12. kolo - CL 2013/2014: Myjava v Banskej Bystrici neuspela

Corgoň liga 2013/2014, 12. kolo (28. 9. 2013):
FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (0 : 0)

Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík (80' Ľ. Urgela) - E. Daniel (74' Kuračka), Marček, Šulek (84' T. Bruško), Kukoľ - Kosík, Š. Pekár.

Zostava Ban. Bystrice:
Boroš - P. Vajda, Nosko, Teixeira - B. Ľupták - Turňa, Považanec, Chrien (57' Brašeň), Peňaška (84' Savič) - Slančík (88' Podstavek), Pavol Jurčo.

V 12. kole Corgoň ligy zavítali hráči Myjavy pod Urpín, kde ich hostila domáca Banská Bystrica. V prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne zvíťazili Bystričania na Kopaniciach o 4 góly a tak chceli Myjavčania túto prehru odčiniť.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči a hneď v úvode hľadali centrovanými loptami svojich spoluhráčov v útoku. V 6. minúte sa po peknej kombinácii dostával k zakončeniu Ľupták, v poslednej chvíli bol odzbrojený. Následne zaútočili aj naši hráči a Pekár skúšal šťastie strelou z diaľky. Prvá vážna šanca v zápase sa vyskytla v 9. minúte, ocitol sa v nej Chrien, ale s jeho slabou strelou nemal Solnička žiadne problémy. Odpoveď Kopaničiarov prišla už o dve minúty, priamy kop zahral Kukoľ, Kosík šikovne zmenil smer lopty a Boroš s námahou udržal loptu pod kontrolou. V 13. minúte pristál center "vojakov" na hlave Peňašku, zamieril však nad bránu. V 20. minúte pálil z diaľky nad Borošovu bránu Siva a rovnaký osud mala aj Častulínova strela o tri minúty neskôr. V 25. minúte strieľal z otočky na hranici 16-tky Jurčo, lopta na hrboľatom teréne pred Solničkom nepríjemne skočila, ale s pomocou obrany sa mu podarilo zažehnať nebezpečenstvo. V 28. minúte sa zrodila najväčšia šanca Myjavy, Šulek vyviezol loptu, prihral Kukoľovi, ten obišiel obrancu Bystrice, avšak v pokutovom území už netrafil loptu ideálne. V 31. minúte poslal Kukoľ priamy kop na hlavu Sivu, ten tiesnený obrancom hlavičkoval nad. V 35. minúte aktívny Jurčo zakončoval z pravej strany, Solnička bol pozorný a vyrazil na roh. V 37. minúte poslal loptu z priameho kopu do 16-tky Myjavčanov Slančík, niektorý z hráčov ešte zmenil smer lopty a bravúrnym zákrokom sa predviedol Solnička. Záverečnú šancu prvého dejstva hry mal Chrien, jeho strela bola totiž tečovaná do protipohybu brankára, ale ten sa nenechal prekvapiť a včas zasiahol.

V úvode 2. polčasu v 49. minúte zahrávali naši hráči priamy kop, vznikla z neho kontra Bystričanov zakončená Slančíkom z ofsajdovej pozície do siete, skóre sa tak nemenilo. Ten istý hráč to skúšal opäť o dve minúty z pravej strany pokutového územia, nemieril však presne. Peknú akciu Spartakovcov videli diváci v 54. minúte, z ľavej strany prihrával po zemi Pekár Kosíkovi, ten z jednej vyslal strelu, ktorá však nezamierila medzi tri žrde. Po hodine hry sa rútili dvaja Bystričania na dvoch našich hráčov, ale nebezpečenstvo zažehnal výborne pozične postavený Černáček. O dve minúty Daniel posunul loptu po výške na Pekára, ten z pravej strany pokutového územia pohotovo vypálil na Boroša a len žrď mu zmarila gólovú radosť. V 74. minúte sa už menilo skóre. Domáci síce pretiahli roh, ale Považanec dokázal znovu odcentrovať, Vajda zostal nepokrytí a poslal "vojakov" do vedenia. Banská Bystrica - Myjava 1:0. Pekné sólo predviedol v 82. minúte Šulek, sprava potiahol loptu do stredu poľa, jeho prízemnú strelu Boroš chytil. V závere duelu sa ešte naši hráči snažili nakopávanými loptami zmeniť výsledok, sľubne sa rysovala najmä strelecká pozícia pre Bruška v 86. minúte, ale ani jeho strelecký pokus neskončil za Borošom. Zápas tak skončil jednogólovým víťazstvom banskej Bystrice v pomere 1:0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Typický zápas o jednom góle. My sme dreli, dreli, ale domáci možno o ten krok urobili navyše. Bolo to o tom, kto dá prvý gól, ten vyhrá. Terén bol náročný a zlý, mali sme viackrát čistú loptu a zrazu dostala šmyk. Hráči sa sťažovali, nevedeli čo si majú obuť. Jedno je však isté, niečo nám chýba v hre, nejaký drajv. Nezvyknem hovoriť o rozhodcoch, ale Valášek píska zápasy proti nám, hoci neovplyvnil v Bystrici výsledok, no má iný meter na nás ako na súpera."

Martin Černáček, kapitán Spartaka Myjava:
"Bystrica v ofenzívnej činnosti urobila pre víťazstvo viac ako my, mala viac šancí. Trošku nám robí problém v ofenzívnej časti dostať sa do šancí a premeniť ich. Budeme sa musieť znova vrátiť k poctivému futbalu a prikloniť si šťastie znova na svoju stranu."

Norbert Hrnčár, tréner FK Dukla Banská Bystrica:
"Zápas bol o prvom góle. Dali sme ho my a asi aj preto sme zaslúžene zvíťazili. Veľa situácii sme nezvládli, keď sme išli do prečíslenia a v šestnástke sme boli nepresní. Chýbala nám finálna prihrávka, po ktorej by sme už mohli loptu zasunúť do bránky. Boli tam také štyri situácie, keď sme to mohli dotiahnuť. V ťažkom zápase s nepríjemným súperom sa tešíme z víťazstva."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA (28. 9. 2013):

Rozhodovali: Valášek - Mókoš, Vindiš
Návštevnosť: 2.230 divákov
Gól: B. BYSTRICA - 74' P. Vajda
ŽK: B. BYSTRICA - 78' B. Ľupták; MYJAVA - 83' Šulek