac z hry, v 18. minúte Soumah vysunul napravo Halenára, jeho prízemnú prihrávku zblokoval Lukšík. Akrobatickým zakončením sa v 22. minúte prezentoval aktívny Mészáros, Solnička bol pripravený. V 28. minúte sa už menilo skóre, ďalekonosný pokus vyslal na bránu Halenár, Solničkom vyrazená lopta sa ešte dostala k Mészárosovi, ktorého strela skončila v sieti. Slovan - Myjava 1:0. O tri minúty sa v dobrej streleckej pozícii ocitol po prihrávke od Bagayoka Mészáros, napokon rozvlnil bočnú sieť. V 40. minúte vyslal dlhú nakopnutú loptu Lukšík, Polaček ju vyboxoval a z jednej sa pokúsil prekvapiť Pekár, minul však bránu. Minútu pred koncom prvého dejstva mal vyrovnanie na hlave Černáček, po rohu Bruška však zblízka nenamieril do priestoru brány. Gól do šatne napokon vsietili domáci, Soumah v nadstavenom čase I. polčasu strieľal z vnútra 16-tky, Solnička ešte stihol loptu zasiahnuť, avšak zapadla do siete. Slovan - Myjava 2:0.

Hneď prvá vážna akcia II. dejstva v 50. minúte skončila gólom. Halenár vyslal dlhú prihrávku napravo na Gorosita, ten loptu z jednej poslal pred bránu, kde dokázal Fořt v súboji s Černáčkom prepasírovať loptu až za bránkovú čiaru. 3:0. O štyri minúty využili domáci chybu v rozohrávke našich hráčov na polovici ihriska, Soumah potiahol akciu, zakončoval, jeho strelu ešte zblokoval Siva, lopta však doputovala k nepokrytému Bagayokovi, ktorý sa nepomýlil. 4:0. V 62. minúte chyboval Lukšík, Peltier zamieril mimo brány. V 64. minúte sa do zakončenia dostal Pelegríni, Polaček jeho strelu kryl. V 74. minúte opäť strela Pelegríniho z 20 metrov presvišťala jemne tečovaná ponad brvno. O dve minúty ten istý hráč v akcii, prihrávkou našiel hlavu Pekára, lopta si cestu medzi žrde nenašla. V 89. minúte vo vnútri pokutového územia mieril Soumah, avšak nepresne. V nadstavenom čase ešte prišla jedna gólová akcia Slovana, po priťuknutí od Gorosita na dvakrát zakončoval Grendel, lopta sa odrazila k voľnému Peltierovi a ten stanovil na konečných 5:0.

V piatom kole Corgoň ligy privítajú Myjavčania 10. 8. 2013 o 20:00 h na domácom štadióne FK Senica.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Hrali sme asi len do prvého gólu, dovtedy to vyzeralo celkom nádejne. Po prvom góle bolo vidieť, že už asi nikto z nás nezdvihne tú zástavu. V minulosti sa nám darilo otáčať ťažké zápasy, ale na Pasienkoch sme to nezvládli. Slovan potom už dominoval. Podali sme ustráchaný výkon. Slovanu gratulujem, pretože víťazstvo bolo jednoznačné a jeho hráči to potvrdili aj výsledkom."

Jozef Valovič, tréner ŠK Slovan Bratislava:
"Všetci sme sa snažili pripraviť mužstvo najmä po psychickej stránke, pozdvihnúť ho. Musím pochváliť hráčov, že to zvládli výborne proti náročnému súperovi, akým je Myjava. Pre nás to bol kľúčový zápas, aby si hráči začali veriť, aby sa rozbehli. Pred duelom sme boli v tabuľke na desiatom mieste a nepozeralo sa na to dobre. Výsledok je vynikajúci, až 5:0 sme nečakali. Zmenili sme určité veci v tréningovom procese i v celom myslení tímu. Mužstvo dostalo príchodom Dušana Galisa nový impulz a odrazilo sa to aj na výkone."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA (4. 8. 2013):

Rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Brendza
Návštevnosť: 3.711 divákov
Góly: SLOVAN - 28' K. Mészáros, 45+ Soumah, 50' Fořt, 54' Bagayoko, 90+ L. Peltier
ŽK: SLOVAN - 39' Gorosito; MYJAVA - 58' Sládek, 69' Častulín