14. kolo - CL 2013/2014: V súboji dvoch Spartakov opäť úspešnejšia Myjava

Corgoň liga 2013/2014, 14. kolo (19. 10. 2013):
FC SPARTAK TRNAVA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 1)

Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Šulek, Marček, Pekár (84' Pelegríni), Kukoľ - Daniel (73' Kuračka), Urgela (89' Ferenčík).

Zostava Trnavy:
Filipko - Štepanovský, Tóth (78' Richnák), Grabež, Janečka, Chovanec, Procházka (36' Mikovič), Augustini (50' Vlasko), E. Sabo - Hodek, Poznar.

Po reprezentačnej prestávke počas tohto víkendu opäť pokračovala najvyššia slovenská futbalovú súťaž Corgoň liga 2013/2014 svojim 14. kolom. Myjavčania v ňom vycestovali do Trnavy, kde proti domácemu mužstvu nastúpili v sobotu popoludní pred peknou diváckou kulisou 2.842 návštevníkov. A trnavský Spartak mal veru čo tomu myjavskému vracať. Veď v poslednom vzájomnom meraní síl pred tribúnami kopaničiarov andeli prehrali vysoko 2 : 6.

Zápas sa začal vo svižnom tempe a hra oboch tímov pôsobila vyrovnane. Už v 4. minúte zahrával priamy kop Pekár, mieril však vedľa Filipkovej brány. Trnavský gólman si bez problémov poradil aj s Danielovou strelou v 6. minúte a potom sa k slovu, či skôr k lopte dostali domáci. V 13. minúte akcia trnavského Spartaka skončila Sabovou strelou, ktorú obrana Myjavy tečovala na rohový kop a o tri minúty na to sa do šance dostal Hodek, ale nemieril presne. V 19. minúte si prevetral rukavice Solnička pri strele Augustiniho zblízka. K zmene skóre veľa nechýbalo v 24. minúte, keď Lukšíkova strela po priamom kope presvišťala tesne vedľa rohu trnavskej svätyne. Myjava postupne získavala na trávniku prevahu, no a v 28. minúte už mohol sektor hostí jasať. Lukšík sa prepracoval zboku k šestnástke, bezchybne zacentroval a jeho prihrávku dorazil do siete Daniel. Trnava - Myjava 0 : 1. Následne v 33. minúte hlavičkoval po Kukoľovej prihrávke do brány Marček, no hlavička nemala potrebnú razanciu a Filipko šancu zlikvidoval. V 38. minúte úradovala v šestnástke hostí Trnava, Solnička na dvakrát vyrážal loptu z nebezpečnej zóny a tretia dorážka domácich mierila nad bránu. Prvý polčas tak skončil 1 : 0 pre Myjavu.

Do druhého dejstva hry vstúpili Trnavčania aktívnejšie a na niekoľko minút zatlačili hostí k ich šestnástke. Po peknej kombinácii sa v 53. minúte pokúšal zakončiť striedajúci Vlasko, ale nepresne. Ten istý hráč si našiel dobré postavenie pred myjavskou bránou v 62. minúte, ale našťastie pre kopaničiarov netrafil hlavou centrovanú loptu. Mimo siete hostí skončila aj strela z priameho kopu v 70. minúte. Vyrovnať sa nepodarilo ani Grabežovi, ktorý najskôr po zahrávaní rohového kopu mieril vedľa žrde a v 78. minúte spálil tutovku, keď prekopol odkrytú bránu Myjavčanov. V 83. minúte si nestihol spracovať vysokú loptu Urgela, ktorý by sa inak mohol vyrútiť sám na brankára. V nadstavenom čase sa ešte blysol zákrokom Solnička a po záverečnom hvizde mohli Myjavčania v žltých dresoch oslavovať zisk troch bodov z trnavského štadióna. FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 0 : 1.

O týždeň Myjavčania privítajú na domácom trávniku úradujúceho majstra z Bratislavy a zaujímavosťou je, že v 15. kole Corgoň ligy 2013/2014 pôjde o súboj prvého s druhým pred kamerami televízie Digi Sport.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Na zápas sme sa tešili, ako na každý iný, ale tento mal zvláštnu príchuť. Zvládli sme prvé zo série náročných stretnutí, ktoré nás čakajú v najbližšom období. V dueli sme čelili viacerým situáciám, ktoré sme s prehľadom vyriešili. Tieto tri body z Trnavy sú pre nás nielen fantastické, ale aj veľkou vzpruhou do ďalšieho priebehu jesennej časti."

Juraj Jarábek, tréner FC Spartak Trnava:
"Neviem si vysvetliť zakríknutosť našich hráčov. Odohrali laxný prvý polčas. Chlapci vedeli o silných a slabých stránkach Myjavy. Dostali sme po našej hrubej chybe gól, ktorý nás stál body. Hostia dobre odolávali nášmu tlaku, pričom Grabež premárnil dve vyložené šance. V zápase nám chýbala kreativita, nasadenie a myšlienka. Stredová formácia hrala kŕčovite, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Nezostáva mi nič iné, iba zagratulovať Myjavčanom."