Jihlava zdolala Myjavu o gól

Prípravné stretnutie (21. 1. 2014)
SPARTAK MYJAVA - FC VYSOČINA JIHLAVA 1 : 2 (0 : 1)

Zostava Myjavy: I. polčas: Solnička – Siva, Neoveský (30. Marček), Černáček, Beňo (42. Daniel) – Bruško T., Kováč, Kubica, Pekár, Šulek – Jorík.
II. polčas : Belic – Bruško L., Černáček, Marček, Šulek – Daniel, Duga, Urban, Vavák – Šmahajčík, Urgela.

Zostava Jihlavy: I. polčas: Hanuš - Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl - Masopust, Vaculík, Marek, Kukoľ - Harba, Přeučil. II. polčas: Hanuš – Jánoš, Kryštůfek, Šourek, Šilinger – Marcin, Jungr, Karlík, Kosak – Teplý, Mešanović

Góly: 64. Šmahajčík – 27. Marek, 79. Mesanović
      Počet divákov: 280

Na svoj druhý zápas v rámci zimnej prípravy nastúpili hráči Spartaka Myjava na domácej pôde proti súperovi z Jihlavy. Myjavským divákom sa predviedol aj donedávna "kopaničiar“ Vladimír Kukoľ, ale už v drese súpera. A boli to hostia, ktorí boli v úvodnom dejstve aktívnejším tímom. V 27. minúte sa im podarilo aj skórovať, keď najskôr ešte Solnička vyškriabal hlavičku Harbu mimo brány, ale odrazenú loptu následne poslal Marek za jeho chrbát. Myjava – Jihlava 0 : 1. Strelecky najaktívnejší v I. polčase bol v drese Myjavy Štefan Pekár, ale jeho pokusy z 38. a 45. minúty dokázal zneškodniť hosťujúci Hanuš.
     Do druhej časti hry vstúpil myjavský celok aktívnejšie, hosťujúcu bránu ohrozili Daniel a Urban. Napokon prišlo aj vyrovnanie v 64. minúte, keď sa cez polovicu ihriska predral Šulek, ešte prihral do vyloženej šance Šmahajčíkovi a ten sa zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi presadil. Myjava – Jihlava 1 : 1. Vedenie dokázali ale na svoju stranu opäť v 79. minúte strhnúť hostia, keď sa po centri od Kosaka presadil Mesanović. Myjava – Jihlava 1 : 2. Kopaničiari sa v závere snažili vyrovnať. Najbližšie k tomu bol Černáček, ktorého pokus skončil na brvne, či Šmahajčík, ktorý však v sľubnej príležitosti zamieril nad bránu.

Hlasy trénerov

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): „Hoci Jihlava hrá takú istú súťaž ako Olomouc a v tabuľke je pod ňou, tak sme videli, že hrajú diametrálne odlišným spôsobom hry. Olomouc hral celoplošný futbal, na čo sme boli pripravení. Jihlava má veľmi rýchly, kolmý spôsob hry, na ktorý sme sa síce pripravovali, ale vzhľadom na rýchlostné typy, ktorými Jihlava oplýva, sme niektoré smrtiace protiútoky dosť ťažko zastavovali. Našou úlohou dnes bolo vyskúšať si defenzívnu hru, pretože sme o týchto prednostiach vedeli. V niektorých fázach sa nám to darilo menej, v niektorých viac. Mrzí ma, že sme druhý gól dostali zo štandardnej situácie, na to sme obzvlášť hráčov upozorňovali, že súper je v tom silný. Irónia osudu je, že sme nedostali gól hlavou, ale dostali sme ho nohou, čo by sa stať nemalo. Bolo to po pozičnej chybe. Cením si na našom mužstve, že podobne ako v Olomouci, stále išlo za svojim minicieľom, dať druhý gól, prípadne tretí. Nakoniec v závere šance z toho boli, dali sme brvno Černáčkom, nevyužili sme ešte ďalšiu šancu. Urobili sme ďalší krok v príprave a nerobím z výsledku žiadnu tragédiu, ani nebudeme z toho vyvodzovať žiadne dôsledky.“

Petr Rada (tréner Jihlavy): „Cesta do Myjavy bola za súčasného počasia pomerne náročná a dlhá, preto sme na miesto zápasu dorazili až hodinu pred zápasom. To bohužiaľ malo za následok, že predzápasové rozcvičenie hráčov nebolo optimálne a prejavilo sa to aj na našej hre. Hlavne sa podpísalo na jedenástke, ktorá nastúpila do druhého polčasu. Tá sa do optimálneho prevádzkového tempa dostala až niekedy po dvadsiatich minútach hry. Napriek tomu môžem byť s výkonom mužstva spokojný, najmä s hrou v 1. polčase. Hlavne ma ale teší, že všetci hráči odohrali rovnakú porciu minút a nikto sa nezranil. Po menšej zápasovej odmlke nastúpil stopér Šourek a vôbec po prvý raz i jeho kolega Tlustý. Ten si v zápase viedol veľmi dobre a už je zdravý. Som taktiež rád, že som si niektorých futbalistov mohol vyskúšať na menej tradičných postoch zostavy."