1. kolo - II. liga muži: Premiérový zápas Myjavy v II. lige

1. kolo (1. 8. 2009) :
MORAVANY - TJ SPARTAK MYJAVA 3:1 (1:0)

Solnička, Kumančík, Černáček,. Hyža, Kvasnica, Kročian (Adamec), Duga, Bončo, Mihál (Oríšek), Kosík, Sloboda.

Za úmorného tepla pred asi 612 divákmi, z ktorých minimálne polovica bola z Myjavy odohrali myjavskí futbalisti historicky prvý druholigový zápas.
Domáci hráči skončili v minulom ročníku v prvej päťke a hlavne svoje domáce zápasy vždy odohrali kvalitne. Hostia z Myjavy zasa ako nováčik súťaže chceli predviesť kvalitnú hru a možno i prekvapiť výsledkom.

Nakoniec k tomu veľa nechýbalo.
Od úvodného hvizdu rozhodcu Miroslava Jaška z Trenčína sa obe mužstvá oťukávali a hra sa odvíjala v strede ihriska. Prvú strelu vyslal na Solničkovu bránu domáci Benko, no mieril vysoko nad bránu. To bolo v 6. minúte. V 9. minúte domáci obranca zahlavičkoval malú domov tak, že Kosík loptu vystihol, no v ťažkej pozícii skórovať nedokázal. Potom sa dlhé minúty po futbalovej stránke nič podstatné nedialo. Hra bola vyrovnaná, dostatočne agresívna i tvrdá. Padli aj prvé žlté karty. V 15. minúte ju dostal Mihál, v 23. minúte Duga. Veľmi dôležitý moment zápasu prišiel v 31. minúte, keď po faule v strede poľa videl Ján Duga od rozhodcu druhú žltú kartu a tým pádom aj červenú. Tento moment ovplyvnil ďalší priebeh zápasu, keď domáci hráči v početnej prevahe dobre kombinovali, mali hru a loptu viac na svojich kopačkách a patrila im aj herná a územná prevaha. Gólové šance však neprichádzali a strely alebo náznaky šancí likvidoval istý brankár Solnička. V 36. minúte domáci hráč nožničkami neprekvapil myjavského brankára a gól stále nepadol. Prvý gólový moment prišiel v 42. minúte po centri domácich z ľavej strany, kde si na prednú tyč nabehol útočník Vido, predskočil myjavského obrancu a hlavou do bližšieho vinkla otvoril skóre. 1:0. Tak skončil polčas.
Hostia v druhom polčase začali viac kombinovať, no do šance sa nedostali. Naopak, v 49. minúte Solnička vyboxoval veľmi nebezpečný center Kotulu z ľavej strany na rohový kop. V 54. minúte prišla druhá nenápadná domáca akcia opäť z ľavej strany a možno povedať že veľmi podobná tej prvej gólovej. Na center z ľavej strany si nabehol znova Vido, predskočil oboch myjavských stopérov a hlavou upravil na 2:0. Domáci sa ukľudnili, dobre kombinovali väčšinou v strede poľa, dávali si evidentný pozor na straty lopty a tak pri číselnej prevahe sa hostia príliš do šancí nedostali. Výnimkou bola šanca Hyžu hlavou v 61. minúte. V 64. minúte Solnička výbornú Kotulovu strelu chytil. V 73. minúte hostia podnikli brejk, Kosík prehlavičkoval domácich stopérov a Slobodu v šestnástke domáci obranca fauloval. Nasledoval pokutový kop, ktorý Bončo s istotou premenil. 2:1. Hostia zacítili šancu a prebrali iniciatívu. Prišli aj dve výborné gólové príležitosti. V 85. minúte po osi Oríšek – Kvasnica sa dostal k lopte Hyža, no nedokázal skórovať. Tutovku na vyrovnanie mal potom v 88. minúte Sloboda, ktorý zužitkoval výborný Kvasnicov center, predĺžený ešte stopérom Černáčkom (bol v závere na hrote v snahe o vyrovnanie). Loptu si zasekol, krížnou strelou však v tutovke neprekonal domáceho brankára, ktorý bravúrne zasiahol. Záverečný hosťujúci vabank domáci využili v nastavenom čase na gól Antálka po centri Kotulu, keď išli prakticky štyria hráči v Moravian na jedného obrancu. 3:1.
Hostia si tak v závere bod nevybojovali, ale za predvedenú hru proti veľmi kvalitnému súperovi si pochvalu zaslúžia.