16. kolo - CL 2013/2014: V derby na záhorí zaslúžene zvíťazila Senica

Corgoň liga 2013/2014, 16. kolo (2. 11. 2013):
FK SENICA - SPARTAK MYJAVA 3 : 1 (2 : 0)

Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček, Šulek - E. Daniel (58' Kuračka), Š. Pekár, Kukoľ (75' Ferenčík) - Ľ. Urgela (63' T. Bruško).

Zostava Senice:
Šulla - Cristovam, P. Pavlík, J. Križko, Kalabiška - Ventúra, Jirásek - Jaroslav Diviš (90+ Tsoumou), Piroska, Hiago - J. Kosorin (70' Diarrassouba).

Záhorácko-kopaničiarske derby napísalo svoju ďalšiu kapitolu na štadióne v Senici, kam vycestovali zverenci trénera Ladislava Hudeca so zámerom nadviazať na úspešné vystúpenia s Trnavou a Slovanom.

A po úvodnom oťukávaní im aj patrila prvá vážnejšia šanca zápasu, v ktorej sa v 7. minúte po prihrávke od Kukoľa ocitol Pekár, jeho strela však bola zblokovaná. Iniciatívu na svoje kopačky postupne preberal domáci tím. V 11. minúte zacentroval Kalabiška, Diviš mohol zblízka zakončovať, Solnička si s jeho pokusom poradil. O 2 minúty sa už "záhoráci" radovali z gólového úspechu. Na poliacej čiare prebral loptu Piroska, vyviezol ju a následne posunul na Diviša, ktorý trafil presne. Senica - Myjava 1:0. V 17. minúte sa po prihrávke od Kalabišku mohli ocitnúť v dobrej príležitosti Kosorín alebo Piroska, no ani jeden z nich nezachytil loptu v pokutovom území. V 22. minúte sa po priamom kope dostal k hlavičke Križko, nezamieril však presne. Pri akciách myjavských hráčov viazla finálna fáza, rovnako ako v 27. minúte, keď sa Šulek dostal cez dvoch protihráčov, no v pokutovom území bol o loptu pripravený. Po polhodine hry prišla smolná situácia, keď loptu po priamom kope od Jiráska usmernil do vlastnej siete Siva. Senica - Myjava 2:0. Posledná strela v 1. polčase patrila Piroskovi, jeho pokus skončil v náručí Solničku.

Ako prvý v druhom dejstve pálil z diaľky Jirásek v 50. minúte, jeho strela nebola nebezpečná. Jeden z mála streleckých pokusov na Šullovu bránu prišiel v 62. minúte od Kukoľa, lopta si však smer medzi tri žrde nenašla. Na trojgólový rozdiel zvýšili Seničania po priamom kope Jiráska v 74. minúte, keď loptu zblízka umiestnil za Solničkov chrbát Pavlík. Senica - Myjava 3:0. O 4 minúty nakopol loptu do senického pokutového územia Lukšík, tá prepadla až za vybiehajúceho Šullu a od hosťujúceho kapitána Černáčka doputovala až do siete. Senica - Myjava 3:1. Poslednú príležitosť v zápase mal na svojich kopačkách v 82. minúte Jirásek, zblízka však loptu poslal nad Solničkovu bránu. Zápas tak skončil výhrou domáceho tímu v pomere 3:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Senica od začiatku ukázala, ako sa má hrať v takýchto derby zápasoch. Jej hráči boli pod určitým tlakom, hráči sa veľmi dobre zhostili úlohy, že 'musia'. Tak sa má bojovať, ako bojovala Senica. Prevyšovali nás v dôraze, v napádaní. My sme neukázali to, čo je typické pre nás. Po našom góle sme sa snažili s výsledkom niečo spraviť, ale to bolo dnes na Senicu málo."

Eduard Pagáč, tréner FK Senica:
"V prvom rade sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí za nami stáli aj v náročnom období. Dnes nás prišli podporiť v hojnom počte. O dobrú futbalovú kulisu sa postarali aj hosťujúci priaznivci. Pokiaľ ide o zápas, som veľmi spokojný s nasadením a prístupom chalanov. Každý jeden hráč, ktorý bol na ihrisku, odviedol maximum. Niekedy možno chýbalo viac futbalovej krásy, ale prístupom, chcením a najmä srdcom pre tento klub sme to nahradili. Opakujem, s prístupom hráčov som veľmi spokojný. Dúfam, že toto víťazstvo nás posunie ďalej."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA FK SENICA - SPARTAK MYJAVA (2. 11. 2013):

Rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Súkeníková
Návštevnosť: 3.509 divákov
Góly: SENICA - 13' J. Diviš, 31' Siva (vlastný gól Myjavy), 74' P. Pavlík; MYJAVA - 78' Černáček
ŽK: SENICA - 33' Piroska, 78' J. Diviš, 90+ Kalabiška; MYJAVA - 40' Kukoľ, 64' Siva