8. kolo - CL 2013/2014: Kopaničiarom červená svedčí, tentokrát zdolali Košice

Corgoň liga 2013/2014, 8. kolo (31. 8. 2013):
SPARTAK MYJAVA - MFK KOŠICE 1 : 0 (0 : 0)

Solnička - Siva, Kosík, Černáček, Lukšík - Kukoľ (82' Častulín), T. Marček, E. Daniel (70' Kuračka), Š. Pekár, L. Pelegríni (54' Šulek) - Sládek.

Zostava Košíc:
Tofiloski - Korijkov (78' K. Diaby), P. Kavka, Bašista, Sekulič - Viazanko, Šinglár, O. Duda, Bukata, Pačinda (78' Hovančík) - O. Diaby.

Po nevydarenom pohárovom zápase v Nemšovej sa dnes Myjava predstavila pred domácim tribúnami v 8. kole Corgoň ligy 2013/2014 v dueli s tímom MFK Košice. Kopaničiari si tak chceli opäť trochu napraviť reputáciu pred fanúšikmi, východniari zasa mali v úmysle prelomiť svoju ligovú streleckú mizériu.

Vstup do zápasu bol z oboch strán opatrný a prvých desať minút sa mužstvá na trávniku len oťukávali. Následne začali byť aktívnejší domáci a v 11. minúte predviedli peknú akciu Kukoľ so Sládekom. Zakončoval Daniel, no Tofiloski vo výskoku loptu vyrazil. V ďalšej minúte zlikvidoval streleckú šancu Pekára. Ten sa exportnou strelou zo zhruba 25 metrov predviedol aj v 17. minúte, no košický gólman bol pohotový. V 22. minúte dostali loptu do šestnástky Kukoľ s Lukšíkom, ale tiesnený Sládek nemieril presne. Potom sa začali sily na ihrisku vyrovnávať. Myjavčanom občas nevychádzali prihrávky, hostia zasa začali viac kombinovať. V 29. minúte tak musel zasahovať Solnička, Diabyho strela mu výraznejšie problémy nenarobila. V 36. minúte sa mohli spartakovci dostať do vedenia. Danielova hlavička však skončila na brvne. V 40. minúte mieril vedľa brány Duda a v 44. minúte v skrumáži pred Tofiloskim opečiatkovala lopta žrď košickej svätyne. Pred koncom prvého polčasu sa ešte pokúšal zmeniť stav Viazanko. Neúspešne. Na prestávku tak súperiace tímy odchádzali za stavu 0 : 0.

Druhý polčas sa pre Myjavu nezačal dobre. V 48. minúte síce pokúšal strelecké šťastie Sládek, Tofiloski správne vybehol a jeho strelu zblokoval, ale v 49. minúte sa kvôli druhej žltej karte pobral do šatne Marček a kopaničiari hrali opäť po týždni v oslabení. V 51. minúte musel Solnička zneškodniť štipľavú košickú strelu, ďalší Diabyho pokus skončil vedľa brány. V 64. minúte hlavičkoval nad brvno Kukoľ. Spoľahlivo zareagoval Solnička v 66. minúte pri Viazankovej šanci, v 72. minúte pre zmenu vyrážal Tofiloski na roh Šulekovu delovku. Stav sa napokon menil až v 76. minúte, keď Kukoľ prihral Sládekovi a jeho pokus dotiahol do konca striedajúci Kuračka. Myjava - Košice 1 : 0. S blížiacim sa koncom stretnutia narastala na trávniku nervozita, hostia sa snažili vyrovnať, ale neúspešne. V 80. minúte vyslal ďalekonosnú strelu na Solničku Bašista, ten loptu vyrážal na roh. Úplný záver stretnutia poznačila šarvátka v domácej šestnástke, ktorá skončila žltou kartou pre domáceho kapitána Černáčka a červenou kartou pre Košičana Bašistu. Myjava tak porazila doma Košice 1 : 0 a najbližšie sa predstaví pod Čebraťom 14. septembra 2013 proti MFK Ružomberok.

V rámci reprezentačnej prestávky odohrá Spartak Myjava prípravný zápas s 1. SC Znojmo, duel je na programe vo štvrtok 5. septembra 2013 o 17.00 h v Znojme.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Dnešné tri body boli poctivo vybojované. Košice nepatria tam, kde sú. Košice sú kombinačne výborné mužstvo, ktorému to nepadá. Po oťukávacom začiatku sme sa dostávali do nebezpečnejších situácií. Bolo to o prvom góle, ktorí sme dali našťastie my, opäť v podčíslení, čo je asi naša špecialita. To, že Kuračka dal gól, je to proste sup, ktorý tie priestory vyhľadáva. Dnes vyhrala lavička."

Jaroslav Galko, tréner MFK Košice:
"Diváci videli zaujímavé stretnutie. V úvode sme začali dobre kombinačne. Domáci si potom vytvorili tlak, nebezpeční boli po štandardných situáciách. Prvý polčas sme ustáli, šance boli na jednej i druhej strane. V druhom polčase sme po vylúčení Marčeka hrali o jedného viacej. Aj hráči vedeli, že v minulom zápase domáci po vylúčení dali štyri góly. Mali sme prevahu. Do zhustenej obrany sme ale nevedeli nič vytvoriť. Prišla školácka hrúbka najskúsenejšieho hráča a gól. V závere príležitosti prišli, gól nie."