6. kolo - CL 2013/2014: Ferenčíkov gól zabezpečil víťazstvo nad Trenčínom

Corgoň liga 2013/2014, 6. kolo (17. 8. 2013):
AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 2 : 3 (1 : 0)

Solnička - Siva, Černáček, Kosík, Lukšík - T. Marček, Pelegríni (90' Ľ. Urgela) - E. Daniel (75' Ferenčík), Š. Pekár, Kukoľ - Sládek (85' Častulín).

Zostava Trenčína:
Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva (87' Mišák), Kleščík, R. Mazáň - Bariš (71' Bero) - Mondek (59' Van Kessel), Štefánik, William, Holúbek - T. Malec.

Trenčín bol v uplynulej sezóne tímom, s ktorým si Myjavčania nedokázali poradiť a napríklad ich posledná vzájomná konfrontácia na myjavskom štadióne bola v podstate súbojom o pohárovú Európu. V novom ročníku sa tieto mužstvá stretli po prvý raz v 6. kole, keď kopaničiari vycestovali na umelú trávu na Sihoti. Ako už býva zvykom, išla ich do krajského mesta podporiť aj početná enkláva fanúšikov a celková návštevnosť sa vyšplhala na 3315 divákov.

Zápas sa začal pod taktovkou domácich, ktorí boli aktívni a úspešný vstup do duelu im potvrdila aj hlavným arbitrom Valáškom nariadená penalta v 4. minúte po zákroku Černáčka na Štefánika. Loptu si na biely bod postavil práve Štefánik a nemýlil sa. Trenčín - Myjava 1 : 0. Domáci opäť pohrozili v 7. minúte, kedy využil dieru v obrane Holúbek a vystrelil. Jeho točená strela mierila nad brvno. Naopak, Myjavčania sa skúšali presadiť v 10. minúte po rohovom kope, ale aj ich pokus skončil na hornej sieti. Veľkú šancu mali Trenčania v 13. minúte. Loptu potiahol Holúbek, poslal ju cez šestnástku, ale Malec v sklze netrafil. V 16. minúte stretnutia zahrávali hostia priamy kop a Siva následne hlavičkoval do žrde. V 22. minúte sa predviedol dobrým obranným zákrokom Černáček a zastavil šancu prenikajúceho Alvesa. S pribúdajúcimi minútami sa hra na trávniku vyrovnávala. Myjavčania hrali otvorene a vyzeralo to, že postupne nachádzajú recept, čo na Trenčanov platí. V 34. minúte strieľal spred šestnástky nad brvno Štefánik a o tri minúty na to predviedli peknú kombináciu Daniel s Kukoľom. Domáci však loptu vyrazili na roh. Pred prestávkou musel ešte raz zasiahnuť Solnička, Holúbekovu prízemnú strelu zvládol. Prvý polčas tak skončil jednogólovým náskokom Trenčína.

V druhom dejstve hry kopaničiari očividne ešte pridali a ich snahu sa im podarilo už v 48. minúte pretaviť do vyrovnávajúceho gólu. Prudká lopta skončila v päťke, kde sa odrážala medzi hráčmi, až ju správne umiestnil za Volešákov chrbát Peter Sládek. Trenčín - Myjava 1 : 1. Sládek mohol zvýšiť skóre v 55. minúte, keď spracoval pekný Danielov center, no zblízka hlavičkoval tesne nad brvno. V 65. minúte po dlhom výkope Volešáka Trenčín potrestal chybu Myjavy v strede poľa, do sólo úniku sa dostal Štefánik a domáci znova viedli 2 : 1. Spartakovci však nezaváhali a v 71. minúte po brejku spečatil kombináciu v šestnástke gólom Štefan Pekár. Trenčín - Myjava 2 : 2. V 75. minúte nastúpil na svoju ligovú premiéru v drese Spartaka Myjava nováčik tímu, Milan Ferenčík, ktorý nahradil Erika Daniela. A tá mu vyšla na 100%. V 79. minúte si totiž poradil s domácou obranou a bez zaváhania skóroval. Trenčín - Myjava 2 : 3. Trenčania sa pokúšali v záverečnej desaťminútovke vyrovnať, za zmienku stojí príležitosť v 83. minúte, či rohový kop v nadstavenom čase. Ale z ani jednej situácie už nič nevyťažili. Zápas sa tak skončil po bojovnom výkone Spartaka jeho víťazstvom, keď zdolal AS Trenčín na jeho domácej pôde 3 : 2.

V rámci 7. kola Corgoň ligy 2013/2014 sa Spartak Myjava stretne na domácom štadióne s tímom FK DAC 1904 Dunajská Streda. Zápas je na programe v piatok 23. augusta 2013 o 20.00 h.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Odohrali sme dobrý zápas po taktickej stránke, vedeli sme, čo na Trenčín platí. Úvod bol ťažký, dostali sme skoro prvý gól, ale vynahradili sme si to potom inými kladnými vecami. Nepúšťali sme Trenčín do situácii, ktorých máva vždy viac v iných zápasoch. Motivácia pred zápasom bola jasná. Hrali sme už tri vzájomné zápasy, predtým dva priateľské, takže je načase s tým niečo urobiť. Dôležité bolo v našom prípade krytie lopty. Som rád, že nám to vyšlo. Opakujem, odohrali sme dobrý zápas."

Ľuboš Nosický, tréner AS Trenčín:
"Dobre sme vstúpili do zápasu, dali sme rýchly gól, o to viac je škoda, že sme si neustrážili dôležité momenty. Dvakrát sme viedli, snažili sme sa hrať aktívne. Myjava ukázala svoje kvality. Ten zápas bol otvorený, zaujímavý a gratulujem súperovi k zisku troch bodov."

Milan Ferenčík, Spartak Myjava:
"Som rád, že opäť hrám na Slovensku. Dnes to vyšlo. Nastúpil som, dal som gól, vyhrali sme. Súper dnes využil naše chyby, no vždy sme dokázali vyrovnať a napokon aj zvíťaziť. Vyšla nám taktika, ktorú sme si stanovili pred zápasom. Sme radi."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA (17. 8. 2013):

Rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Jenčura
Návštevnosť: 3.315 divákov
Góly: TRENČÍN - 5' a 65' Štefánik (prvý z pok. kopu); MYJAVA - 48' Sládek, 70' Š. Pekár, 79' Ferenčík
ŽK: TRENČÍN - 43' Mondek, 63' Rodríguez da Silva; MYJAVA - 4' Černáček, 74' Kukoľ, 84' Sládek, 90+ Ferenčík

autor textu: M. Hrin