Proti Zlínu prehra o gól

Prípravné stretnutie (25. 1. 2014)
FC FASTAV ZLÍN - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička (46.Jurica) – Siva (46.Bruško L.), Neoveský (46.Urban), Černáček, Beňo – Pekár (46.Kosík), Šulek (46.Bruško T.), Marček, Daniel, Duga – Urgela (46.Šmahajčík).

Zostava Zlína: I.polčas : Dostál – Pazdera, Kubica, Hubáček, Jeleček – Kurtin, Holík, Hájek, Gatorič – Poznar, Červenka. II.polčas : Adamuška – Bartolomeu, Kroča, Malý, Jeleček – Kopečný, Višněvský, Hájek (88. Linek), Gatorič (60. Lukáš) – Jordan, Železník.

Góly: 66. a 75.Jordan – 7.Černáček

Na svoj tretí prípravný duel vycestovali hráči Myjavy do Otrokovíc, kde si na umelej tráve zmerali sily s českým druholigistom zo Zlína. A v treskúcej zime to boli kopaničiari, ktorí vstúpili lepšie do zápasu. Čoskoro sa aj radovali z vedúceho gólu. V 7.min. zahrávali rohový kop, na konci ktorého prišlo úspešné zakončenie Černáčka. Zlín – Myjava 0:1. O 10.minút mohlo byť ešte veselšie, z pravej strany odcentroval Daniel a Černáček opečiatkoval žrď domácej brány. „Ševci“ postupne prebrali iniciatívu a mali loptu viac na svojich kopačkách. Solničku zamestnala hlavne Poznarova hlavička, s ktorou si poradil. V úvode druhého dejstva boli aktívnejší hráči Zlína, ale do vyloženej šance sa nedostali. To na druhej strane Šmahajčík áno, po hodine hry však nezakončil dostatočne dôrazne. Vyrovnanie prišlo v 66.minúte, to sa po rohovom kope dokázal presadiť zblízka Jordan. Zlín – Myjava 1:1. Ten istý hráč dokonal o 9 minút obrat v zápase, keď sa po nakopnutej lopte dostal Jordan do úniku a ten napokon aj úspešne premenil. Zlín – Myjava 2:1. Už o minútu pohrozil na opačnej strane Šmahajčík, ale jeho hlavička šla vedľa brány. V závere si Myjavčania ešte vytvorili tlak, výsledok sa však už nemenil.

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): „Je paradoxné, že tretí krát po sebe sme hrali s moravským súperom a tretí krát sme prehrali s výsledkom 2:1. Dnešný zápas bol zasa iný, než boli tie predtým v tom, že dnes sme mali organizovanú defenzívnu hru na oveľa lepšej úrovni ako predtým. Stále nie sme schopní postaviť optimálnu 11-tku, vždy nám to nabúrajú nejaké okolnosti. V dnešnom prípade nám vypadol Častulín pre chorobu. V priebehu zápasu sa zranil Šulek, neskôr Černáček. Dostali sme sa do vedenia 1:0, nasledovala ďalšia šanca, z ktorej bola tyč, mohlo to mať troška iný priebeh. Ale opäť sa ukázalo, že dostávame lacné góly, pretože sme dostali gól zase po štandardnej situácii, keď sme neustrážili na prvej tyči, vo veľkom počte hráčov, súpera. Úplne náhodný gól sme dostali na 2:1 po odkopnutej lopte zo spornej ofsajdovej situácie. Naopak 3 veľmi dobré akcie, ktoré sme si vypracovali v 2.polčase po kombináciách v krídelnom priestore sme nedôraznou koncovkou nezakončili gólom. Za zmienku stojí aj akcia z 1.polčasu, keď sme vo štvorici šli do prečíslenia 4 na 3, ale predfinálna prihrávka nám to trošku zabrzdila a nedotiahli sme to do gólového vyústenia. Hráči boli vyťažení všetci, čo sú zdraví."