18. kolo - CL 2013/2014: V Dunajskej Strede Myjava nezaváhala, Pekár zaznamenal hattrick

Corgoň liga 2013/2014, 18. kolo (23. 11. 2013):
FK DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - SPARTAK MYJAVA 0 : 3 (0 : 2)

Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček (80' Kuračka), Bruško (65' Daniel) - Kukoľ, Š. Pekár, Šulek - Ľ. Urgela (84' Ferenčík).

Zostava Dun. Stredy:
Belic - Boya, M. Matúš (68' M. Sedlák), Peter Majerník, L. Beňo - Michal Gašparík, Kwin, D. Hudák, E. Ujlaky - Steinhübel (57' Ben Nasra), Hošek (82' Nulíček).

V 18. kole Corgoň ligy vycestoval tím Spartaka Myjava na pôdu Dunajskej Stredy, kde si chcel napraviť chuť po nevydarených posledných zápasoch.

Boli to však domáci, ktorí si vypracovali prvú veľkú príležitosť. V 4. minúte zacentroval z ľavej strany Gašparík, Ujlakyho strelecký pokus vyrazil pozorný Solnička a následne jeho opätovná snaha skončila na žrdi. Z Myjavčanov prvý krát otestoval Belica z priameho kopu v 7. minúte Bruško. V 12. minúte sa ku strele dostal Steinhübel, ale nezamieril medzi tri žrde. Presnejší bol ďalekonosný pozdrav od Kwina, ale so strelou do stredu brány nemohol mať hosťujúci brankár problémy. O minútu neskôr zatočil loptu z priameho kopu do 16-tky Lukšík, napokon ju nik netečoval a skončila v rukaviciach Belica. V 21. minúte smerovala prihrávka počas dunajskostredskej rozohrávky na Majerníka, ten akoby nerátal s tým, že Pekár vyštartuje proti lopte a tak sa jej myjavský stredopoliar zmocnil na polovici ihriska a spoločne s Urgelom sa rútili na osamoteného Belica. Pekár sa rozhodol zakončiť situáciu strelou a rozvlnil sieť. Dunajská Streda - Myjava 0:1. A onedlho udreli kopaničiari po druhý krát. V 25. minúte zacentroval z ľavej strany Šulek na Kukoľa, ten ešte hlavou posunul loptu na Pekára, ktorý ju umiestnenou strelou k žrdi poslal do siete. Dunajská Streda - Myjava 0:2. Do zaujímavej príležitosti sa dostávali myjavskí hráči aj v 33. minúte po rýchlej kontre, ale Kukoľovu prihrávku na nabiehajúcich spoluhráčov zblokoval Beňo. V nasledujúcich minútach sa hosťujúci hráči dopustili viacerých faulov v okolí vlastného pokutového územia, zo štandardných situácii domáci nevyťažili nič. V 41. minúte mohli skorigovať skóre, avšak po centri Steinhübela hlavičkoval nepresne Hudák.

V úvode II. dejstva hry centroval z priameho kopu Gašparík, loptu pokryl Solnička. V 56. minúte zacentroval z priameho kopu ten istý hráč a vznikol veľký závar pred Solničkovou bránou, ktorý ukončilo Černáčkovo odkopnutie lopty z bránkovej čiary. Tak vznikol protiútok, na konci ktorého bol Šulek derúci sa do čistej šance dôrazne atakovaný domácim obrancom, rozhodca posúdil zákrok ako povolený. V 64. minúte prihrával z ľavej strany Pekár do 16-tky na Marčeka, ten tiesnený nehlavičkoval dôrazne. O tri minúty vbehol do pokutového územia Kukoľ, Boya jeho prienik zastavil iba faulom a kopal sa pokutový kop. K jeho realizácii sa postavil Pekár a s prehľadom zavŕšil svoj hattrick. Dunajská Streda - Myjava 0:3. A o chvíľu mohlo byť po šanci Kukoľa ešte veselšie, tá sa ale gólom neskončila. Rovnako ani strela Lukšíka z priameho kopu v 74. minúte, ktorú pokryl Belic. U minútu vyslal strelu aj domáci Ujlaky, ale zatočil ju len mimo brány. V 80. minúte vtipne prihral lobom Daniel nabiehajúcemu Kukoľovi, ten loptu nedokázal usmerniť za Belicov chrbát. Kopaničiari si tak odviezli z Dunajskej Stredy všetky body po výhre 0:3.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Sme veľmi radi, že sme zvíťazili s dobrým skóre. Na ihrisku to však tak nevyzeralo. Vedeli sme, že Dunajská Streda je doma nebezpečná. Na ťažkom teréne si víťazstvo vážim, z nášho pohľadu bol rozhodujúci moment zo 4. min, keď Ujlaky nepremenil šancu. Pre nás sú to veľmi cenné tri body."

Mikuláš Radványi, tréner FK DAC 1904 Dunajská Streda:
"Zápas sa mi hodnotí ťažko, v úvode po šanci Ujlakyho sme mali ísť do vedenia. Potom urobíme takú chybu, na ktorú sme hráčov upozorňovali a z toho dostaneme gól. Mal som k dispozícii dvanásť a pol hráča - máme veľa zranených, vykartovaných a chorých. Súper má kvalitu aj na lavičke."